Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

с търсачката не открих такава тема и за това започвам нова.

Почти нямам познания за компютрите, а трябва да се справя с инталирането на този сървър на програма, която сама не може да го инсталира и има проблем.

Някой би ли обяснил подробно как става?

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че става въпрос за българска програма закупена от мен.

Аз я инсталирам, но излиза прозорец , че няма връзка със сървъра и от там не мога вече да напиша лицинзионния код.Проблемът е, че този сървър не се инсталира правилно.При повторна деинсталация и после пак инсталация на ново-проблемът  е същият.

Моля, помотнете! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че става въпрос за българска програма закупена от мен.

Аз я инсталирам, но излиза прозорец , че няма връзка със сървъра и от там не мога вече да напиша лицинзионния код.Проблемът е, че този сървър не се инсталира правилно.При повторна деинсталация и после пак инсталация на ново-проблемът  е същият.

Моля, помотнете! :wors:

Стартирайте сървъра и проверете дали няма нещо, от необходимите неща преди да инсталирате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го стартирам?Аз имам мн малко познания за компютрите.Този сървър трябва да си го инсталира самата програма, но нещо става и тя не се справя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го стартирам?Аз имам мн малко познания за компютрите.Този сървър трябва да си го инсталира самата програма, но нещо става и тя не се справя.

Ако инсталацията е от програмата то е разумно да се обърнете към производителя на програмата. Иначе можете да проверите дали случайно нямате вече инсталиран такъв сървър и да помислите какво да ог правите (ако имате)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От фирамата производител на продукта ми казват, че проблема  не е от програмата.Така, че трябва да се оправям сама.Но аз не знам какво да правя.Само да кажа , че при деинст на програмата/ по тяхна препоръка/ деинст и сървъра от контрол панела- всичко.И пак на ново инсталиране-но праблема си го има пак.

Моля, който знае да обясни подробно как става инсталацията на този съръвър!

Редактирано от Тоника (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Счетоводна програма ли е ?

Може и с браузъра по дефоут да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало  да е от браузъра, защото преди е теглена със същият браузър и няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За компютърен специалист  този сървър е елементарна работа, но за мен е въпрос с мн повишена трудност.

Редактирано от Тоника (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За компютърен специалист  този сървър е елементарна работа, но за мен е въпрос с мн повишена трудност.

Знаете ли поне коя версия на сървъра ползвате (express, professional, enterprise)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

express,

Тогава можете да я изтеглите безплатно за вашата ОС и да я инсталирате и тогава да пробвате инсталация на продукта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава можете да я изтеглите безплатно за вашата ОС и да я инсталирате и тогава да пробвате инсталация на продукта

И това пробвах- не се получи.Знам, че е безплатен този сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това пробвах- не се получи.Знам, че е безплатен този сървър.

Тогава остава проблем със софтуера, който инсталирате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така си мисля че е програмата , но от там опонират.

Ако инсталирате първо mssql сървъра и след това започнете инсталация на продукта каква грешка ви дава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дава че няма връзка с него.

А вие след инсталация стартирате ли MSSQL сървъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сървърите автоматично стартират, може стената да го блокира, а може и да не е инсталирала останалите неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сървърите автоматично стартират, може стената да го блокира, а може и да не е инсталирала останалите неща.

Проверете в event лога за проблеми. И проверете изискванията в документацията за изискванията на софтуера, който инсталирате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.