Премини към съдържанието

11 гласували потребители

1. 1. Кой модел лаптоп да избера

• lenovo thinkpad t61
      10
    • hp compaq 6910p
      1

Препоръчан отговор

Приятели ,ще се радвам да ми дадете мнението си ,коя от 2-те марки да избера :)

Благодаря предварително на всички...

Искам само да подчертая ,че лаптопа ще е работен за интернет главно и офис пакета .

hp compaq 6910p

lenovo thinkpad t61

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

T61,но да се почиства редовно,защото моя точно от това изгоря... Сега го продавам на части :Д

Lenovo T61 ... даже за този модел малко ме хваща яд като му кажа Lenovo ... IBM но със сигурност IBM / Lenovo T61 ... а по специално като се купива лаптоп втора ръка гледайте да е от специализиран за тази цел магазин ... има доста такива аз лично ползвам втора ръка Lenovo от T400 серията за работа и проекти ... като здравина е може би най здравия лаптоп правен някога заедно с T60 ... най добрата клавиатура която съм ползвал някога ... 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

T61, но в никакъв случай с Nvidia видео, защото тези бройки с Nvidia попадат към дефектните G84/86 чипове и са податливи към дефекти.

...аз лично ползвам втора ръка Lenovo от T400 серията за работа и проекти ... като здравина е може би най здравия лаптоп правен някога заедно с T60 ... най добрата клавиатура която съм ползвал някога ...

Но след Т400 ги развалиха. Клавиатурата не е толкова хубава, а батерията е вградена в лаптопа? Живееха на славата на една марка, линия произвеждана под лиценза на IBM, но качеството след последният двуцифрен ThinkPad вече не е като на IBM. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

T61, но в никакъв случай с Nvidia видео, защото тези бройки с Nvidia попадат към дефектните G84/86 чипове и са податливи към дефекти.Но след Т400 ги развалиха. Клавиатурата не е толкова хубава, а батерията е вградена в лаптопа? Живееха на славата на една марка, линия произвеждана под лиценза на IBM, но качеството след последният двуцифрен ThinkPad вече не е като на IBM.

След T400 наистина са за срам ... но съм много доволен от T400 , а това за Nvidia е вярно , пък и след толкова години употреба видео картата да ти излезе дефектна е много вероятно ... Така че гледай да не е Nvidia ... а това че вече не се произвеждат като преди си е напълно разбираемо като инжинерите на IBM от начало като продадоха ThinkPad на Lenovo си работеха с тях ... до колкото знам T400 и T500 са последните произведени с инжинерите на IBM ... но после оставиха всичко в ръцете на китайците и всичко стана една каша ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделям мнението на колегите за дефектиралите чипове на Nvidia при T61 - става въпрос за машините произведени преди август 2008-ма. Ако взимаш T61 произведен в този период (май 2007-август 2008) е много вероятно да си с проблемното видео. Бъговете които съм видял под уиндоус са: memory parity error (и син екран в последствие), пукове и насичане на аудио потока (има фикс, но трябва да добавиш 4 допълнителни реда в регистъра на nvidia драйвъра). Под линукс гореспоменатите почти не се срещат, но за сметка на това open-source драйвъра за Nvidia 'nouveau' също има своите особености.

Моя съвет е - T61 e страхотна машина, един от последните истински и надеждни thinkpad-ове, но стой далеч от Nvidia картите. Най-добре с интелско видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам ,да благодаря на всички за отговорите ,за насоките и съветите . Ясно е Леновото ще е утре ще го поръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам ,да благодаря на всички за отговорите ,за насоките и съветите . Ясно е Леновото ще е утре ще го поръчвам.

Като го вземаш попитай за батерията колко държи ... провери пантите ... огледай го добре ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е,че щом ще е втора ръка батерията няма да държи повече от 30 минути. А накрая въобще няма да работи(личен опит).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е,че щом ще е втора ръка батерията няма да държи повече от 30 минути. А накрая въобще няма да работи(личен опит).

Не винаги държи 30 минути ... моята на T400 държеше почти 2 часа ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за Т61 говорим :) Е, зависи и колко е ползван лаптопа - моят беше взет от фармацевтка,която го е ползвала 2 години - батерията държеше 30 минути в началото,а след това не работише без кабел в контакта. Накрая му умря чипа. Колегата ако си вземе Т61 и му трябват някви части - пиши ми - имам разглобен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за Т61 говорим :) Е, зависи и колко е ползван лаптопа - моят беше взет от фармацевтка,която го е ползвала 2 години - батерията държеше 30 минути в началото,а след това не работише без кабел в контакта. Накрая му умря чипа. Колегата ако си вземе Т61 и му трябват някви части - пиши ми - имам разглобен. 

Аз пък отново му предлагам да го вземе от специализирана фирма за лаптопи втора употреба ... всъщност всички внасят от една фирма ... имат 6 месеца гаранция ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък отново му предлагам да го вземе от специализирана фирма за лаптопи втора употреба ... всъщност всички внасят от една фирма ... имат 6 месеца гаранция ... 

Напълно си прав от 1 място идва всичко :) Фирмата е Сливенска 2-ри лаптоп вземам от нея и 1 компютър съм взел .Като компютъра го търкалях 6 години без никакви проблеми само 1 захранване му сменях и накрая пак при тях отиде върнах го и вземах втора ръка леново компютър   :) Единия лаптоп ,които взех е чисто нов 3-та година е пушка .

Редактирано от Koftiparche (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно си прав от 1 място идва всичко :) Фирмата е Сливенска 2-ри лаптоп вземам от нея и 1 компютър съм взел .Като компютъра го търкалях 6 години без никакви проблеми само 1 захранване му сменях и накрая пак при тях отиде върнах го и вземах втора ръка леново компютър   :) Единия лаптоп ,които взех е чисто нов 3-та година е пушка .

Аз за първи път земах Lenovo втора употреба но съм доволен за сега върши ми страхотна работа за работа ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.