Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
mrX?

Как се правят фигури на python

Препоръчан отговор

Някой да знае как се прави квадрат от този тип

[] [] [] [] [] []

[] []

[] []

[] []

[] [] [] [] [] []

направих го но е запълнен, но на мен ми трябва като този празен отвътре. Ако някой знае ще съм му много благодарен!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да знае как се прави квадрат от този тип

[] [] [] [] [] []

[] []

[] []

[] []

[] [] [] [] [] []

направих го но е запълнен, но на мен ми трябва като този празен отвътре. Ако някой знае ще съм му много благодарен!!!

печатайте символа спейс (черен на черен фон)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това са [ и ]

Т.е. искаш да печаташ големи букви, съставени от символи? Хвърли едно око на сорса на програмата banner:

http://anonscm.debian.org/gitweb/?p=bsdmainutils/bsdmainutils.git;a=tree;f=usr.bin/banner;h=fefb73a5be2ea33d1643b65545af66fde1216d24;hb=HEAD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не искам да направя квадрат от някакъв символ +, - *, о. В случая избрах квадратни скоби, но  трябва отвъре да не е запълнено. Същото на снимката но само контурите да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не искам да направя квадрат от някакъв символ +, - *, о. В случая избрах квадратни скоби, но  трябва отвъре да не е запълнено. Същото на снимката но само контурите да има.

проверявате дали реда е 1 или последен, колоната дали е първа или последна. Ако нито едно не е изпълнено печатате два спейса, иначе символите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е няма ли някакъв код, аз с 3 реда го написах

Редактирано от mrX? (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

def make_square(sq_size):    outer_line = '[]' * sq_size    inner_line = '[]' + ' ' * 2 * (sq_size-2) + '[]'    print(outer_line)    for i in range(sq_size-2):	    print(inner_line)    print(outer_line)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нищо не става

Много обичам такива "кристално ясни" изявления. Какво "нищо" не става? Въведеш този код и после извикаш примерно make_square(9) не ти печата квадрат ли? Дава грешка ли? Моля ако желаете да ви се помогне, опитайте се и вие да помагате. Не мога да знам какво става на вашата система. Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.