Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

s7oik0

Нова компютърна конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте по Коледа мисля да си направя нов компютър.Някакви предложения . Ще го ползвам за игри.Бюджет 600лв.Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

600лв. трудна работа, а и до Коледа има още цял месец. Ето ти едно предложение все пак:Athlon II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX BlackASROCK FM2A55M-VG3 /FM24GB DDR3 1600 GEIL /BULKWD 500GB SATAIII AVGP 7200rpm 32MBTUL AX7770 1GBD5-HECM TM300 W/420W PFCОбща стойност - 617.96 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/1143p1r48356p1r46473p1r1001848p1r49114p1r43651p1rf.html

Ако може да се ползва нещо от стария комп ще е добре. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DualCore Intel Pentium E5300, 2600 MHz 
дънна платка- ASRock G41M-VS (1 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
2 gb RAM памет
видео карта-nVidia GT 9500 (512mb)
монитор-samsung syncmaster 2032mw (1680x1060)
това ми е стария комп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда не си казал какъв ти е, ако е на Сата ще може да го ползваш? Кутията също каква е? Другото е дали имаш намерение на ъпдейтваш след време, защото за начало и видеото може да се използва. Като цяло има много варианти и затова е добре да дадеш цялостна информация с какво разполагаш и какви намерения имаш относно ъпдейт и т.н. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов съм и да попитам как да вида хард диска и кутията какви са :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как да разберем с какъв хардуер разполагаме?

Със сигурност ще можеш да ползваш старта кутия, а ако захранването е качествено и то ще влезе в употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда определено ще можеш да го ползваш, така че няма нужда да купуваш нов. Остава да кажеш кутията и захранването какви са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай как да видя каква ми е кутията и захранването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност снимай кутията и етикета на захранването и качи снимките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кутията мисля, че може да се ползва. Но ако се оразмери ще знаем със сигурност дали е така или не. А захранващия блок е ужасен така, както го виждам аз.

Ето едно предложение от мен без кутия и твърд диск:

Обща стойност - 624.03 лв. с ДДС - Количка

Ако се дадат още малко отгоре се взима кутия и захранващ блок, но излиза 650 лева. Конкретно за това говоря: CM K350 W/600W PSU 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравйте,Баща ми ми вдигна бюджета на 800лв.Някакви предложения.Мисля стария компютър да го продам? Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравйте,Баща ми ми вдигна бюджета на 800лв.Някакви предложения.Мисля стария компютър да го продам? Поздрави!

Ползваш стария хард диск:

Обща стойност - 795.08 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам 4 ядрени ли са идвата и кой според теб  да взема.Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i3 е с 2 ядра и 4 threads. Не е баш четири ядрен. 6300 го водят шест ядрен, ама не е. По-точно е 3 модулен с 3 виртуални ядра.(threads) С i3 според мен са на едно ниво. 6300 можеш да го клокнеш, но с по-сериозно дъно и някакъв охладител. Аз бих взел i3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха,а да попитам коя от тези видео карти е по-хубава(коя ще ми върши повече работа)-http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-HD7790-DC2OC-1GD5http://nikem-bg.net/computer-components/GB-R7-260X-2GB-GDDR5-GV-R726XOC-2GDПоздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.