Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ChrisJobs

Как става отключването на телефони?

Препоръчан отговор

Чудно ми е как хората отключват дистанционно телефон, по даден имей?Да речем намирам си сайт, давам му имея на телефона си + някаква цена определена от него и до 1-2 дена телефона ми е отключен перманентно?Не говорим за руут и джейл и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо странно.Всяко нещо създадено от човека може да бъде и унищожено от същия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудно ми е как хората отключват дистанционно телефон, по даден имей?Да речем намирам си сайт, давам му имея на телефона си + някаква цена определена от него и до 1-2 дена телефона ми е отключен перманентно?Не говорим за руут и джейл и т.н.

По IMEI се генерира код, който вие трябва да въведете в телефона когато сложите карта различна от тази на оператора към който е заключен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, а те как генерират кода, свързват се със оператора ли, с програма ? Сайт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, а те как генерират кода, свързват се със оператора ли, с програма ? Сайт?

Не се свързват с оператора. Обикновено се ползва ИД-то на оператора и IMEI и понегостава. Но доколкото знам софтуера иска специален хардуерен бокс и струва доста пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря :)Доста ще се радвам ако някой знае още по въпроса или къде мога да прочета защото не намерих да ми каже :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.