Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

mar_tin

Ексел 2003 - Главни букви?

Препоръчан отговор

Здравейте отново :)

Имам следният проблем в Ексел-2003:

Имам списък с имена на 100-120 служители,

но списъкът е правен като за "бели хора" т.е. Име Презиме и Фамилия започващи с ГЛАВНА БУКВА.

Не щеш ли сега на "Чорбаджията" ми му хрумва да иска имената само с главни букви /Егати грозотията/.

Та въпросът ми е може ли вместо да преписвам списъка да маркирам имената и всичко да стане с Главни Букви или да си плюя на пръстите и да си 'амортизирам' клавиатурата?  :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново :)

Имам следният проблем в Ексел-2003:

Имам списък с имена на 100-120 служители,

но списъкът е правен като за "бели хора" т.е. Име Презиме и Фамилия започващи с ГЛАВНА БУКВА.

Не щеш ли сега на "Чорбаджията" ми му хрумва да иска имената само с главни букви /Егати грозотията/.

Та въпросът ми е може ли вместо да преписвам списъка да маркирам имената и всичко да стане с Главни Букви или да си плюя на пръстите и да си 'амортизирам' клавиатурата?  :angry:

Отваряш нова колона отдясно и пишеш "=upper(лявата клетка с първото име)" --> enter и после ги дръпваш до долу.П.С.: Ако някога реши "чорбаджията", че иска да върне старият вид - същото като горе, само че "=proper(...)"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш нова колона отдясно и пишеш "=upper(лявата клетка с първото име)" --> enter и после ги дръпваш до долу.П.С.: Ако някога реши "чорбаджията", че иска да върне старият вид - същото като горе, само че "=proper(...)"

Ух, тъкмо го пишех, но май много разтягах локуми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси и на двамата ама без "кавичките" се получи.

:cheers:  :cheers:  :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм това шега ли е за кавичките... Или наистина не си разбрал, че самите кавички не се пишат :ph34r: Няма значение - излишно е темата да се спами, проблема е решен, а това е най - важното.За друг път като никой ти напише нещо вътре в кавички да знаеш, че това нещо можеш да го копираш и/или препишеш без тях :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм това шега ли е за кавичките... Или наистина не си разбрал, че самите кавички не се пишат :ph34r: Няма значение - излишно е темата да се спами, проблема е решен, а това е най - важното.За друг път като никой ти напише нещо вътре в кавички да знаеш, че това нещо можеш да го копираш и/или препишеш без тях :tongue2:

Извинявам се не беше шега просто толкова си разбирам  :wors:

Считам темата за приключена и БЛАГОДАРЯ  :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mustafa bilgin
      Здравейте! Моля за помощ,, от която имам нужда за excel. Има ли такава функция в excel, при която като въведа примерно в клетка А1 числото 2 да ми го умножава по 10 в клетка В1. Да, знам как се прави това - в клетка В1 пишем =А1*10 и ще ми го умножи. Има ли вариант, при който в клетка А1 да въведа 2ц и да ми го умножи по 5 в В1. После примерно да въведа 2д и да ми го умножи в клетка В1 по 7... ц да ми е равно за умножение по 5, след като въведа някое число в клетка А1 с буква заедно, самата буква да има стойност по която да умножава, надявам се да бъда разбран и бих се радвал много на точен отговор.
      БЛАГОДАРЯ ви предварително!
    • от velinsl
      Здравейте!
      Ползвам на телефона си... (да го наречем офиспакет) програмата WPS Kingsoft office. Нещо обаче не ми се получи - елементарната функция умножение, че и деление. Мужду стойностите въвеждам аз умножение - *, за деление - /.
      Въвеждам стойност в клетката =С5/1,5 (примерно), като в клетка С5 естествено има реална стойност - само и единствено цифри, като 264 (например).
      При въвеждането на стойностите естествено ми се получава адреса на клетката в характерният оцветен правоъгълник, но при въвеждането на функцията, ми изписва отговор  #VALUE.
      Някой да знае къде бъркам?
      При сумирането естествено се получават, но при умножение и деление нещата не се получават.
    • от miniboy
      Здравейте,
      Трябва ми формула на excel за определяне на пола от ЕГН-то с  функциата "IF". Това ми е  една курсова задача и условието е следната Колонка Пол - ако предпоследната цифра от колонката "ЕГН" е четна, се записва "мъж" иначе "жена" 
      Благодаря предварително.
    • от kraskopan
      Здравейте, имам следния проблем..
      Опитвам се да отворя таблица в ексел която е във формат csv в която има подредени и оцветени таблици и т.н. а на мен ми го отваря всичко на 3-4 реда без таблции без нищо, пробвах да сменя формата но пак нищо не стана.
      Пробвах на 2010 и 2013
      Някой някаква идея?
    • от psytrip
      Добавяне (add-in) на бутони за горен / долен индекс и зачеркване в ribbon менюто на Excel.
      Не е нещо особено, но пък е полезно. За съжаление Microsoft са счели, че не е нужно да има такива бутони.
      Работи само на 32 битова инсталация на Excel 2003, 2010.
      Ако някой изпробва на Excel 2013, моля да сподели тук или на мейла на автора дали добавката работи.
      В зависимост от езиковата версия на офис пакета се показва и този на бутоните. Т.е. ако се използва английска версия,
      то и бутоните ще са на английски.

Налични езици в добавката:
      [*]Английски [*] Български [*]Испански [*]Италиански [*]Финландски

Връзка за сваляне: http://www.panuworld.net/utils/excel/index.htm
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.