Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
ivan93bg

Проблем с евтина система 5+1

Препоръчан отговор

Буфер с коонки 5+1. Нещо не ми работи. Вчера се прибрах в нас и слуашах няколко часа. Изключих го от on/off бутона и неска като го пуснах неще да работи. Значи буфера се управлява само от дистанционно, на самия буфер където е екрана има само 1 бутон който е за +/- volume. Първо си помислих, че може да е от самото дистанционно, но преди като го включвах ми пишеше power и 60 на екрана(60 е стойността на volume) а сега като го пускам свети само power. По принцип след като го включа натискам INPUT от дистанционното и почва да свири, сега не става седи си на power и не свири.  Някой може ли да ми каже какво да правя, освен да го нося на някой жичкаджия, друг вариант има ли? Не съм дал инфо за самата система но е евтина сглобка и едва ли имате нужда от информацията.. Иначе буфера издава същия сигнал при включване и същото леко бръмчене докато е включен.. както беше и до сега

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Буфер с коонки 5+1. Нещо не ми работи. Вчера се прибрах в нас и слуашах няколко часа. Изключих го от on/off бутона и неска като го пуснах неще да работи. Значи буфера се управлява само от дистанционно, на самия буфер където е екрана има само 1 бутон който е за +/- volume. Първо си помислих, че може да е от самото дистанционно, но преди като го включвах ми пишеше power и 60 на екрана(60 е стойността на volume) а сега като го пускам свети само power. По принцип след като го включа натискам INPUT от дистанционното и почва да свири, сега не става седи си на power и не свири.  Някой може ли да ми каже какво да правя, освен да го нося на някой жичкаджия, друг вариант има ли? Не съм дал инфо за самата система но е евтина сглобка и едва ли имате нужда от информацията.. Иначе буфера издава същия сигнал при включване и същото леко бръмчене докато е включен.. както беше и до сега

Ако е гаранционен - върни го. Другият вариант е на :жичкаджия" за да ти го оправи. Казваш евтин модел. Със сигурност, ремонтът му ще е по-скъп отколкото струва. Едно от предположенията ми е  - захранващият трансформатор и изправителя, но това е без оглед, а по твоите написани думи!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е 100лв струваше, гаранцията изтече. Ще търся някой дето разбира от такива неща да му го дам най-малкото за оглед

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

е 100лв струваше, гаранцията изтече. Ще търся някой дето разбира от такива неща да му го дам най-малкото за оглед

Правилно. Не е от най евтините, но като че ли проблема е свързан със самото захранване на усилвателя./ почти съм убеден/ От кой град сте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разград, но уча в Русе, така че мога и там да го занеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е това "жичкаджия"? Може би е човек който прокарва проводници/жици от един ел. стълб на друг или от една шахта до друга!?!

На тебе ти трябва човек, който разбира от електроника, а такива хора ще намериш във всеки аудио-телевизионен сервиз. И в Русе и в Разград има такива специалисти, които ще ти го поправят със затворени очи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.