Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

icakaaa

запитване за рам

Препоръчан отговор

искам да си купя следният процесор: AMD A8 5600K+7560D APU и искам да знам, понеже разбрах, че за APU процесори ти трябва доста рам и то с голяма честота...дали според вас Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz ще е достатъчно...взимайки предвид Win 7 64bit и игрите който ще се играят от типа на Crysis, Metro, Battlefield....все такива големи и тежки ???? или ще ми трябва задължително 1800Мhz ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и с 1333 ще работи, ама колкото повече - толкова повече. Aко така и така го имаш тоя Кингстън си го ползвай спокойно и пробвай колко носи на овърклок(90% съм сигурен, че ще тръгне на 1866 с леко разхлабени тайминги), ако тепърва ще купуваш RAM разликата в цената между 1600 и 2000+ е под 20лв. така че няма какво да му мислиш - вземаш най-бързата, която можеш да си позволиш.

п.п.

Емаг имат промоция на 1866 памет - Dual Channel Kingston 8192MB (2 х 4096MB ), DDR3, 1866MHz

п.п.2

Ако мислиш да сменяш 1600 с 1866 не си струва. Ще дадеш пари, които е по-добре да дадеш за видеокарта.

п.п.3

Абе я направо ни светни какво имаш в момента като хардуер и защо точно на тоя процесор си се спрял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много скъпо ми идва този рам....рам няма да купувам исках да знам дали този който имам ще държи.....а за процесора мога да го взема за 170 лева.....а в този ценови диапазон няма кой да го бие....дъното ще е: ASROCK FM2A75M-DGS BULK FM2 - 99 лева, харда: 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR - 112 лева и евентуално по-нататък една HD7770 на Gigabyte......сегашната ми е GTS 450 която е по добре от вградената в AMD-то П.П: гледам с възможно най-малко пари да получа нещо на ниво.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много скъпо ми идва този рам....рам няма да купувам исках да знам дали този който имам ще държи.....а за процесора мога да го взема за 170 лева.....а в този ценови диапазон няма кой да го бие....дъното ще е: ASROCK FM2A75M-DGS BULK FM2 - 99 лева, харда: 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR - 112 лева и евентуално по-нататък една HD7770 на Gigabyte......сегашната ми е GTS 450 която е по добре от вградената в AMD-то П.П: гледам с възможно най-малко пари да получа нещо на ниво.....

Щом имаш налична карта от рода на ГТС 450 изобщо не ти трябва процесор от сорта на фм2 платформата и то такъв с вградено видео!

За същите пари се взима

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

Дънна платка MSI 970A-G43, socket AM3+ 

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu

Seagate 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3, ST1000DM003

А упгрейда от сегашната ви карта към 7770 изобщо не си заслужава, съберете пари минимум за 7790 2ГБ или най-добре карайте с нея още 3-4 месеца докато цените на бъдещите АМД и евентуално ЕнВидиа карти се нормализират на бг пазара и скачайте направо на последно поколение-такава каквато бюджета позволява!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Marto_BG
      Здравейте Калдата маниаци,
      Извинявам се ако темата не е за тук!!Така на един фр има проблем с компютъра му. Сложихме 2 плочки рам памет едната 2GB другата 4. Дъното е asrock h81m vg4 r3.0. При стартиране на компютъра чухме 3 пискания от пищялката и на екрана излезе това:
      Така въпроса е какъв е точния проблем? Защо като сложим плочата на въпросния channel A слот не му отчита. Пробвахме да ги тестваме на другия слот и двете плочки си работят, но като сложим една на слот A не става чува се само пищене и се появява този екран. Благодаря за отзивите. 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.