Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

От известно време един от българските хостинг и домейн доставчици предлага домейн с разширение .EU за 0,99 лв/година. Реших и закупих. До тук добре. Сега идеята е да го настроя така, че като го напиша да ми се отваря определен сайт, намиращ се на друго място. Прилагам две снимки: на настройките на новозакупения домейн и на DNS зоната, където е сайта. Моля да ми обясните кое къде да запиша, та като напиша името на новия домейн да се отваря сайта.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросният сайт, който ще се отваря, от теб ли се администрира и какво точно искаш да постигнеш?

Отваряне на сайта с този домейн или този домейн само да пренасочва към друг?

Редактирано от Остави да пуша (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направил съм сайт на място, предлагащо безплатен хостинг. Нарочно не пиша подробности да не ме глобят. Сайтът е да речем imeto.free.net. Идеята е да разбера как точно става пренасочването така, че като напиша 2249.eu да ми отваря imeto.free.net. Това е всичко. Всичко се администрира от мен. Но както казах идеята е да разбера практически кое къде се слага за да знам. Обичам да знам ...

След многократни неуспешни опити реших да направя пренасочване към друг мой хостинг, закупен от същата компания, предлагаща евтиния домейн. За да мога да ползвам общия support. С тяхна помощ пренасочването се получи, но искам да разбера как става и на другите места.

В общи линии идеята ми стана ясна, но ми отне доста време и проби. Лошо няма.

С две думи: в момента пренасочване е напарвено и работи, но към друг хостинг не се получава. Тия дни като ми остане време ще човеркам пак. Ако ти имаш с нещо да помогнеш ще съм благодарен.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сайта се хоства в free.bg, мисля че няма да можеш да използваш домейна си, не съм сигурен дали поддържаха такава възможност.

Ако се хоства някъде другаде, когато регистрираш хостинг акаунта, ти дават DNS сървъри. Тези DNS сървъри служат най-общо да насочат домейна към хоста(сървъра, където се хоства сайта). Разбира се, домейна трябва да е добавен и в хостинг акаунта. Това е по първата снимка. 

На втората снимка е показано управлението на записите. За записите няма да пиша, защото ще повторя всичко, което е казано ТУК.

Редактирано от Остави да пуша (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сайта се хоства в free.bg, мисля че няма да можеш да използваш домейна си, не съм сигурен дали поддържаха такава възможност.

Ако се хоства някъде другаде, когато регистрираш хостинг акаунта, ти дават DNS сървъри. Тези DNS сървъри служат най-общо да насочат домейна към хоста(сървъра, където се хоства сайта). Разбира се, домейна трябва да е добавен и в хостинг акаунта. Това е по първата снимка. 

На втората снимка е показано управлението на записите. За записите няма да пиша, защото ще повторя всичко, което е казано ТУК.

DNS сървъра може да си го направи всеки, само трябва да пренасочи управлението на домейна натам.

А за хост във free мисля няма да стане защото тези хостове са виртуални и няма как да пренастроят нещата при тях да обслужват хост на външен домейн

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, не ме разбирате правилно. Нито домейна, нито хостинга са free.bg. free.net. Това го дадох само за пример.

Хостинг си правя в един от многобройните безплатни такива. В случая 1freehosting.com . След като си направя акаунт там получавам пълни права върху всичко, вкл и DNS зони. Там си правя един експериментален сайт moetoime.allalla.com. Идеята е да направя такива редакции където е необходимо на хостинга и домейна, че като напиша 2249.eu да се отваря сайта moetoime.allalla.com. Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, не ме разбирате правилно. Нито домейна, нито хостинга са free.bg. free.net. Това го дадох само за пример.

Хостинг си правя в един от многобройните безплатни такива. В случая 1freehosting.com . След като си направя акаунт там получавам пълни права върху всичко, вкл и DNS зони. Там си правя един експериментален сайт moetoime.allalla.com. Идеята е да направя такива редакции където е необходимо на хостинга и домейна, че като напиша 2249.eu да се отваря сайта moetoime.allalla.com. Това е.

Втори път: така, както искате няма да стане, можете да направите пренасочване, но ви трябва още един хост на който имате права да редактирате конфигурацията на уеб сървъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане, така, както съм го обяснил в момента работи. Но е пренасочен към друг мой хост и акаунт и не ме устройва. Правя същите настройки и към 1freehosting.com но не сработва. Чакам близо две денонощия за обновяването на DNS информацията, но пак не се пренасочва. Или аз не обяснявам правилно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане, така, както съм го обяснил в момента работи. Но е пренасочен към друг мой хост и акаунт и не ме устройва. Правя същите настройки и към 1freehosting.com но не сработва. Чакам близо две денонощия за обновяването на DNS информацията, но пак не се пренасочва. Или аз не обяснявам правилно ...

Изчакайте 3 денонощия, това е стандартния срок за обновяване. или пробвайте да проверите във вашия ДНС дали се ресолвва и след това какво връща хоста (може с телнет)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакайте 3 денонощия, това е стандартния срок за обновяване. или пробвайте да проверите във вашия ДНС дали се ресолвва и след това какво връща хоста (може с телнет)

Ще направя ново пренасочване и ще изчакам по-продължително. Благодаря за съвета. След няколко дни ще докладвам на капитана ... :ski3:

Редактирано от 2249 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-принцип аз знам, че максималния период за обновяване на DNS-ите е 48 часа. В повечето случаи става по-бързо. Но не пречи да изчакаш 3 дни и да кажеш какво е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инфо с днеша дата: пренасочването все още не работи.

Започвам да си мисля, че не съм разбрал всичко от настройките. В момента единственото, което правя е да направя един А запис в новия домейн 2249.eu с ИП-то на хостинга /според моя Cpanel на хостинга/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инфо с днеша дата: пренасочването все още не работи.

Започвам да си мисля, че не съм разбрал всичко от настройките. В момента единственото, което правя е да направя един А запис в новия домейн 2249.eu с ИП-то на хостинга /според моя Cpanel на хостинга/.

Изглежда сякаш DNS записите не се рефрешват, пробвайте да тествате заявката срещу DNS сървъра на хостинга

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.