Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Cain

Помощ за конфигурация

Препоръчан отговор

Така, имам нужда от помощ за компютърна конфигурация, по-скоро средна хубост. Последният компютър, който сглобих беше със Семпрон 2800 и чаркове на Албатрон от Аргус (вече няма ли ги?) и естествено все още си бачка на пушка, но дойде време да бъде оставен на децата за пишеща машина и гледане на анимационни филмчета.

Та, както става ясно не съм се занимавал с асемблиране около 8 години и сега ми е нужна помощ. Трябва ми конфигурация, която ще се ползва основно за гледане на филми и игри, но съм от старата генерация и смятам да играя WoW, Starcraft 2, Diablo 3, Mass Effect (ако излезе 4-ка) или някоя друга ММORPG като Lineage. Знам, че повечето вървят и на по-слаби машини. Имам си някакъв бавен LCD монитор Аcer AL1916 който смятам да ползвам. Лошото е, че има само аналогов вход и си е бавен. Бюджетът, след кратък спор с половинката е около 800 лв. (до 900 лв. с клавиатура и мишка). Нямам представа от новите процесори кое е по-добре АМД или Интел, включително и дали да е процесор с вградена графика или процесор и отделна видео карта. Така като гледам ще искам да е с 8 GB RАМ и да не е много шумен, че все пак ще стои в спалнята. Не държа да е с голям хард, може и 500 GB, ако за сметка на това се избере читаво дъно, което да позволява в бъдеще ъпгрейд на процесора и видеокартата (ето защо и процесорите с вградена графика са вариант). 

Общо взето е това. Благодаря предварително за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен: 

Обща стойност - 902.20 лв. с ДДС - Количка -  

Intel платформата ще се справи по-добре от тези на AMD. Макар, че и игрите не са кой знае колко процесо-зависими, но все пак. Подходящата клавиатура не я видях в Nikem. Говоря за тази X7 G800, или друга, но на същия производител. Малко време трябва докато се свикне, но иначе не е голям проблем. Мишката я препоръчах, защото на мен лично ми харесва, но все пак е индивидуално според размера на ръката. Та, това е само предложение и може да се вземе друга, но не бива да я орязваме на 20 лева, примерно, защото ще се играят игри, които си искат здрава мишка. Малко прекалих с твърдия диск, но пък си заслужава цената, донякъде. Кутията като кутия, може да се спести от твърдия диск и да се вземе един вентилатор допълнително. Захранващия блок е идеален за цената си, предлага и пет годишна гаранция, което няма как да не отбележа. Паметта и тя е достатъчна, ще работи в дву-канален режим. Пълно размерна дънна платка, ако все пак се реши да се разшири с някой слот допълнително. Процесора на Haswell ще се справи с игрите, не при Mass Effect, не и на максимални графични настройки, но при другите няма да е голям проблем. Аз лично бих си взел стабилна конфигурация, а не с мишка и клавиатура за по 10-15 лева, както и по отделно. Както казах, мишката си изберете на място, ако има такава възможност, защото предложената от мен в случая е малко малка. 

Поздрави и успех! 

Предполагам, че се шегуваш с тоя комплект. Нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че се шегуваш с тоя комплект. Нали? 

Ако говориш за комплекта мишка+клавиатура - вкарал съм го просто като пример влизащ в бюджета! Все пак избора е индивидуален за всеки! Аз например мога да играя с всякакви варианти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще ти предложа нещо с отделно видео, така дори и да решиш да смениш монитора или да пробваш някоя по-нова игра няма да имаш ядове.AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ASROCK 980DE3/U3S34GB DDR3 1600 A-DATA х21TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEXCM N300 BLACK /USB3 /NO PSUPSU CM GX 450W APFCPowerColor HD7790 1GB GDDR5 OCОбща стойност - 867.77 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47524p1r49776p1r45925p2r1002735p1r49615p1r44260p1r49355p1rf.html

Клавиатура и мишка по твой избор. Другото е така събрано, че дори да пробваш някоя нова игра да можеш на приличнки настройки да е играеш. Една идея от мен: смени колкото можеш по-скоро монитора за да може да се насладиш напълно като гледаш филми или играеш игри(дори и по-старички), просто разликата между монитор с рез. 1280х1024 и такъв с 1920х1080 е доста голяма. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с отделното видео ме заинтересува, но всъщност каква е разликата между процесор с вградено видео или отделни процесор и видео и има ли сайт в който може да сравниш производителностите на двете?

Сега липсва само вариант на Интел с отделна карта  :no-no:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с отделното видео ме заинтересува, но всъщност каква е разликата между процесор с вградено видео или отделни процесор и видео и има ли сайт в който може да сравниш производителностите на двете? Сега липсва само вариант на Интел с отделна карта  :no-no:.

Разгледай тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че предлагате едно и също захранване 450 вата, но в спецификацията на видеокартата HD7790 пише системно захранване минимум 500 вата ..... трябва ли да се съобрази човек с това изискване ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бяхте казал на каква конфигурация сте се спрял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че предлагате едно и също захранване 450 вата, но в спецификацията на видеокартата HD7790 пише системно захранване минимум 500 вата ..... трябва ли да се съобрази човек с това изискване ?

Не. Производителите се презастраховат, защото може да си с някой клокнат процесор или да си с някое китайско менте захранване. Захранването ще е абсолютно достатъчно за 7790, че и за по-мощна карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодяря на всички за мненията. Мисля да се спра на конфигурацията на Jotto_del  със FX-6300 и видео HD7790. Темата може да се затвори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.