Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Тоника

Инсталация на MSSQL 2008 R2

Препоръчан отговор

Здравейте,

с търсачката не открих такава тема и за това започвам нова.

Почти нямам познания за компютрите, а трябва да се справя с инталирането на този сървър на програма, която сама не може да го инсталира и има проблем.

Някой би ли обяснил подробно как става?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че става въпрос за българска програма закупена от мен.

Аз я инсталирам, но излиза прозорец , че няма връзка със сървъра и от там не мога вече да напиша лицинзионния код.Проблемът е, че този сървър не се инсталира правилно.При повторна деинсталация и после пак инсталация на ново-проблемът  е същият.

Моля, помотнете! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че става въпрос за българска програма закупена от мен.

Аз я инсталирам, но излиза прозорец , че няма връзка със сървъра и от там не мога вече да напиша лицинзионния код.Проблемът е, че този сървър не се инсталира правилно.При повторна деинсталация и после пак инсталация на ново-проблемът  е същият.

Моля, помотнете! :wors:

Стартирайте сървъра и проверете дали няма нещо, от необходимите неща преди да инсталирате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го стартирам?Аз имам мн малко познания за компютрите.Този сървър трябва да си го инсталира самата програма, но нещо става и тя не се справя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го стартирам?Аз имам мн малко познания за компютрите.Този сървър трябва да си го инсталира самата програма, но нещо става и тя не се справя.

Ако инсталацията е от програмата то е разумно да се обърнете към производителя на програмата. Иначе можете да проверите дали случайно нямате вече инсталиран такъв сървър и да помислите какво да ог правите (ако имате)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От фирамата производител на продукта ми казват, че проблема  не е от програмата.Така, че трябва да се оправям сама.Но аз не знам какво да правя.Само да кажа , че при деинст на програмата/ по тяхна препоръка/ деинст и сървъра от контрол панела- всичко.И пак на ново инсталиране-но праблема си го има пак.

Моля, който знае да обясни подробно как става инсталацията на този съръвър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Счетоводна програма ли е ?

Може и с браузъра по дефоут да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало  да е от браузъра, защото преди е теглена със същият браузър и няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За компютърен специалист  този сървър е елементарна работа, но за мен е въпрос с мн повишена трудност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За компютърен специалист  този сървър е елементарна работа, но за мен е въпрос с мн повишена трудност.

Знаете ли поне коя версия на сървъра ползвате (express, professional, enterprise)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

express,

Тогава можете да я изтеглите безплатно за вашата ОС и да я инсталирате и тогава да пробвате инсталация на продукта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава можете да я изтеглите безплатно за вашата ОС и да я инсталирате и тогава да пробвате инсталация на продукта

И това пробвах- не се получи.Знам, че е безплатен този сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това пробвах- не се получи.Знам, че е безплатен този сървър.

Тогава остава проблем със софтуера, който инсталирате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така си мисля че е програмата , но от там опонират.

Ако инсталирате първо mssql сървъра и след това започнете инсталация на продукта каква грешка ви дава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дава че няма връзка с него.

А вие след инсталация стартирате ли MSSQL сървъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сървърите автоматично стартират, може стената да го блокира, а може и да не е инсталирала останалите неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сървърите автоматично стартират, може стената да го блокира, а може и да не е инсталирала останалите неща.

Проверете в event лога за проблеми. И проверете изискванията в документацията за изискванията на софтуера, който инсталирате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.