Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Привет,

Имам въпрос относно следната конфигурация - КОЛИЧКА

Умишлено не съм избрал твърд диск и захранващ блок, тъй като имам 500gb SATA/7200rpm/16mb и наличен 400w захранващ блок. Затруднявам се в избора на кутия - нуждая се от такава с добър въздушен поток при положение, че по-нататък може да се направи ъпгрейд на захранването и да се клоква видеото. Бюджет за кутията - ~100лв. Конфигурацията също подлежи на коментар. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CM-ELITE-430-BLACK-EDTN-NO-PSU

Тази кутия ми хареса. А коя карта би била по-добра за същите пари? Също така виждам че кутията идва с един вентилатор отпред. За останалите гнезда какви ще ми препоръчате?

Редактирано от ratewis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето с коментар към конфигурацията:
BB код:
ASROCK 980DE3/U3S3
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
4GB DDR3 1600 A-DATA PRO
ASUS PCI 10/100 NX1001
POWER COLOR AX7870 2GBD5-A2DH
CM ELITE 430 BLACK EDTN NO PSU

Обща стойност - 764.99 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/49776p1r47524p1r46377p1r36353p1r49433p1r43523p1rf.html
Ако парите ви идват в повече може видеото да го замените с това:
Sapphire HD7850 1G GDDR5 DVI-I DVI-D HDMI DP BULK

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е крайния бюджет за цялата конфигурация? Какво е настоящето захранване? За какво ви е този допълнителен Етернет адаптер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето с коментар към конфигурацията:BB код:ASROCK 980DE3/U3S3AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+4GB DDR3 1600 A-DATA PROASUS PCI 10/100 NX1001POWER COLOR AX7870 2GBD5-A2DHCM ELITE 430 BLACK EDTN NO PSUОбща стойност - 764.99 лв. с ДДС

Линк:http://nikem-bg.net/cart/49776p1r47524p1r46377p1r36353p1r49433p1r43523p1rf.htmlАко парите ви идват в повече може видеото да го замените с това:Sapphire HD7850 1G GDDR5 DVI-I DVI-D HDMI DP BULK

Aми то, бюджета е макс 700лв. като добавим и кутията. :)За XECUTIONER: Настоящото захранване съм го писал - 400w, a марката - Cooler Master extreme или поне така пише

Редактирано от ratewis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам това:

Обща стойност - 696.22 лв. с ДДС

Но пояснете все пак какво е захранването!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам това:

Обща стойност - 696.22 лв. с ДДС

Но пояснете все пак какво е захранването!

Настоящото захранване съм го писал в първия пост - 400w, a марката - Cooler Master extreme или поне така пише. Етернет адаптера сложих за да мога да свържа модема към компютъра? А вентилатори съответно за подобрен въздушен поток можеш ли да предложиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настоящото захранване съм го писал в първия пост - 400w, a марката - Cooler Master extreme или поне така пише. Етернет адаптера сложих за да мога да свържа модема към компютъра? А вентилатори съответно за подобрен въздушен поток можеш ли да предложиш?

Кутията си идва с 2 вентилатора и това ти е най-малката грижа! Мен ме интересува какво пише на лепенката на захранването! Какъв е проблема да вържеш модема към дъното?

Edit: Сега като спомена Extreme не звучи добре!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добрите карти от 650ti:

PALIT-GTX650TI-BOOST-1GB-D5

SAPPHIRE-R7-260X-2GB-GDDR5-OC

ASUS-HD7850-DC-1GD5

Вентилатори:

Ако държиш на тишината:

ENERMAX-TB-SILENCE-UCTB12-120mm-Case-Fan Тук като собсвеник на 2 броя от тези бих казал, че си заслужават всяка стотинка. ;)

Другите:

CM-120MM-CASE-FAN--SLEEVE

CM-120MM-CASE-FAN-BLUE-LED-SLV  Имах един такъв, но ми идваше твърде шумен, но има фасон да свети в синьо. :)

FD-120MM-SILENT-SER-R2

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията си идва с 2 вентилатора и това ти е най-малката грижа! Мен ме интересува какво пише на лепенката на захранването! Какъв е проблема да вържеш модема към дъното?

Edit: Сега като спомена Extreme не звучи добре!

Склонен съм да отделя още 60-70лв. за ново захранване тогава, при положение, че ще взема някакви пари ако дам старото захранване 2ра употреба, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От много години насам всички дъна имат поне един LAN, някои по два, а някой дори и WiFi, така че не ти трябва допълнителния LAN адаптер. Захранването е препоръчително да се смени, че тая серия не се слави с особени качества, но ако не стига бюджета на първо време може и с него да караш.

Със захранване:

ASROCK 980DE3/U3S3
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
4GB DDR3 1600 GEIL /BULK
ASUS HD7850-DC-1GD5
CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU
NJOY 450RGE 450W Active PFC

Обща стойност - 763.10 лв. с ДДС

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Склонен съм да отделя още 60-70лв. за ново захранване тогава, при положение, че ще взема някакви пари ако дам старото захранване 2ра употреба, нали?

Ето няколко варианта на качествени захранвания:

PSU SEASONIC SS-430GB BRONZE 

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От много години насам всички дъна имат поне един LAN, някои по два, а някой дори и WiFi, така че не ти трябва допълнителния LAN адаптер. Захранването е препоръчително да се смени, че тая серия не се слави с особени качества, но ако не стига бюджета на първо време може и с него да караш.

Със захранване:

ASROCK 980DE3/U3S3AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+4GB DDR3 1600 GEIL /BULKASUS HD7850-DC-1GD5CM N300 BLACK /USB3 /NO PSUNJOY 450RGE 450W Active PFCОбща стойност - 763.10 лв. с ДДС

Koнфигурацията ще издържи ли с 400-ватовото, което имам, известно време докато взема 450w, или трябва да взема 450w още в началото? Попринцип не мога веднага да взема ново захранване, но да не се прецакам за 50w?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От друга тема на автора успях да изкопча захранването му.- http://prikachi.com/images.php?images/621/6180621B.jpg

Не виждам смисъл от това, след като темата е много стара + че на снимката почти нищо не се вижда, а и като се вземе предвид че марката и моделът са налични спесификациите могат да се намерят и в гугъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Cooler Master eXtreme Power Plus 400 W Power Supply Review При голямо натоварване прави магарии, но системата с FX6300 и HD7850 няма да консумира повече от 200W при товар, та на първо врем може да ползваш старото захранване. Все пак ако можеш купи Cooler Master GX Bronze, 450W за 70лв. докато не е минала промоцията, че захранването е страхотно, а цената му в момента е супер изгодна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за изказаните мнения. След няколко дни ще дам отчет за производителността на системата. Един последен въпрос - при поръчка от никем, ще ми сглобят ли частите или аз трябва да го правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за изказаните мнения. След няколко дни ще дам отчет за производителността на системата. Един последен въпрос - при поръчка от никем, ще ми сглобят ли частите или аз трябва да го правя?

Ник*м сглобяват безплатно, след като им кажеш, когато ти се обадят за потвърждение на поръчката.

Редактирано от Avicii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

голяма разлика между N300 и N400 за да дадеш 30 лв повече , аз поне не виждам.По-добре вземи N300 за 69 лв и вложи останалите пари в качествено захранване.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.