Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Приспособления (например видове фолия)-за светлинна / енергийна ефективност

Препоръчан отговор

Преди години, започнаха да рекламират разни фолия за отражение на топлината, които се поставяха зад радиаторите на топлофикация в домовете на хората и понеже сега ме интересува, какви други начини за светлинна и топлинна икономия и ефективност на дома ми съществуват Ви питам: 1. Какви приспособления (например видове фолия) знаете за по-ефективното използване на светлинната енергия и на топлинната такава, които на поносима цена (напр. 50 лв. за стая или дори по-малко), дават в резулат икономия на светлинна или толпинна енергия (а ако знаете може и друга енергия, коята би довела до икономии в бюджета)?

Моля казвайте конкртни групи приспособлени, групи(напр.) фолия, понякога конкретни модели, за да ми е ясно какво да питам в магазините.

2.

По какво да позная-кой вид приспособление е по-ефективен от друг, по икономичен и прочие?

Тоест как се определя ефективността им?  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По точка 1

Инвестиция от 50лв за стая би довела до над 50лв чисти загуби на бюджета.

Колега, съжалявам, ама последните ти 3 (три) теми са направо за бисерите на форума...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от цър-вул
      Знаете ли какво означава/съдържа клас Е за енергийна ефективност? Не намерих информация в мрежата...
    • от Vesi_nick
      За поредна година Виа Експо организира изложенията ЕЕ и ВЕИ (енергийна ефективност и възобновяема енергия), Save the Planet (управление и рециклиране на отпадъци) и Smart Cities (интелигентни градове) от 16-ти до 18-ти април, Зали 5 и 6, ИЕЦ, София. Изявата е със силно международно участие – компании от 14 държави ще представят ресурсно ефективни и рентабилни решения с приложениe в индустрията, общините, селското стопанство и домакинствата. Посещението е отлична възможност за запознаване с продуктови премиери, с ползите от нова инвестиция, както и за бизнес – изложители предлагат дистрибуция в Югоизточна Европа. Входът е безплатен за посетители с предварителна регистрация на www.viaexpo.com. Всеки ще получи подарък -  дръвче. 
      Технологиите за производство на енергия стават все по-усъвършенствани. Фокусът тази година на ЕЕ и ВЕИ ще бъде върху системи за когенерация, термопомпи, биогаз инсталации, пелетиращи машини, соларни панели, системи за енергийно оползотворяване на отпадъците, системи за микро и мини водноелектрически централи, икономично оборудване за ОВК.
      Посетителите на Save the Planet ще видят иновации за превръщането на отпадъците в нови ресурси. Сред продутовите експонати ще бъдат компостери, сметосъбираща техника, контейнери за разделно събиране на отпадъците.

Изложителите на Smart Cities ще демонстрират впечатляващи възможности на компактни и високофункционални системи за сградна и индустриална автоматизация, за транспорт и мобилност, за измерване на качеството на въздуха и др.

Основните акценти в съпътстващата програма са: Форум “Зелени инвестиции в енергетиката”, Програма LIFE - възможности за финансиране на проекти за управление на отпадъци и кръгова икономика, Конференция “Sofia Knowledge Smart City Marketplacе“ и др. Достъпът е свободен за регистрирани посетители на www.viaexpo.com.
    • от мен
      С две думи искам да сравня съдържанието на клетка със съдържанието на клетки в някаква област. Автоматично, с формули, без да се ползва контекстно меню или клавишни комбинации.
      Освен за всяко сравнение да има отделна клетка с формула, има ли по-прост начин?
      Освен vlookup?
    • от Магдаленаг
      Здравейте!
      Please accept the challenge
      Зададена ми е следната задача:
      Дадени са две големи цели числа N1 и N2(до 100 цифри). Да се напишат програмни фрагменти за:
      а) представяне на числата чрез списъци;
      б) сравнение на двете числа и отпечатване на резултата - N1>N2 или N1<N2.
      Упътване: Големи числа се наричат цели положителни числа с К цифри, където К>255. Големите цели числа могат да се представят с помощта на линеен едносвързан списък, всеки елемент на който съдържа точно една цифра от числото.
      Език: С++
      Компилатор: Windows Visual Studio C++
      Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте,имам бюджет 1500 лева искам настолен компютър максимално силен за гейминг,имам си монитор,не го включвайте!Благодаря предварително!  
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване