Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Koftiparche

Hp Compaq или Lenovo thinkpad

11 гласували потребители

1. 1. Кой модел лаптоп да избера

• lenovo thinkpad t61
      10
    • hp compaq 6910p
      1

Препоръчан отговор

Приятели ,ще се радвам да ми дадете мнението си ,коя от 2-те марки да избера :)

Благодаря предварително на всички...

Искам само да подчертая ,че лаптопа ще е работен за интернет главно и офис пакета .

hp compaq 6910p

lenovo thinkpad t61

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

T61,но да се почиства редовно,защото моя точно от това изгоря... Сега го продавам на части :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

T61,но да се почиства редовно,защото моя точно от това изгоря... Сега го продавам на части :Д

Lenovo T61 ... даже за този модел малко ме хваща яд като му кажа Lenovo ... IBM но със сигурност IBM / Lenovo T61 ... а по специално като се купива лаптоп втора ръка гледайте да е от специализиран за тази цел магазин ... има доста такива аз лично ползвам втора ръка Lenovo от T400 серията за работа и проекти ... като здравина е може би най здравия лаптоп правен някога заедно с T60 ... най добрата клавиатура която съм ползвал някога ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

T61, но в никакъв случай с Nvidia видео, защото тези бройки с Nvidia попадат към дефектните G84/86 чипове и са податливи към дефекти.

...аз лично ползвам втора ръка Lenovo от T400 серията за работа и проекти ... като здравина е може би най здравия лаптоп правен някога заедно с T60 ... най добрата клавиатура която съм ползвал някога ...

Но след Т400 ги развалиха. Клавиатурата не е толкова хубава, а батерията е вградена в лаптопа? Живееха на славата на една марка, линия произвеждана под лиценза на IBM, но качеството след последният двуцифрен ThinkPad вече не е като на IBM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

T61, но в никакъв случай с Nvidia видео, защото тези бройки с Nvidia попадат към дефектните G84/86 чипове и са податливи към дефекти.Но след Т400 ги развалиха. Клавиатурата не е толкова хубава, а батерията е вградена в лаптопа? Живееха на славата на една марка, линия произвеждана под лиценза на IBM, но качеството след последният двуцифрен ThinkPad вече не е като на IBM.

След T400 наистина са за срам ... но съм много доволен от T400 , а това за Nvidia е вярно , пък и след толкова години употреба видео картата да ти излезе дефектна е много вероятно ... Така че гледай да не е Nvidia ... а това че вече не се произвеждат като преди си е напълно разбираемо като инжинерите на IBM от начало като продадоха ThinkPad на Lenovo си работеха с тях ... до колкото знам T400 и T500 са последните произведени с инжинерите на IBM ... но после оставиха всичко в ръцете на китайците и всичко стана една каша ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделям мнението на колегите за дефектиралите чипове на Nvidia при T61 - става въпрос за машините произведени преди август 2008-ма. Ако взимаш T61 произведен в този период (май 2007-август 2008) е много вероятно да си с проблемното видео. Бъговете които съм видял под уиндоус са: memory parity error (и син екран в последствие), пукове и насичане на аудио потока (има фикс, но трябва да добавиш 4 допълнителни реда в регистъра на nvidia драйвъра). Под линукс гореспоменатите почти не се срещат, но за сметка на това open-source драйвъра за Nvidia 'nouveau' също има своите особености.

Моя съвет е - T61 e страхотна машина, един от последните истински и надеждни thinkpad-ове, но стой далеч от Nvidia картите. Най-добре с интелско видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам ,да благодаря на всички за отговорите ,за насоките и съветите . Ясно е Леновото ще е утре ще го поръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам ,да благодаря на всички за отговорите ,за насоките и съветите . Ясно е Леновото ще е утре ще го поръчвам.

Като го вземаш попитай за батерията колко държи ... провери пантите ... огледай го добре ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е,че щом ще е втора ръка батерията няма да държи повече от 30 минути. А накрая въобще няма да работи(личен опит).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е,че щом ще е втора ръка батерията няма да държи повече от 30 минути. А накрая въобще няма да работи(личен опит).

Не винаги държи 30 минути ... моята на T400 държеше почти 2 часа ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за Т61 говорим :) Е, зависи и колко е ползван лаптопа - моят беше взет от фармацевтка,която го е ползвала 2 години - батерията държеше 30 минути в началото,а след това не работише без кабел в контакта. Накрая му умря чипа. Колегата ако си вземе Т61 и му трябват някви части - пиши ми - имам разглобен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за Т61 говорим :) Е, зависи и колко е ползван лаптопа - моят беше взет от фармацевтка,която го е ползвала 2 години - батерията държеше 30 минути в началото,а след това не работише без кабел в контакта. Накрая му умря чипа. Колегата ако си вземе Т61 и му трябват някви части - пиши ми - имам разглобен. 

Аз пък отново му предлагам да го вземе от специализирана фирма за лаптопи втора употреба ... всъщност всички внасят от една фирма ... имат 6 месеца гаранция ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък отново му предлагам да го вземе от специализирана фирма за лаптопи втора употреба ... всъщност всички внасят от една фирма ... имат 6 месеца гаранция ... 

Напълно си прав от 1 място идва всичко :) Фирмата е Сливенска 2-ри лаптоп вземам от нея и 1 компютър съм взел .Като компютъра го търкалях 6 години без никакви проблеми само 1 захранване му сменях и накрая пак при тях отиде върнах го и вземах втора ръка леново компютър   :) Единия лаптоп ,които взех е чисто нов 3-та година е пушка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно си прав от 1 място идва всичко :) Фирмата е Сливенска 2-ри лаптоп вземам от нея и 1 компютър съм взел .Като компютъра го търкалях 6 години без никакви проблеми само 1 захранване му сменях и накрая пак при тях отиде върнах го и вземах втора ръка леново компютър   :) Единия лаптоп ,които взех е чисто нов 3-та година е пушка .

Аз за първи път земах Lenovo втора употреба но съм доволен за сега върши ми страхотна работа за работа ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.