Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

mitachetoo2

Помощ за Linux

Препоръчан отговор

Здравейте,донесоха ми нов лаптоп Acer Aspire E1-522 с някакъв си linpus linux lite version(GNU GRUB version 0.97-4.99.1.lp19) да му инсталирам windows.Проблема е че не тръгва инсталацията нито на win xp,7, и 8,а съм го направил да бутва от CD-то. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,донесоха ми нов лаптоп Acer Aspire E1-522 с някакъв си linpus linux lite version(GNU GRUB version 0.97-4.99.1.lp19) да му инсталирам windows.Проблема е че не тръгва инсталацията нито на win xp,7, и 8,а съм го направил да бутва от CD-то. 

изтрийте алокираните партиции преди инсталацията. И темата ви няма нищо общо с линукс!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изтрийте алокираните партиции преди инсталацията. И темата ви няма нищо общо с линукс!

а как да ги изтрия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а как да ги изтрия?

на стъпката при която избирате диск за инсталация имате опция за триене на съществуващи партиции

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на стъпката при която избирате диск за инсталация имате опция за триене на съществуващи партиции

http://www.prikachi.com/images.php?images/998/6632998E.jpg

http://www.prikachi.com/images.php?images/999/6632999X.jpg 

това ми показва като пусна лаптопа дори и да има диск в него и изобщо не ми показва press any key to boot form cd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire E1-522 с някакъв си linpus linux .Това изречение доста ме подразни.Нямате никакво уважение към труда на Линукс обществото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.prikachi.com/images.php?images/998/6632998E.jpg

http://www.prikachi.com/images.php?images/999/6632999X.jpg

това ми показва като пусна лаптопа дори и да има диск в него и изобщо не ми показва press any key to boot form cd

Настройте в БИОС за зарежда първо от СД/ДВД

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройте в БИОС за зарежда първо от СД/ДВД

Още преди първия опит за инсталиране на windows го направих

http://www.prikachi.com/images.php?images/22/6633022g.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още преди първия опит за инсталиране на windows го направих

http://www.prikachi.com/images.php?images/22/6633022g.jpg

Пробвайте да повишите приоритета на USB CD, не е ясно какво е СД-то ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте да повишите приоритета на USB CD, не е ясно какво е СД-то ви

Направих го но не стана :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го но не стана :angry22:

Опитайте с друг жив диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с друг жив диск

Опитах и пак същото а дисковете работят инсталирал съм ги на други компютри и то миналата седмица

Acer Aspire E1-522 с някакъв си linpus linux .Това изречение доста ме подразни.Нямате никакво уважение към труда на Линукс обществото.

не че нямам уважение но просто от снощи се мъча да подкарам инсталацията правя всичко което и друг път и вече ме дразни лаптопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах и пак същото а дисковете работят инсталирал съм ги на други компютри и то миналата седмица

не че нямам уважение но просто от снощи се мъча да подкарам инсталацията правя всичко което и друг път и вече ме дразни лаптопа

Цикъла е през спиране и пускане на машината. Вие така ли го правите. Или директно рестартирате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цикъла е през спиране и пускане на машината. Вие така ли го правите. Или директно рестартирате?

и двата начина съм ги пробвал и пак не става,сега се сетих да го разглобя да видя да не би нещо записвачката да не е свързана правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и двата начина съм ги пробвал и пак не става,сега се сетих да го разглобя да видя да не би нещо записвачката да не е свързана правилно.

Пробвах,да не би да се задава под някаква команда инсталацията от cd-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах,да не би да се задава под някаква команда инсталацията от cd-то.

проверете дали няма клавиш на лаптопа, който при стартиране да ви даде възможност за избор на устройство от което да заредите. Понякога това е F11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проверете дали няма клавиш на лаптопа, който при стартиране да ви даде възможност за избор на устройство от което да заредите. Понякога това е F11

и с това не става,помпих всичките от F1 до F12.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и с това не става,помпих всичките от F1 до F12.

ESC?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ESC?

Не, и с него не става.

Не, и с него не става.

може да затвориш темата ще го връщам на човека да го занесе на техник.Много благодаря за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От биоса има разрешаване на бут меню. След което с f12.

If it is not already enabled, you must enable the F12 Boot Menu: a. Press <F2> when starting your computer. b. Use the left or right arrow keys to select the Main menu. c. Press the down key until F12 Boot Menu is selected, press <F5> to change this setting to Enabled. d. Use the left or right arrow keys to select the Exit menu. e. Depending on the type of BIOS your computer uses, select Save Changes and Exit or Exit Saving Changes and press Enter. Select OK or Yes to confirm. f. Your computer will restart.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ACHPI ,Sata AHCPI  включено ли е ?Щото иначе Уиндоус 7 няма да  тръгне,също и оная простотия UEFI.

Превод на оново горното

а.Натиснете F2 ,когато се стартира компа .

b Използвайте стрелкичките ляво или дясно от клавиатурата ,за да изберете или да отидете в Главното Меню.

c.Натиснете стрелкичка надолу докато сте в главното меню и натиснете F5,за да разрешите.

d.Използвайте  лявата или дясната стрелкичка да излете от менюто.

e.В зависимост от вида на BIOS изберете Съхрани промените и излезте  с Enter . После OK (Добре) или Да ,за да потвърдите .

f.Компа ще се рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега не се бях сблъсквал с това UEFI, след като го махнах всико си дойде на мястото. Благодаря за темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.