Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така, имам нужда от помощ за компютърна конфигурация, по-скоро средна хубост. Последният компютър, който сглобих беше със Семпрон 2800 и чаркове на Албатрон от Аргус (вече няма ли ги?) и естествено все още си бачка на пушка, но дойде време да бъде оставен на децата за пишеща машина и гледане на анимационни филмчета.

Та, както става ясно не съм се занимавал с асемблиране около 8 години и сега ми е нужна помощ. Трябва ми конфигурация, която ще се ползва основно за гледане на филми и игри, но съм от старата генерация и смятам да играя WoW, Starcraft 2, Diablo 3, Mass Effect (ако излезе 4-ка) или някоя друга ММORPG като Lineage. Знам, че повечето вървят и на по-слаби машини. Имам си някакъв бавен LCD монитор Аcer AL1916 който смятам да ползвам. Лошото е, че има само аналогов вход и си е бавен. Бюджетът, след кратък спор с половинката е около 800 лв. (до 900 лв. с клавиатура и мишка). Нямам представа от новите процесори кое е по-добре АМД или Интел, включително и дали да е процесор с вградена графика или процесор и отделна видео карта. Така като гледам ще искам да е с 8 GB RАМ и да не е много шумен, че все пак ще стои в спалнята. Не държа да е с голям хард, може и 500 GB, ако за сметка на това се избере читаво дъно, което да позволява в бъдеще ъпгрейд на процесора и видеокартата (ето защо и процесорите с вградена графика са вариант). 

Общо взето е това. Благодаря предварително за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен: 

Обща стойност - 902.20 лв. с ДДС - Количка -  

Intel платформата ще се справи по-добре от тези на AMD. Макар, че и игрите не са кой знае колко процесо-зависими, но все пак. Подходящата клавиатура не я видях в Nikem. Говоря за тази X7 G800, или друга, но на същия производител. Малко време трябва докато се свикне, но иначе не е голям проблем. Мишката я препоръчах, защото на мен лично ми харесва, но все пак е индивидуално според размера на ръката. Та, това е само предложение и може да се вземе друга, но не бива да я орязваме на 20 лева, примерно, защото ще се играят игри, които си искат здрава мишка. Малко прекалих с твърдия диск, но пък си заслужава цената, донякъде. Кутията като кутия, може да се спести от твърдия диск и да се вземе един вентилатор допълнително. Захранващия блок е идеален за цената си, предлага и пет годишна гаранция, което няма как да не отбележа. Паметта и тя е достатъчна, ще работи в дву-канален режим. Пълно размерна дънна платка, ако все пак се реши да се разшири с някой слот допълнително. Процесора на Haswell ще се справи с игрите, не при Mass Effect, не и на максимални графични настройки, но при другите няма да е голям проблем. Аз лично бих си взел стабилна конфигурация, а не с мишка и клавиатура за по 10-15 лева, както и по отделно. Както казах, мишката си изберете на място, ако има такава възможност, защото предложената от мен в случая е малко малка. 

Поздрави и успех! 

Предполагам, че се шегуваш с тоя комплект. Нали? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че се шегуваш с тоя комплект. Нали? 

Ако говориш за комплекта мишка+клавиатура - вкарал съм го просто като пример влизащ в бюджета! Все пак избора е индивидуален за всеки! Аз например мога да играя с всякакви варианти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще ти предложа нещо с отделно видео, така дори и да решиш да смениш монитора или да пробваш някоя по-нова игра няма да имаш ядове.AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ASROCK 980DE3/U3S34GB DDR3 1600 A-DATA х21TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEXCM N300 BLACK /USB3 /NO PSUPSU CM GX 450W APFCPowerColor HD7790 1GB GDDR5 OCОбща стойност - 867.77 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47524p1r49776p1r45925p2r1002735p1r49615p1r44260p1r49355p1rf.html

Клавиатура и мишка по твой избор. Другото е така събрано, че дори да пробваш някоя нова игра да можеш на приличнки настройки да е играеш. Една идея от мен: смени колкото можеш по-скоро монитора за да може да се насладиш напълно като гледаш филми или играеш игри(дори и по-старички), просто разликата между монитор с рез. 1280х1024 и такъв с 1920х1080 е доста голяма. ;)

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с отделното видео ме заинтересува, но всъщност каква е разликата между процесор с вградено видео или отделни процесор и видео и има ли сайт в който може да сравниш производителностите на двете?

Сега липсва само вариант на Интел с отделна карта  :no-no:.

Редактирано от Cain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с отделното видео ме заинтересува, но всъщност каква е разликата между процесор с вградено видео или отделни процесор и видео и има ли сайт в който може да сравниш производителностите на двете? Сега липсва само вариант на Интел с отделна карта  :no-no:.

Разгледай тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че предлагате едно и също захранване 450 вата, но в спецификацията на видеокартата HD7790 пише системно захранване минимум 500 вата ..... трябва ли да се съобрази човек с това изискване ?

Редактирано от Cain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бяхте казал на каква конфигурация сте се спрял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че предлагате едно и също захранване 450 вата, но в спецификацията на видеокартата HD7790 пише системно захранване минимум 500 вата ..... трябва ли да се съобрази човек с това изискване ?

Не. Производителите се презастраховат, защото може да си с някой клокнат процесор или да си с някое китайско менте захранване. Захранването ще е абсолютно достатъчно за 7790, че и за по-мощна карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодяря на всички за мненията. Мисля да се спра на конфигурацията на Jotto_del  със FX-6300 и видео HD7790. Темата може да се затвори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.