Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

извинявам се първо, че не съм сигурен дали темата ми е за този раздел, но не мога да определя дали е хардуерен или софтуерен проблем. Искам да отбележа, че този проблем се появи в последните 2-3 месеца, преди не съм го имал това, а компютъра е на година и няколко месеца, още в гаранция. Проблемът ми е следният: когато си ползвам компютъра, без да играя игри, си върви перфектно, но когато започна да играя се появява следният проблем. Пускам си игра, играя 10 минути без никакви проблеми и идва един момент, в който играта почва да засича изключително много. Върви ми с около 1-2 fps за около 1-2 минути, след което се оправя и се появява пак това след няколко минути. Това става, когато загрее компютъра, въпреки че е на поставка с 3 охладителя. Предположих, че е от драйверите и си свалих драйвери от сайта на HP/AMD, но те си бяха същите, преинсталирах ги на чисто, но нямаше никакво подобрение. Това съм го пробвал с игри от 2005 до 2012, във всякакво качество на детайлите от lowest до highest. Единственото, което не съм правил е да почистя лаптопа, но няма как да го отворя, защото е гаранционен.

Благодаря на всеки, който ще го прочете и отдели 2-3 минути да ми помогне.

Конфигурацията е:  6 GB DDR3 Ram Intel Core i5-3210M 2.50 GHz Intel HD 4000 AMD Radeon HD7670M 2GB  Windows 7 Service Pack 1 64-bit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сам си отговорил - загрява. Поставката може да я заковеш на стената, повече работа ще върши... А игрите са вредни за здравето на Вашия лаптоп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като е гаранционен,по-добре да прежалите 20-30 лв и в сервиза да му направят една профилактика.По-добре така,отколкото да изгори някоя част тъкмо като свърши гаранцията.

Междувременно,поставете 4 капачки от минерална вода под 4-те ъгъла на лаптопа,малко да се вдигне.Ще се подобри охлаждането му,с 2-3 градуса.

Действайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP G6 са най-най-кофти лаптопите на света.Те прегряват от гледане на филми и фейсбук, какво да говорим за игри.Ако ти се играят игри изпозлвай настолна машина. П.С : Да не съм лош пророк, но тези HP-та така са направени, че няколко месеца след като излезнат от гаранция се скапват и са за боклука.Пазете го докато е време ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.