Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

mrX?

Как се правят фигури на python

Препоръчан отговор

Някой да знае как се прави квадрат от този тип

[] [] [] [] [] []

[] []

[] []

[] []

[] [] [] [] [] []

направих го но е запълнен, но на мен ми трябва като този празен отвътре. Ако някой знае ще съм му много благодарен!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да знае как се прави квадрат от този тип

[] [] [] [] [] []

[] []

[] []

[] []

[] [] [] [] [] []

направих го но е запълнен, но на мен ми трябва като този празен отвътре. Ако някой знае ще съм му много благодарен!!!

печатайте символа спейс (черен на черен фон)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това са [ и ]

Т.е. искаш да печаташ големи букви, съставени от символи? Хвърли едно око на сорса на програмата banner:

http://anonscm.debian.org/gitweb/?p=bsdmainutils/bsdmainutils.git;a=tree;f=usr.bin/banner;h=fefb73a5be2ea33d1643b65545af66fde1216d24;hb=HEAD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не искам да направя квадрат от някакъв символ +, - *, о. В случая избрах квадратни скоби, но  трябва отвъре да не е запълнено. Същото на снимката но само контурите да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не искам да направя квадрат от някакъв символ +, - *, о. В случая избрах квадратни скоби, но  трябва отвъре да не е запълнено. Същото на снимката но само контурите да има.

проверявате дали реда е 1 или последен, колоната дали е първа или последна. Ако нито едно не е изпълнено печатате два спейса, иначе символите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е няма ли някакъв код, аз с 3 реда го написах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

def make_square(sq_size):    outer_line = '[]' * sq_size    inner_line = '[]' + ' ' * 2 * (sq_size-2) + '[]'    print(outer_line)    for i in range(sq_size-2):	    print(inner_line)    print(outer_line)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нищо не става

Много обичам такива "кристално ясни" изявления. Какво "нищо" не става? Въведеш този код и после извикаш примерно make_square(9) не ти печата квадрат ли? Дава грешка ли? Моля ако желаете да ви се помогне, опитайте се и вие да помагате. Не мога да знам какво става на вашата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

грешката е моя. благодаря за кода

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.