Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днес си качих VirtualBox. Разбрах че с него се прави виртуална машина и реших да си сложа на xp-то убунту с тази програма. След като направих всичко и създадох машината я включих при което се появи малък черен екран и нищо повече. Някои ще даде ли пояснения какво да правя по-нататък. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си качих VirtualBox. Разбрах че с него се прави виртуална машина и реших да си сложа на xp-то убунту с тази програма. След като направих всичко и създадох машината я включих при което се появи малък черен екран и нищо повече. Някои ще даде ли пояснения какво да правя по-нататък. Благодаря предварително!

Замислете се какво правите когато искате да инсталирате една ОС на компютър! Слагате СД в драйва и стартирате...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора: За тая работа има Wubi. Нямаш нужда от Virtual Box. Ако ще използваш VirtualBox, то тогава провери дали дъното ти подържа виртуализация и дали е активирана. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора: За тая работа има Wubi. Нямаш нужда от Virtual Box. Ако ще използваш VirtualBox, то тогава провери дали дъното ти подържа виртуализация и дали е активирана. :)

Wubi и Virtual Box имат съвсем различни цели, така че нека да оставим питащия да прецени от какво точно има нужда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wubi и Virtual Box имат съвсем различни цели, така че нека да оставим питащия да прецени от какво точно има нужда.

Знам, но той иска Ubuntu... По- просто е с Wubi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-просто може би. Но дали покрива неговите изисквания

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не сте много наясно с разликата между Wubi и Virtual Box.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не сте много наясно с разликата между Wubi и Virtual Box.

С Wubi инсталираш отделно от ОС, а с VirtualBox използваш в ОС (виртуална машина).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.