Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Filsun

как да инсталирам ClockWorkMod на Optimus 2X

Препоръчан отговор

здравейте !

Притежавам LG Optimus 2X и сега карам със стоковия 4.0.4 на LG. Мисля, че няма да е нужно да описвам какъв ужас е. 

Запътих се да му сложа CyanogenMod последният Nightly build. 

Единственото ми препятствие е инсталацията на тоя ClockWorkMod.

Четох сумати инструкции, ръководства и видеа от интернет, и всичките го правят с ROM Manager. Да но при мен когато отворя ром мениджър и се опитам да го инсталирам тоя CWM ми показва, че не се поддържало за апарата. Пробвах и други подобни апликации от стора, но и те но го поддържат. Пробвах и по тоя начин http://www.modaco.com/topic/335479-29-jun-4005-clockworkmod-recovery-for-the-lg-optimus-2x/ но не става. 

Има ли някакви други начини да го инсталирам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом пише че е несъвместимо защо трябва да го насилвате? За да пуснете после тема във форума: Брикнах си телефона. Или нещо такова: Какъв нов телефон да си купя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочел съм го и него. И то изисква инсталация на ClockWorkMod, като там е описано с ROM Manager, но странно защо - под стоковия 4.0.4 не се поддържа.

Щом пише че е несъвместимо защо трябва да го насилвате? За да пуснете после тема във форума: Брикнах си телефона. Или нещо такова: Какъв нов телефон да си купя

Все има някакъв начин да се инсталира CM. При всичките версии дори и други ромове - трябва инсталация на ClockWorkMod. Ето това ми е препятствието. От там насетне е лесно.

Не може да е несъвместимо, няма такова нещо. Трябва да има някакъв друг начин да се инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
....

Все има някакъв начин да се инсталира CM. При всичките версии дори и други ромове - трябва инсталация на ClockWorkMod. Ето това ми е препятствието. От там насетне е лесно.

Не може да е несъвместимо, няма такова нещо. Трябва да има някакъв друг начин да се инсталира.

Добре. То те и производителите трябва деца да хранят... Защо толкова много хора постоянно поправят това, което работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nightly версии не слагай защото са пълни с бъгове ! Слагай само Stable версии. Буут лоадера отключил ли си го ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nightly версии не слагай защото са пълни с бъгове ! Слагай само Stable версии. Буут лоадера отключил ли си го ?

в последният nightly билд са поправени доста бъгове, мисля него да слагат. Bootloader-а не съм го отключил, но и не мисля, че трябва.

Реших да се мъча да инстална друг recovery image по друг начин http://teamw.in/project/twrp2/65

но не ми се получава, защото в terminal emulator-а ми казва, че нямало такава директория като /sdcard/recovery.img, макар, че съм сигурен, че image файла ми е именуван така...

Добре. То те и производителите трябва деца да хранят... Защо толкова много хора постоянно поправят това, което работи?

Защото не работи като хората. Капитане, я погледни на какво мяза стоковият на Optimus 2X...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
....

Защото не работи като хората. Капитане, я погледни на какво мяза стоковият на Optimus 2X...

А защо сте си купил тогава този телефон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

заради добрият му хардуер, визия, усещане, камера, хубавият дисплей и останалите важни неща, които се гледат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако беше така всички щяха да си купуват телефоните на HTC и Samsung заради най-добрия UI.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020737 Опитай се да инсталираш от този тулл рековери. Ако не стане трябва да отключиш буут лоадера и пак да пробваш да инсталираш рековери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако беше така всички щяха да си купуват телефоните на HTC и Samsung заради най-добрия UI.

Ами то потребителския интерфейс  е част от цялостния дизайн, ако не ти харесва и не ти е удобен защо ще го купуваш. Макар че аз само преди няколко месеца минах на андроид телефон и свикнах, какво толкова :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.