Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да Ви попитам мога ли да виждам шернати папки намиращи се на 2 компютъра, които са зад рутер? Нямам достъп до рутера естествено :)

Айпито на рутера е реално. Прочетох , че с UPnP става пренасочване на портове в рутера когато нямам достъп до него,както съм аз. Но въпросът е,че ако пренасоча чрез съоветния UPnP софтуер портове 135,136,137,138,139,445 ще виждам шернатото само на единия компютър,към който съм ги пренасочил съответно. Как мога да виждам шернатото и на другия компютър/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да Ви попитам мога ли да виждам шернати папки намиращи се на 2 компютъра, които са зад рутер? Нямам достъп до рутера естествено :)

Айпито на рутера е реално. Прочетох , че с UPnP става пренасочване на портове в рутера когато нямам достъп до него,както съм аз. Но въпросът е,че ако пренасоча чрез съоветния UPnP софтуер портове 135,136,137,138,139,445 ще виждам шернатото само на единия компютър,към който съм ги пренасочил съответно. Как мога да виждам шернатото и на другия компютър/

Няма много варианти и всичките са сложни. Например мапване на шернат диск от едната машина на другата в директория, а не като буква и подобни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма много варианти и всичките са сложни. Например мапване на шернат диск от едната машина на другата в директория, а не като буква и подобни

Как става това точно? Аз съм мапвал, но само като Буква. Т.е. да направя шорткът на дял Д: например от другия компютър ->на този, до който имам достъп ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как става това точно? Аз съм мапвал, но само като Буква. Т.е. да направя шорткът на дял Д: например от другия компютър ->на този, до който имам достъп ли?

http://serverfault.com/questions/105633/mount-remote-cifs-smb-share-as-a-folder-not-a-drive-letter

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A знае ли някой програма за windows, с която да отварям портове в рутера, тъй като както казах нямам достъп до него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A знае ли някой програма за windows, с която да отварям портове в рутера, тъй като както казах нямам достъп до него.

Няма такава, трябва ви достъп до маршрутизатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такава, трябва ви достъп до маршрутизатора

Аз намерих upnp port mapper,но за някои портове не ми позволява да ги пренасочвам. Незнам дали е от нея, или рутера. Затова питам ако някой знае за друга такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема какво прави тука? Нито намек за вируси,нито за нещо свързано пряко със защитен софтуер. Местете я,крайно време е.

пп. Е разгеле сетихте се  :D  да не съм голословен обаче снимка 

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.