Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Сега да започна с това че ми писна от Windows 7 но не искам да го махам ... и искам да направя Dual boot но не знам Ubuntu , Xubuntu или Kubuntu ... моля за съвети ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем става малко сложно... Трябва ти първо АМД процесор. :D

Колкото до десктоп средата..

Kubuntu http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Kubuntu-13-10-Alpha-1-Saucy-Salamander-Screenshot-Tour-9.jpg?1372669698

Xubuntu http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Xubuntu-13-10-Alpha-2-Saucy-Salamander-Officially-Released-Screenshot-Tour-371185-10.jpg?1382011345

Ubuntu http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Ubuntu-13-10-Saucy-Salamander-Is-Now-Based-on-Linux-Kernel-3-11-RC5-375405-2.jpg?1376474292

Но моят съвет е първо да прочетеш малко документация за линукс, за да не правиш изцепки като тези снощи за хардуер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем става малко сложно... Трябва ти първо АМД процесор. :D

Колкото до десктоп средата..

Kubuntu http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Kubuntu-13-10-Alpha-1-Saucy-Salamander-Screenshot-Tour-9.jpg?1372669698

Xubuntu http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Xubuntu-13-10-Alpha-2-Saucy-Salamander-Officially-Released-Screenshot-Tour-371185-10.jpg?1382011345

Ubuntu http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Ubuntu-13-10-Saucy-Salamander-Is-Now-Based-on-Linux-Kernel-3-11-RC5-375405-2.jpg?1376474292

Но моят съвет е първо да прочетеш малко документация за линукс, за да не правиш изцепки като тези снощи за хардуер.

Не е сложно ... не са ми претрябвали някой ден може и да имам за напред ... AMD 

все пак мерси за шотовете изглежда Ubuntu или Kubuntu ще потърся малко за тях ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал Минт, поради малко по-доброто отношение от тяхна страна в момента, и по-добрите десктоп решения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е сложно ... не са ми претрябвали някой ден може и да имам за напред ... AMD 

все пак мерси за шотовете изглежда Ubuntu или Kubuntu ще потърся малко за тях ... 

Без да се замисляш слагай Kubuntu. KDE средата ще е добро начало за теб. Дуъл буута ще се изгради след инсталирането на Kubuntu, но има доста особености при самата инсталация. Предлагам ти да изгледаш това видео като за начало:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се замисляш слагай Kubuntu. KDE средата ще е добро начало за теб. Дуъл буута ще се изгради след инсталирането на Kubuntu, но има доста особености при самата инсталация. Предлагам ти да изгледаш това видео като за начало:

Да колега гледах го това клипче при празделянето на дяловете и за какви файлови системи става на въпрос ... точно от този клип ми дойде идеята ... а когато стартирам компютъра винаги ще ме пита коя ОС да избера нали ... 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да колега гледах го това клипче при празделянето на дяловете и за какви файлови системи става на въпрос ... точно от този клип ми дойде идеята ... 

Ами да много добре си се замислил и насочил. Повярвай ми няма да сгрешиш, малко може да ти е странна Линукс и КДЕ средата, но определено си заслужава. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да много добре си се замислил и насочил. Повярвай ми няма да сгрешиш, малко може да ти е странна Линукс и КДЕ средата, но определено си заслужава. :)

А при пускането на компютъра като ме пита коя ОС да избера и като си избера Kubuntu ... ще мога ли да си ползвам Finger Print а като се логвам ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А при пускането на компютъра като ме пита коя ОС да избера и като си избера Kubuntu ... ще мога ли да си ползвам Finger Print а като се логвам ... 

Виж за това идея си нямам... Пробвай все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ! 

Какво избрахте колега, или се отказахте ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GermanecaBG
      Сигурен съм, че в този форум има почитатели и ползващи Arch Linux, така че нека да споделят тук своето мнение.
      Ето и официалната страница
      Ето и общ списък с приложения, сортирани по категории, като справка за тези, които търсят пакети цък
    • от Семка
      Еййй, реших и аз най-после да се регистрирам.
      Дълга история накратко, когато си свържа безжичните слушалки по Bluetooth, скоростта на интернета ми (едиснтвено ако използвам Wifi) пада до степен в която става неизползваем. Естествено, че винаги мога да сложа един AUX кабел или да не използвам Wifi връзка но самият проблем е решим, според мен. 
      Четох не малко из интернет, оказало се, че е common problem. За жалост решение така и не намерих, даже и временно. 
      Какво го предизвиква въпросния пролем? Според интернет е едновременното използване на Bluetooth и Wifi връзка от един и същ драйвър???? Звучи ми логично, но нищо повече. 
      За добро или лошо, проблемът не е предизвикан от конкретна Linux дистибуция, даже го има и при Windows машини. 
      Такаа, имайки в предивид всичко споменато горе, предлагам да измислим някакво решение? Предварително се извинявам ако пропуснал съм да споделя информация, която е необходима за установим източника на проблема. Не се сърдете, кажете какво Ви трябва.
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.