Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Роднина иска да му сглобя добър компютър за към 450-500 лева. Това, за което му трябва е да гледа филми, музика, да сърфира в интернет, Skype и т.н. За игри до колкото знам няма да се използва, съмнявам се и в бъдеще да бъде използван за играене. Давайте своите предложения.

Като за начало се двуомя какъв процесор да му сложим, защото няма да е нужно нещо супер мощно, но пък трябва да е и добро, за да не им прави проблеми. Смятам да бъде с Windows 7 и не искам да имат никакви проблеми с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, изпуснах да кажа. Мониторът трябва да бъде включен в цената. :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много трудно и с монитор .Колко инча трябва да е монитора ? Няма ли възможност да се изплозва някой стар хард или кутия поне ?

Редактирано от Brian Krzanich (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASROCK H81M-DGS /1150G3220 3GHZ/3M/BOX/11502GB DDR3 1600 A-DATA500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MBCX-5B56Обща стойност - 351.84 лв. с ДДСМонитор LED Asus 21.5", Wide, Full HD, DVI, Черен, VS228NEОбщо: ~550 лв.Дъно с USB3 и SATA3, Haswell процесор, добър хард. Кутията и захранването са възможно най-евтините, препоръчвам да смените захранването при ъпгрейд. Рамта наистина е малко, но не успях да събера 2х2 за двуканален режим. Мониторът е Full HD, на добра цена, а и с безплатна доставка :) Редактирано от Avicii (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет,едва ли ще успеем да сглобим нещо читаво.Пък и за транспорта ще трябват средства.Варианта е да се търси втора употреба машина.Може даже и лаптоп втора употреба,тъкмо решават проблема с монитора.Ще се разтършувам да видя какво ще се намери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е моето предложение.Надхвърля бюджета, но няма как иначе.Сложил съм от най-евтините неща! AMD A6-5400K X2/3.6GHZ/FM2/BOXASROCK FM2A55M-VG3 /FM22GB DDR3 1333 A-DATA PRO500GB SEAGATE 7200/6GB/16MBPACKARD BELL 19.5 VISEO203DXBCM CMP-350 /500W /USB3Обща стойност - 552.09 лв. с ДДС Количка: http://nikem-bg.net/cart/47068p1r48356p1r45335p1r43848p1r49742p1r49626p1rf.html

Редактирано от vesi990 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/monitor-led-aoc-19-5-wide-cheren-e2070swn-e2070swn/pd/DJ2WFBBBM/ монитора и конфигорацията http://nikem-bg.net/cart/48356p1r48947p1r46377p1r1001847p1r44125p1r1042p1rf.html много орязано. Общо 561 лева .

Редактирано от Brian Krzanich (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах, че ще вземат втора употреба монитор. Предполагам трябва машината да е около 400 лева в такъв случай. Видях горните предложения, на мен лично ми харесват, наистина бюджета е малък, но мисля, че ще им е достатъчно. Лаптоп не искат. Благодаря за мненията ви до тук, сега имам на идея какво да им търся. Няма нужда от повече мнения, мисля, че тези ще са ми достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Макарони, много бързо се научи на конфигурации :)Скоро питаше за нова машина, вече предлагаш.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M-HDS /1150
G3220 3GHZ/3M/BOX/1150
2x 2GB DDR3 1600 A-DATA
DELUX DLC-MG460 NO PSU
NJOY 400WGX 400W Passive PFC
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

Обща стойност - 416.59 лв. с ДДС

Дъното освен D-Sub и DVI, има и HDMI ако искат да гледат филми на телевизора, 4GB RAM с два модула по 2GB за да се ползва двукналния режим и компромис с всички останали компоненти, но при тоя бюджет това е неизбежно. Все пак за всички домашни дейности без 3D игри компютъра ще върши прекрасна работа, дори 1080p видео се плейва без никакви проблеми с хардуерно ускорение.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.