Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Карамфил

Как да заменя onclick с onMouse в JS

Препоръчан отговор

Здравейте,

Нямам много идея от JS, за това имам нужда от помощ. 

Имам два таба, показващи различни статии, които реагират на onclick искам да заменя това и при поставяне на мишката върху единия от тях, той съответно да се показва. 

Как мога да направя това? С "hover" в  js, ако да..моля да помощ, ако не пак ако може някой да помогне.

Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<script type="text/javascript">	  	  function handler(){		  alert('Hello Profruit !');	  }	   	  function eventHandler(){ 		  var res = document.getElementById('triger');		  res.onmouseover = handler;	  }	  	  window.onload = function(){		  eventHandler();	  }	</script></head><body>	<button id="triger">bla-bla</button></body></html>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мерси за отговора.

Пробвам да пригодя твоя код към моя, но явно не ми достигат знания.

Ето какво получава и съответно резултата е нулев:

<script type="text/javascript">

function handler(){
 var tabs = container.querySelectorAll(".tabs ul li");

}
 function eventHandler(){ 
 var res = document.getElementById('.tabs ul li');
 res.onmouseover = handler;
 }

window.onload = function(){
 eventHandler();
 }
</script>
</head>
<body>

<div id="tabContainer3" style="width:300px !important; margin-bottom:20px;">
    <div class="tabs">
      <ul>
        <li id="tabHeader3_4" style="width:80px !important; ">{#bla-bla#} </li>

<li id="tabHeader3_5" style="width:120px !important;">{#alb-alb#}</li>
      </ul>
    </div>
</body>
</html>

Мерси предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ви стигат.

Примерът ми работи с идентификатор, докато вие се опитвате да го подмените с клас, логично че няма да работи.

И понеже аз не съм врачка, а вие пишете за NASA, понеже укривате вашия код, ви препоръчвам книгата на Дейвид Франеган. Това е библията на javascript. Там по чекмедженца и етажерки е разказано за любопитни деца кое как работи и откъде пикае.

успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.