Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Windows 8.1

Алекс Качиков

Препоръчан отговор

Здравейте,

Днес инсталирах ъпдейта от Windows 8 до Windows 8.1 през Windows Store. Изтегли се и се инсталира, но след инсталацията ми се появи този надпис в долния десен ъгъл. Как мога да реша този проблем?

Благодаря Ви предварително!

post-302936-0-79870000-1382171166_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

проверете в BIOS какви са опциите за secure boot - почти е сигурно е че е на disable тва новите лаптопи с тва UEFI да пощурее човек.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор, но имам един въпрос.

• Как да вляза в BIOS и какво да гледам там?

И компютъра е настолен, ако има значение. (ASUS CM6330)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор, но имам един въпрос.

• Как да вляза в BIOS и какво да гледам там?

И компютъра е настолен, ако има значение. (ASUS CM6330)

По време на рестарт обърнете внимание какво съобщение се показва на екрана (post message). Там трябва да пише с кое копче се влиза в биоса (най-често при Асус дъната е F4).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По време на рестарт обърнете внимание какво съобщение се показва на екрана (post message). Там трябва да пише с кое копче се влиза в биоса (най-често при Асус дъната е F4).

При Асус е с DEL, ако е с AMI bios (зависи от биоса, не от марката на дъното).

Автора на натиска DEL, Space, F2, все ще влезе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изчакай ъпдейт на Windows! Пак са омазали нещата! Почти сигурно няма да си решиш проблема с конфигуриране на биоса! Има начин да се премахне водния знак, но ще ти се скапят метро приложенията!

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами влязох в БИОС, но не намерих нищо свързано с SecureBoot. Ако някой иска ще прикача снимки от този БИОС, който аз за първи път виждам (чак с мишката се управлява).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли възможност да се върне от Windows 8.1 на Windows 8 защото след ъпдейта ми се получиха и бъгове при копиране и поставяне.

Ако някой има идея как да оправим това с БИОС съм на линия.

Благодаря Ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

в десния ъгъл settings > change pc settings > update & recovery > recovery > избирате restart now под advanced... (най-долния бутон общо взето) след рестарта кликвате на troubleshoot > advaced options > UEFI Firmware Settings, рестартираме и влизаме в BIOS където в boot менюто някъде трябва да има опции за secure boot

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за всички предложения, но накрая върнах компютъра на Windows 8 и сега всичко е супер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

Ъпдейтнах до windows 8.1, но сега ме връща основно на десктоп. Разбрах, че това е главната "екстра" на този windows, но на мен ми харесваше да работя със старт менюто. Може ли да се настрои така, че старта да ми е основен?

Mоже би не е тук мястото за въпроса ми, но реших да не правя нова тема за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз да питам за един проблем който забелязах още с RTM на 8 и остана и до сега 8.1 Update 1. Когато се опитам да търся в дадена папка чрез полето горе в дясно и случайно търся на български и се опитам да сменя езика, езиците от езиковата лента ми изчезват и ми дава да пиша само на английски. А в контролния панел всичко е точно и трябва да премахна българския и да го сложа наново за да се появи в лентата с езиците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема ще питам и аз тук. 

Имам проблем с интернета. 

Като тръгна да отварям някоя страница(с google chromе) ми излиза page not found; после му давам reload/refresh пак същото, от третия път влиза в нея, после пак рефреширам за да може да излезнат всички снимки/иконки и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване