Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ixi

Работа с два Windows'a

Препоръчан отговор

Имам няколко въпроса относно работа с 2 Windows'а (Windows 7 и Windows 8)

1. Задължително ли е двата да са на различни дялове?

2. Има ли опция да се стартира автоматично Windows 7 без да пита кои Windows да се стартира, а само когато искам да пусна Windows 8 да се стартира по определен начин?

3. Може ли да се скрие дяла с Windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Да

2. Има начин

3. Защо ти е да го правиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 8 искам да е напълно скрит

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 8 искам да е напълно скрит

Защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах как да си скрия даден дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих от сайта на Microsoft как да премахна ОС 

Премахване на операционна система

В командния ред въведете:

bootcfg /delete /ID#

Където # посочва номера на елемент за зареждане, който искате да изтриете от раздела за операционни системи на файла BOOT.INI (например 2 за втората операционна система, фигурираща в списъка.

Но ако го направя как ще мога да стартирам другия Windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а втора точка как се прави?

Контролен панелВсички елементи на контролния панелАдминистративни инструментиSystem ConfigurationBoot - задавате каквото време желаете. Аз съм задал 5 сек и ако искам ръчно променям с-мата ми по поразбиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Контролен панелВсички елементи на контролния панелАдминистративни инструментиSystem ConfigurationBoot - задавате каквото време желаете. Аз съм задал 5 сек и ако искам ръчно променям с-мата ми по поразбиране

когато инсталирах втория windows ми даде 3 опции за това време.. 5 минути, 30 секунди и 5 секунди.. ако го променя по твоя начин примерно на 2 секунди предполагам няма да има странични ефекти...? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато инсталирах втория windows ми даде 3 опции за това време.. 5 минути, 30 секунди и 5 секунди.. ако го променя по твоя начин примерно на 2 секунди предполагам няма да има странични ефекти...? :D

Предполагам не, но за това време ме съмнява дали ще успеете да превкючите на другата опер. с-ма. Може да пробвате на 5, след това да намалявате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз в момента съм на 5 много ми се струва.. ще го пробвам на 2 секунди 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

върви си без проблеми, всичко е 6  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.