Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Дано това е правелния раздел ако е грешен преместете темата!

Взех един говорител ореон от един мой приятел но от него излизат два кабела жълт и бял вйпроса  ми е кой плюс и кой минус разбрах че говорителите са се палели при неподходящо свързване къл усивател 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано това е правелния раздел ако е грешен преместете темата!

Взех един говорител ореон от един мой приятел но от него излизат два кабела жълт и бял вйпроса  ми е кой плюс и кой минус разбрах че говорителите са се палели при неподходящо свързване къл усивател 

Не знам дали това е правилния раздел, но тази тема е за коша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък горските и полски пожари се причиняват от неправилно свързани и запалени говорители. А сега по темата - след като имаш един единствен говорител, без значение е как ще го свържеш при положение, че му подаваш променливо напрежение. Има значение  за дефазирането на звука, но в случая това най-малко те касае.

P.S. Съгласен с колегата AGD, че темата е за коша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Раше! До сега имаш две мнения в този форум. Първото е глупаво, а второто е още повече от първото. Щом си разбрал, защо не попита дали е вярно че се "пали" говорителя, след като му смениш поляритета. Щеше да научиш нещо полезно.Затова колегите са ти написали, че темата е за коша!

По въпроса за говорителя!

Унгарско производство, навярно от близкото минали - преди 1989 година. Не си написал модел и не ще можем да те "светнем" за говорителя, но на него, там дето са запоени проводниците, обикновено се отбелязва кой е "+" и кой е "-" Ако намериш нещо написано по него, можеш отново да попиташ за справка. Добре си дошъл във  форума и се замисляй, когато искаш да попиташ за нещо. От мен - лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Раше! До сега имаш две мнения в този форум. Първото е глупаво, а второто е още повече от първото. Щом си разбрал, защо не попита дали е вярно че се "пали" говорителя, след като му смениш поляритета. Щеше да научиш нещо полезно.Затова колегите са ти написали, че темата е за коша!

По въпроса за говорителя!

Унгарско производство, навярно от близкото минали - преди 1989 година. Не си написал модел и не ще можем да те "светнем" за говорителя, но на него, там дето са запоени проводниците, обикновено се отбелязва кой е "+" и кой е "-" Ако намериш нещо написано по него, можеш отново да попиташ за справка. Добре си дошъл във  форума и се замисляй, когато искаш да попиташ за нещо. От мен - лека вечер!

модела го незнам него пише никъде пише само че е 20вата 4ома

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

модела го незнам него пише никъде пише само че е 20вата 4ома

Хайде да съм по-добър!

Как да разбереш кой край е  "+" и кой  "_"

Вземи една батерийка около 3 до 5 волта! 

1 случай.  Опри за момент двата проводника от батерията в клемите на говорителя и ЗАБЕЛЕЖИ накъде "върви" мембраната му-   напред или назад.

Ако върви напред/ това го прави много бързо и трябва внимателно да гледаш/ то както е поляритета на батерийката, такъв ще е и на говорителя. В противен случай - мембраната ще "тръгне" назад.

действието е мигновено, защото пробваш говорителя на право напрежение/ напревението на батерията в случая. Направи опит няколко пъти за да схванеш точно, какво съм ти написал. После си отбележи кое е "+" и кое  "-". Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ImagineMe
      Здравейте! 
      Преди 2-3 месеца имах един малък буфер, обаче нещо му стана и не искаше да работи. Пробвах говорителя в него и той си беше читав /свързах го към субуфера си/. Въпросът ми е мога ли само този говорител да го свържа някак си към жака на компютъра?
    • от Мирослав Михайлов
      Здравейте, наскоро си купих автомобил  VW Golf 3, 1995г.
      Искам да си сложа  говорители за вратите, и бас туба.  Можете ли да ми помогнете със избора, държа да има голям бас, и изчистен звук от говорителите.  Понеже изобщо не съм наясно, всеки ваш коментар по темата ще ми е от полза  
    • от grantpri
      Здравейте имам следния ВЧ говорител ВЛД 12 - 4,  говорителя е лентов проблема е че лентичката е скъсана и говорителя не работи, пробвах да добра лентичката до мястото където е скъсана и говорителя пропя, но за жалост тези ленти са доста крехки (явно) че залепна за пръста ми и се скъса доста по - зле.. въпроса ми е мога ли да подменя лентата със примерно готварско фолио тъй като явно лентата трябва да е проводник, или знаете от къде мога да си набавя такава лента? Дайте мнения... поздрави

• от denislavzg
      Здравейте колеги,за сефте свързвам домашно кино моделът е PHILIPS HTD-3510 ето и линк http://www.technopolis.bg/b2c/details/33658/P11090501~2/Domashno-kino-PHILIPS-HTD-3510,
      искам да го свържа към тв  SAMSUNG UE-32H5030 LED ето и линк към тв-то
      http://www.technopolis.bg/b2c/details/12126/P11090104/Televizor-SAMSUNG-UE-32H5030-LED

Тв-то е с два hdmi към единият е булсат приемника,към другият свързвам лаптоп,затова реших да свържа киното към тв-то с оптичен кабел,проблема е следният,когато работи двд-то звук има,но работят само 2 колонки и буфера,не намирам настройка за 5.1 както трябва да бъде,а телевизорът изобщо не изкарва звук,когато гледам през булсата,доста изчетох и не намирам начин,обърнах настройките наопаки и пак нищо,на тестовете всички колонки си работят,проблема изглевжда е в настройките или във връзката.Какво мога да направя,че да подкарам тая зверщина,цял ден се ядосвам. 
    • от vladimirdimov1
      Здравейте колеги! Имам следния Въпрос:
      В ръцете ми е едно Sony Vaio - не мога да му намеря говорители и реших на моя глава да пробвам да ги сменя с подобни. говорителите са по 1,5 В на 4 ома
      Смених ги, но ми прави впечатление, че новите свирят главно във високите честоти и звъкът си се малко дразнещ.
      Питането ми е - какви кондензатори тябва да ползвам и последователно ли да ги свържа
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.