Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Обмислям да сложа на този рутер DD-WRT. Какво можете да ме посъветвате? Има ли нещо по-особено? Причината, заради която искам да го сложа е защото ъпгрейднах от TL-WR841N, а някой път страниците ми ги отваря бавно. Какво ще получа повече от стоковия фирм? Опитах се да намеря, но не успях да получа точен отговор.

Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Моделът е сравнително нов.И сега при положение, че не се обиждате, ще Ви кажа какво най- често се получава, когато се подходи към смяна на софтуер. Получавате някакво съобщение, което ви подсказва, че този рутер е негоден и трябва да посетите отново магазина за друг. Защо си мислите, че колектива, който е мислил над изделието, е по глупав от един човек, който често си няма хал хабер какво прави с него? Твърде добро рутерче, за да го прецакам, е моят коментар. А на Вас - успех. Разбрахме се, че не се обиждаме, нали?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът е сравнително нов.И сега при положение, че не се обиждате, ще Ви кажа какво най- често се получава, когато се подходи към смяна на софтуер. Получавате някакво съобщение, което ви подсказва, че този рутер е негоден и трябва да посетите отново магазина за друг. Защо си мислите, че колектива, който е мислил над изделието, е по глупав от един човек, който често си няма хал хабер какво прави с него? Твърде добро рутерче, за да го прецакам, е моят коментар. А на Вас - успех. Разбрахме се, че не се обиждаме, нали?

Не ;) Всичко си е ОК, за това пиша първо преди да правя, каквото и да е било. Все пак оставам малко разочарован, че този модел се представя по-слабо, като че ли спрямо WR841N. Download и upload скоростите са много добри, но някак на някой сайтове на моменти нещо се пъне..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какъв е проблема, че ще сметяш фърма ?

Пробвай с google DNS

Редактирано от DD-WRT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какъв е проблема, че ще сметяш фърма ?

Пробвай с google DNS

Има на моменти, когато бая по-бавно ми зарежда някой сайт, а някой път дори не го зарежда и след няколко refresh-а се оправя.

За скорост не мога се оплача, защото успявам да стигна 9.5MB/s през една стена с 5Ghz.

Google DNS тези ли са 8.8.8.8 и 4.4.4.4?

Редактирано от Nikolay Penchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Google DNS тези ли са 8.8.8.8 и 4.4.4.4?

Аз ползвам 8.8.8.8 и 8.8.4.4  Пробвай с друг браузър или обнови текущия. Според мен не е в рутера проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам 8.8.8.8 и 8.8.4.4  Пробвай с друг браузър или обнови текущия. Според мен не е в рутера проблема.

Последна версия Google Chrome с активирани hardware acceleration и използване на GPU.

В крайна сметка обмислям преминаване на IE май...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не ;) Всичко си е ОК, за това пиша първо преди да правя, каквото и да е било. Все пак оставам малко разочарован, че този модел се представя по-слабо, като че ли спрямо WR841N. Download и upload скоростите са много добри, но някак на някой сайтове на моменти нещо се пъне..

Аз съм съгласен с теб за "някои сайтове" но ти нямаш реалната възможност да закачиш двата рутера и да работиш едновременно на един и същи сайт през двата рутера. Може нещо и да се заблуждаваш или така да ти се е сторило. Не забравяй, че свързването  към сайт в този момент минава през еди къде си, за да дойде до теб. А само след 2 минути, ако отново провериш трасето към същият сайт, ще забележиш, че то се е променило. Ей това имах предвид. Този модел и 4600 много ми харесаха и трябва да ти кажа, че при мен ги тествах един цял ден/ не бяха лични/ и съм доволен от работата им, без да са ми направили никакво главоболие. Изказвам лично мнение, а не правя реклама. В твоя случай, тя не е необходима. Избрал си отличен рутер, но имаш ли възможност за такава проба, направи я и ще се убедиш в това, което съм ти написал.Аз много често не чета характеристиките, а проверявам изделието реално какво може. А и тази част от комуникациите ми е присърце. Успех от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм съгласен с теб за "някои сайтове" но ти нямаш реалната възможност да закачиш двата рутера и да работиш едновременно на един и същи сайт през двата рутера. може нещо и да се заблуждаваш или така да ти се е сторило. Не забравяй, яе свързването  към сайт в този момент минава през еди къде си, за да дойде до теб. А само след 2 минути, ако отново провериш трасето към същият сайт, ще забележиш, яе то се е променило. ей това имах предвид. Този модел и 4600 много ,и харесаха и трябва да ти кажа че при мен ги тествах един цял ден/ не бяха лични/ и съм доволен от работата им, без да са ми направили никакво главоболие. Изказвам лично мнение, а не правя реклама. В твоя случай, тя не е необходима. Избрал си отличен рутер, но имаш ли възможност за такава проба, направи я и ще се убедиш в това, което съм ти напиусал.Аз много често не чета характеристиките, а проверявам изделието реално какво може. А и тази част от комуникациите ми е присърце. Успех от мен!

Съгласен съм, че това може да е моментно и е много относително. Може да е от анти-вирусна, може да е от браузър, може да е от какво ли не..

До момента и аз не съм имал някакви сериозни проблеми, но просто съм перфекционист може би :D Единственото, което е очевадно, че сигнала е по-слаб. През една стена телефона ми има 2-3 черти от 4, а със стария най-малко 3, в повечето случай 4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За чертичките на телефона

Не се притеснявай толкова за това. Дали ще са 3 или 4 не е много от значение. Това е носещата на предавателя на рутера. Има обаче голямо значение интернет сигнала, който е модулиран с носещата на предавателя. Важното е скороста ти да е колкото се може по добра. И още! Ако сложиш два еднакви рутера да работят един до друг, много често ще забележиш, че деленията им /чертичките/ на първият и вторият не са еднакви  /2, 3, 5/ това е в самата изработка и настройка на "предавателя" на рутера, за което на близки разтояния /както в твоя случай/ не е редно да се притесняваш. И още нещо! Ако в този момент погледнеш "чертичките" приемане на сигнала от смартфона си и са 3, то съвсем спокойно след 3 минути могат да бъдат и 2 или 4. Това е от разпространение на радиовълните и трябва да знаеш, че "прохождението" на радиовълните, особено на този тракт 2400 мегахерца/ много силно зависи от атмосферните условия и сезона на годината. Затова този банд е и официално разрешен за всякакви експерименти от международната комисия по далекосъобщшенията, както и 5 гигахерца, но при него "чистотата на банда е почти 2 пъти по-голяма отколкото при 2,4 гигахерца. Другият му недостатър - разтоянието  приемане -предаване се намалява значително. А за това, че си малко педант в тази област, това е и нещото, което ме кара да ти отговарям по изчерпателно на въпросите. Аз също съм такъв!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки всичко, сигнала на 5Ghz ми се струва много слаб. В момента съм на 2 крачки от рутера и са 2/4, а преди бях с един Belkin N450DB и за него пишеха из ревютата, че му бил слаб сигнала, но беше значително по-силен. За моя жалост трябваше да го върна, че ми правеше мизерии и след ,като го върнах отидох в един сервиз при познат, който е работил дълго време за доставчика ми и ми каза, че не е виждал тая марка да работи добре на техните мрежи.. :D

Може би остава варианта със слагане на по-силни антени.

Edit: Сега се сетих, че отзад на кутията пише Better range от WR1043ND, а преди 841цата бях с такъв и беше в единият край на апартамента и стигаше до другият. Сега този добре, че е централно.. :D

Редактирано от Nikolay Penchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.