Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Решил съм да взема нещо употребявано към 200-300лв да гледам филми предимно вечер,но ако  е възможно и през деня на щори.Четох доста статии за избор на такъв,но много не ми стана ясно кое в действителност е най-важно да се гледа.Навсякъде обясняват кое какво е и че,това било от значение,онова било от значение,ми то всичко е от значение,как да се ориентираме тогава?!?

Искам да можеда плейва 720р .Знам,че важното е нейтив резолюцията,на повечето им е 1024х768 и ги обявяват като 720р.Обаче пък има и 800х600 и пак ги обявяват като 720р примерно този !?! Нещо не схвашам главната картина.Единствено разбрах за живота на лампата да  е повече ,че са много скъпи.

Другото:

1.от колко лумена ANSI е приемливо да се взима?

2.от колко контраст е приемливо?

3.ръчният фокус и зум от значение ли са и за какво?

4.Има ли значение за картината ако два модела с 1024х768 нейтив ,но единият е с по-голяма макимална резолюия от другия?ще има ли по-качествена картина от другият с по-малка макс.резолюция?

5.Осезаема ли е разликата в картината ,ако има Digital Input: DVI-I (HDCP) илои е само с vga примерно?

:  

Ако има и нещо друго което изпускам,но е от значение ,отворен съм за всякакви съвети :).

В момента съм се спрял на този .

Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам от проектори, но моят съвет е да не взимаш този: http://www.projectorcentral.com/BenQ-MP610.htm ... Имаме същите в училище, вадят добра картина, но много бързо напичат и се изключват сами за да се охладят... А и много бавно се охлаждат.. Към 30 мин. трябват за да се охлади и пак да го пуснеш за да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tой е с нативна резолюция 800х600 ,пък казваш,че има добра картина...Явно не зависи само от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой ли не отбира от тез машинки?!? До момента разбрах,че 3lcd е по-добре от DLP ,че има по-ярки и наситени цветове.А колкото до ANSI 400-500 са достатъчни,което насочва ,че е по-добре проектора ти да е с по-голям контраст и с по-малко лумени отколкото обратното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проектор подходящ за филми струва доста пари. Panasonic PT-AE4000U стар модел на Панасоник много добро съотношение цена/качество около 2500 долара като нов преди години, не знам колко вървят сега на старо. Това според мен е минимума за гледане на качествено кино(наистина качествено) има и други но са доста по-скъпи. В общи линии само качествен екран е повече от 300 лв. 

Ако искаш да гледаш качествена картина за тези пари- най-добре си вземи един хубав CRT телевизор( някой добър модел Sony Trinitron-трудно им се опират и най-скъпите LCD-ta) за около 200 лв. и един DVB декодер с хубав мултимедиен плейър например Ariva 651i- аз лично така бих направил за този ограничен бюджет, няма да ти стигнат парите за проектор, който си заслужава.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проектор подходящ за филми струва доста пари. Panasonic PT-AE4000U стар модел на Панасоник много добро съотношение цена/качество около 2500 долара като нов преди години, не знам колко вървят сега на старо. Това според мен е минимума за гледане на качествено кино(наистина качествено) има и други но са доста по-скъпи. В общи линии само качествен екран е повече от 300 лв. 

Ако искаш да гледаш качествена картина за тези пари- най-добре си вземи един хубав CRT телевизор( някой добър модел Sony Trinitron-трудно им се опират и най-скъпите LCD-ta) за около 200 лв. и един DVB декодер с хубав мултимедиен плейър например Ariva 651i- аз лично така бих направил за този ограничен бюджет, няма да ти стигнат парите за проектор, който си заслужава.

Mерси за отговора.

То е ясно,че с пръдня боя не става,но исках да се ориентирам в параметрите и да зна поне кое ще е по-важно  защото има много проектори за тия пари.Знам,че 1024 не може да се сравни с 1080р ,но все ще е по-добре от 19 инчовият монитор на който гледам в момента.

Ориентирал съм се към 3LCD ,но пак изниква въпрос.Има 1 и 2 сантилетриви 3LCD. Ще има ли разлика в картината м/у двата сензора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си взех Canon LV-7297S ама чисто нов http://www.canon.bg/For_Home/Product_Finder/Multimedia_Projectors/lv/LV-7297S/#p-specification .Лампата е с живот 4000 часа ,а на икономичен 6000 часа.Картината е много ярка и със страхотни цветове макар,че за момента гледам на светло бежова стена.С 29 децибела е много тих и определено си заслужава,доволен съм.Мисля,да си боядисам стената с бял латекс на варова основа(четох,че била много подходяща) и ще стане екстра екран,че много скъпи и млаки са платната за проекторите.А аз си правя 3 мера диагонал :).

Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.