Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

искам да си купя следният процесор: AMD A8 5600K+7560D APU и искам да знам, понеже разбрах, че за APU процесори ти трябва доста рам и то с голяма честота...дали според вас Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz ще е достатъчно...взимайки предвид Win 7 64bit и игрите който ще се играят от типа на Crysis, Metro, Battlefield....все такива големи и тежки ???? или ще ми трябва задължително 1800Мhz ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и с 1333 ще работи, ама колкото повече - толкова повече. Aко така и така го имаш тоя Кингстън си го ползвай спокойно и пробвай колко носи на овърклок(90% съм сигурен, че ще тръгне на 1866 с леко разхлабени тайминги), ако тепърва ще купуваш RAM разликата в цената между 1600 и 2000+ е под 20лв. така че няма какво да му мислиш - вземаш най-бързата, която можеш да си позволиш.

п.п.

Емаг имат промоция на 1866 памет - Dual Channel Kingston 8192MB (2 х 4096MB ), DDR3, 1866MHz

п.п.2

Ако мислиш да сменяш 1600 с 1866 не си струва. Ще дадеш пари, които е по-добре да дадеш за видеокарта.

п.п.3

Абе я направо ни светни какво имаш в момента като хардуер и защо точно на тоя процесор си се спрял.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много скъпо ми идва този рам....рам няма да купувам исках да знам дали този който имам ще държи.....а за процесора мога да го взема за 170 лева.....а в този ценови диапазон няма кой да го бие....дъното ще е: ASROCK FM2A75M-DGS BULK FM2 - 99 лева, харда: 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR - 112 лева и евентуално по-нататък една HD7770 на Gigabyte......сегашната ми е GTS 450 която е по добре от вградената в AMD-то П.П: гледам с възможно най-малко пари да получа нещо на ниво.....

Редактирано от icakaaa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много скъпо ми идва този рам....рам няма да купувам исках да знам дали този който имам ще държи.....а за процесора мога да го взема за 170 лева.....а в този ценови диапазон няма кой да го бие....дъното ще е: ASROCK FM2A75M-DGS BULK FM2 - 99 лева, харда: 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR - 112 лева и евентуално по-нататък една HD7770 на Gigabyte......сегашната ми е GTS 450 която е по добре от вградената в AMD-то П.П: гледам с възможно най-малко пари да получа нещо на ниво.....

Щом имаш налична карта от рода на ГТС 450 изобщо не ти трябва процесор от сорта на фм2 платформата и то такъв с вградено видео!

За същите пари се взима

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

Дънна платка MSI 970A-G43, socket AM3+ 

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu

Seagate 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3, ST1000DM003

А упгрейда от сегашната ви карта към 7770 изобщо не си заслужава, съберете пари минимум за 7790 2ГБ или най-добре карайте с нея още 3-4 месеца докато цените на бъдещите АМД и евентуално ЕнВидиа карти се нормализират на бг пазара и скачайте направо на последно поколение-такава каквато бюджета позволява!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Marto_BG
      Здравейте Калдата маниаци,
      Извинявам се ако темата не е за тук!!Така на един фр има проблем с компютъра му. Сложихме 2 плочки рам памет едната 2GB другата 4. Дъното е asrock h81m vg4 r3.0. При стартиране на компютъра чухме 3 пискания от пищялката и на екрана излезе това:
      Така въпроса е какъв е точния проблем? Защо като сложим плочата на въпросния channel A слот не му отчита. Пробвахме да ги тестваме на другия слот и двете плочки си работят, но като сложим една на слот A не става чува се само пищене и се появява този екран. Благодаря за отзивите. 

• от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
    • от Кристиян Кръстев
      Здравейте искам да попитам дали този процесор amd fx4300 и рам kingston hyperx 4gb ddr3 1600mhz black ще тръгнат ли на asrock n68c-gs fx по-принцип пише че ще тръгне ама изисква биос версия p1.30 а аз съм на p1.40 та видех че има програма за ъпдейт в сайт-а им ама да попитам че като се инсталира се дава default settings на биос-а а не знам да не се правят някакви настройки после  
    • от Ivanov IP
      Здравейте, може ли някой да ме запознае с основата на проблема при мен, а именно бавно нарастващата консумация на рам памет при отворен браузър (в моя случай хром). На какво се дължи това? Мога ли да го предотвратя?
      При мен конкретно отварям браузъра зареждам страница и не го пипам повече. Отварям си филм и гледам 2 часа, после затварям филма и виждам че браузъра ми черпи толкова много рам че е трудно да се борави с него!
    • от Александър Банов
      Здравейте! Мислех да си купя рам памет за да обновя машината. Но проблема е, че не знам от къде или каква  точно. Трябва ми 4 Gb DDR3. Сегашната ми е  ADATA 4 Gb DDR3  1600 gb. Има ли значение или да купувам тая която ми падне.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.