Премини към съдържанието
георги89

Здравейте! Може ли някой да ми помогне с една задачка по С++

Препоръчан отговор

Имам следния проблем . Трябва да направя програма и неговата блок схема.Задачата гласи:
Даден е двумерен масив А с м реда и n стълба. Да се състави програма, която създава нов масив a0 a1....., am-1, като стойността на аi е равна на най-голямата стойност  i-ия ред.
Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем . Трябва да направя програма и неговата блок схема.Задачата гласи:
Даден е двумерен масив А с м реда и n стълба. Да се състави програма, която създава нов масив a0 a1....., am-1, като стойността на аi е равна на най-голямата стойност  i-ия ред.
Благодаря предварително!

Покажете вашия код, ние ще помагаме. Но тук мързела не се адмирира, никой няма да ви напише домашното!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, 

Ето ти задачата, блок схемата си я направи сам тя е елементарна. Задачата ти не е никак трудна. Щеше да е много по добре преди да поискаш помощ за нея да седнеш и да помислиш малко как се решава и поне да предложиш някакъв подход. А за техническата реализая и писането на кода трябва четене и практика.

#include <iostream>#include <vector>using namespace std;int main(){    int rows = 0;    std::cout << "Enter the number of rows: ";    std::cin >> rows;    int columns = 0;    std::cout << "Enter the number of columns: ";    std::cin >> columns;    std::vector< std::vector<int> > data(rows, std::vector<int>(columns));    for(int i = 0; i < rows; i++)        for(int j = 0; j< columns; j++)        {               std::cout << "Enter a number ("<< i << ", " << j << ")";            std::cin >> data[i][j];        }       std::vector<int> vectorMax(rows);    for(int i = 0 ; i < rows; i++)        for(int j = 0; j < columns; j++)        {               if(vectorMax[i] < data[i][j])            {                   vectorMax[i] = data[i][j];            }           }       std::cout << "Primary matrix" << std::endl;    for(int i = 0; i < rows; i++)    {           for(int j = 0; j< columns; j++)        {            std::cout << data[i][j] << "t";        }        std::cout << std::endl;    }    for(int i = 0; i < rows; i++)    {        std::cout << "Maximum for row " << i << " : "<< vectorMax[i] << std::endl;    }    return 0;}

Редактирано от vitaly (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

using namespace std;}

Няма нужда от това, след като и без това ги префиксваш с std::. Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда от това, след като и без това ги префиксваш с std::

Моя грешка. Ама така се получава като използваш Template при създаването на файл. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.