Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Преди години, започнаха да рекламират разни фолия за отражение на топлината, които се поставяха зад радиаторите на топлофикация в домовете на хората и понеже сега ме интересува, какви други начини за светлинна и топлинна икономия и ефективност на дома ми съществуват Ви питам: 1. Какви приспособления (например видове фолия) знаете за по-ефективното използване на светлинната енергия и на топлинната такава, които на поносима цена (напр. 50 лв. за стая или дори по-малко), дават в резулат икономия на светлинна или толпинна енергия (а ако знаете може и друга енергия, коята би довела до икономии в бюджета)?

Моля казвайте конкртни групи приспособлени, групи(напр.) фолия, понякога конкретни модели, за да ми е ясно какво да питам в магазините.

2.

По какво да позная-кой вид приспособление е по-ефективен от друг, по икономичен и прочие?

Тоест как се определя ефективността им?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По точка 1

Инвестиция от 50лв за стая би довела до над 50лв чисти загуби на бюджета.

Колега, съжалявам, ама последните ти 3 (три) теми са направо за бисерите на форума...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Магдаленаг
      Здравейте!
      Please accept the challenge
      Зададена ми е следната задача:
      Дадени са две големи цели числа N1 и N2(до 100 цифри). Да се напишат програмни фрагменти за:
      а) представяне на числата чрез списъци;
      б) сравнение на двете числа и отпечатване на резултата - N1>N2 или N1<N2.
      Упътване: Големи числа се наричат цели положителни числа с К цифри, където К>255. Големите цели числа могат да се представят с помощта на линеен едносвързан списък, всеки елемент на който съдържа точно една цифра от числото.
      Език: С++
      Компилатор: Windows Visual Studio C++
      Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте,имам бюджет 1500 лева искам настолен компютър максимално силен за гейминг,имам си монитор,не го включвайте!Благодаря предварително!  
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам как стои въпросът с 4г или 3г модемите за Интернет от скоро си взех нетбук но Уай фи не навсякъде има и за това искам да попитам как точно може да полазвам модем и това би ли решило проблема ми с нета.  В смисъл веднъж като си закупя модем от някой  мобилен оператор еднократно ли заплащам за ползването на Интернета или трябва да плащам всеки месец месечна вноска за мобилния Интернетт . 

В
    • от Elaine
      Знам, че в тези форуми се разтягат безсмислени локуми надълго и нашироко, но ми е интересно да видя отговори на въпроса как човек с ниско самочувствие, си го помпа.
      Например, когато се усещате, че нямате енергия даже да станете от леглото и да излезете, защото в миналото някакви хора малко по-малко, енергийно са ви отслабили, подронили са ви самочувствието? Или може би, вчера... или миналата седмица...все едно, усещате че там е проблемът, че това нещо се е случило. Откъде и как се зареждате? На мен нищо не ми действа.
      Просто зададено: Когато са ви нахранили, а вие не сте повърнали навреме, как после изхвърляте отровата от себе си?
    • от サムライオートバイ
      http://www.dnes.bg/business/2016/06/11/dobiv-na-tok-ot-cherno-more-tehnologiiata-na-nashi-ucheni.305361
      Попаднах на доста интересна статия в Днес.бг Има ли шанс за реализация това?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.