Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
under

Как да преобразувам програма да започне да отпечатва в обратния ред.

Препоръчан отговор

#include<stdio.h>    main ()   {	    int fahr;		 for(fahr=0; fahr <= 300; fahr=fahr+20)		    prinf("%3d %6.1fn", fahr, (5.0/9.0)*(fahr-32));    }

Това е програма за преобразуване на температурата от Целзий във Фаренхайт.Оптечатването започва по следноя начин:

0 -17

20 -6

40 4

60   15

И така до 300 и въпроса ми е следния:Как да я преобразувам, така че  да не почва от нула ами от 300 и да свършва  в нулата,а не като тоя в 300.Пробвах като смених в for fahr, който е равен на 0,да го направя на 300 и стъпката я промених от +20 на - 20, но не става.Някакви идеи хора.Благодаря ви.

Редактирано от under (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах като смених в for fahr, който е равен на 0,да го направя на 300 и стъпката я промених от +20 на - 20, но не става.Някакви идеи хора.Благодаря ви.

А смени ли условието за край?
#include<stdio.h>    main ()   {        int fahr;         for(fahr=300; fahr >= 0; fahr=fahr-20)            prinf("%3d %6.1fn", fahr, (5.0/9.0)*(fahr-32));    }

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А смени ли условието за край?

#include<stdio.h>    main ()   {        int fahr;         for(fahr=300; fahr >= 0; fahr=fahr-20)            prinf("%3d %6.1fn", fahr, (5.0/9.0)*(fahr-32));    }

Мерси много получи се тръгна, всичко е 6.Аз тоя знак го слагах след равното и то ми даваше грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.