Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следния въпрос ... ясно ми е че за транзитно преминаващи или за почивка може да си ползвам СУМПС , но когато съм в германия и се регистрирам там мога ли да продължа да си ползвам свидетелството за управление на МПС ... и обратното ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния въпрос ... ясно ми е че за транзитно преминаващи или за почивка може да си ползвам СУМПС , но когато съм в германия и се регистрирам там мога ли да продължа да си ползвам свидетелството за управление на МПС ... и обратното ... 

Да.

Но не съм сигурен за документите на колата как стоят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

Но не съм сигурен за документите на колата как стоят нещата.

Дали трябва да бъдат преведени и заверени ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали трябва да бъдат преведени и заверени ... 

Писах на един приятел в германия,като ми отговори ще ти кажа точно как е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах на един приятел в германия,като ми отговори ще ти кажа точно как е

Благодаря колега !

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря колега !

Малко се забавих ,но...

Ако ще караш автомобил с бг. рег. в Германия,плащаш всичко какво в БГ (данък,ГО и технически преглед).

За книжката няма проблем.

За протокола без тези неща глобата е четири цифрена сума(в евро разбира се нали сме в европа :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко се забавих ,но...

Ако ще караш автомобил с бг. рег. в Германия,плащаш всичко какво в БГ (данък,ГО и технически преглед).

За книжката няма проблем.

За протокола без тези неща глобата е четири цифрена сума(в евро разбира се нали сме в европа :) )

Благодаря колега ... за глобата не знаех че са толкова високи глобите ... но знам че в Германия ако си запалил колата и просто си седиш в нея също има някаква висока глоба за престой с включен двигател ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря колега ... за глобата не знаех че са толкова високи глобите ... но знам че в Германия ако си запалил колата и просто си седиш в нея също има някаква висока глоба за престой с включен двигател ... 

И не само..

Мой приятел остана без книжка за 6 мес. и 500Евро глоба ,защото е метнал фаса през прозореца.

Имай предвид,че там не е България и има много цивилни полицаи.Най-малката глоба е за пешеходци 50евро,всички други глоби за 3 цифрени суми.

Друг случай..при паркиране авера не е влязал с колата в обозначеното място да паркира и задната гума останала извън очертанието(24см извън чертата) глобата му била 280евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не само..

Мой приятел остана без книжка за 6 мес. и 500Евро глоба ,защото е метнал фаса през прозореца.

Имай предвид,че там не е България и има много цивилни полицаи.Най-малката глоба е за пешеходци 50евро,всички други глоби за 3 цифрени суми.

Друг случай..при паркиране авера не е влязал с колата в обозначеното място да паркира и задната гума останала извън очертанието(24см извън чертата) глобата му била 280евро.

От една страна тия глоби ако ги има тука може би ситуацията с шофюорите ще е малко по добра но пък чак таова издребняване за 24 сантиметра ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не само..

Според мен е преувеличено, за хвърлен фас 6мес. без книшка, според мен за алкохол над 0.6 може да е глобата. За паркиране не може да отнесе такава глоба, реално 15 20 евро, но ако се прави на джигит и минава на червено си я заслужава глобата от 280 евро ,която е реалната.Проблем е ако караш кола в Германия и не си я регистрирал на някой адрес, където да идват глобите, това ще ти струва 35 евро,Друг проблем няма, ако си караш културно , като европеец и спазваш законите, И правило номер едно на нерегулирано къстовище, които са 60 процента в Германия ,предимството на дясно стоящия и за  ограниченията, мн внимателно при 30 кмч.От 5год шофирам в Берлин да имам глоби за 50евро, които са за паркиране и превишена скорост.Така , че място за големи притеснения няма,лек и безаварин път.

ПП. Да вметна и ,че след Нова Година ще има винетки за автомобили с чужда реистация, но каква ще е сумата за сега умуват

ПП. И споредмен твоя авер , някого заблуждава за такива цени, за такива глоби

Редактирано от balki65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е преувеличено, за хвърлен фас 6мес. без книшка, според мен за алкохол над 0.6 може да е глобата. За паркиране не може да отнесе такава глоба, реално 15 20 евро, но ако се прави на джигит и минава на червено си я заслужава глобата от 280 евро ,която е реалната.Проблем е ако караш кола в Германия и не си я регистрирал на някой адрес, където да идват глобите, това ще ти струва 35 евро,Друг проблем няма, ако си караш културно , като европеец и спазваш законите, И правило номер едно на нерегулирано къстовище, които са 60 процента в Германия ,предимството на дясно стоящия и за  ограниченията, мн внимателно при 30 кмч.От 5год шофирам в Берлин да имам глоби за 50евро, които са за паркиране и превишена скорост.Така , че място за големи притеснения няма,лек и безаварин път.

ПП. Да вметна и ,че след Нова Година ще има винетки за автомобили с чужда реистация, но каква ще е сумата за сега умуват

ПП. И споредмен твоя авер , някого заблуждава за такива цени, за такива глоби

За паркирането не съм видял фиша,но за фаса ми го показа,като се върна в БГ.Е беше на немски,но ...щом приятелката му караше колата тука...

А и той не пие,така че няма как да са го глобили за алкохол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички !!! Това за винетките до колкото го знам го направиха заради смотаните Австрийци ... защото те си пътуваха в Германия без винетки и влизаха постоянно тия които са близо до границата а немците като влязат в Австрия им искаха винетки ... а винетката ще е само за коли с чужда регистрация така ли ... значи не мога да я карам с БГ регистрация ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да караш с БГ регистрация, но с винетка.Не знам за какви срокове ще бъдат предлагани и на какви пари, но е за след  Нова година, за автомобили с чужди  регистрации

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.