Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте ,

дойде време да сменя старата кошница с нещо по съвременно . Затова се  нуждая се от съвет .

Имам син на 8 годинки , който иска да играе по нови игри , но конфигурацията с,  която разполагам в момента е с няколко месеца по възрастна от него.

Поради 8-те му години (и ограничената конфигурация), все още се задоволява с непретенциозни игри ,но апетита идва с яденето .  Аз ще го ползвам за гледане на Bluray филми на ТВ системата за домащно кино .

От стария компютър  мога да ползвам харда (sata 2) , DVD-то , и захранването Fortron 450W. Монитора е 23 Philips Full hd.

За сега ми трябва : Дъно , процесор и рам памет на цена 600- 650 лв.

След много „ровене” из нета се спрях на това :

ASROCK H87 PRO4 /1150

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

2 X 4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX

Като за начало ще ползваме вграденото видео , Въпросът е дали ще се справя на прилично ниво за Bluray и среден клас игри ?

Вторият  вариант  е , да се ориентирам  на по евтиния FX 6300 с отделна видео карта и аналог на гореспоменатото дъно с АМ3+ сокет .Но в този вариянт незнам дали ще се справи  захранването .

Нямам намерения да правя клок , и скорошен ъпгрейд на дъно и процесор .

Благодаря предварително !!!

Редактирано от pvitkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

дойде време да сменя старата кошница с нещо по съвременно . Затова се  нуждая се от съвет .

Имам син на 8 годинки , който иска да играе по нови игри , но конфигурацията с,  която разполагам в момента е с няколко месеца по възрастна от него.

Поради 8-те му години (и ограничената конфигурация), все още се задоволява с непретенциозни игри ,но апетита идва с яденето .  Аз ще го ползвам за гледане на Bluray филми на ТВ системата за домащно кино .

От стария компютър  мога да ползвам харда (sata 2) , DVD-то , и захранването Fortron 450W. Монитора е 23 Philips Full hd.

За сега ми трябва : Дъно , процесор и рам памет на цена 600- 650 лв.

След много „ровене” из нета се спрях на това :

ASROCK H87 PRO4 /1150

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

2 X 4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX

Като за начало ще ползваме вграденото видео , Въпросът е дали ще се справя на прилично ниво за Bluray и среден клас игри ?

Вторият  вариант  е , да се ориентирам  на по евтиния FX 6300 с отделна видео карта и аналог на гореспоменатото дъно с АМ3+ сокет .Но в този вариянт незнам дали ще се справи  захранването .

Нямам намерения да правя клок , и скорошен ъпгрейд на дъно и процесор .

Благодаря предварително !!!

Първия вариант е по-добрия избор, но все пак зависи и от това какви са игрите и каква видеокарта ще можете да добавите в бъдеще. FX-6300 е по-бюджетния вариант, но ще трябва да се инвестира и в дискретна видеокарта, което допълнително оскъпява конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия вариант е по-добрия избор, но все пак зависи и от това какви са игрите и каква видеокарта ще можете да добавите в бъдеще. FX-6300 е по-бюджетния вариант, но ще трябва да се инвестира и в дискретна видеокарта, което допълнително оскъпява конфигурацията.

Игри от рода на FIFA 12 - 13 . GTA HD , PES 13- 14 , Сега играе старите версии . 

След някой месец ще купим и видеокарта от  клас , който да "подхожда "  на I5 . 

А при втория вариянт с FX6300 , мога да намаля Ram паметта , за да пренасоча парите за  отделна видеокарта .

И тук идва въпроса дали ще е достатъчно  захранването ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игри от рода на FIFA 12 - 13 . GTA HD , PES 13- 14 , Сега играе старите версии . 

След някой месец ще купим и видеокарта от  клас , който да "подхожда "  на I5 . 

А при втория вариянт с FX6300 , мога да намаля Ram паметта , за да пренасоча парите за  отделна видеокарта .

И тук идва въпроса дали ще е достатъчно  захранването ? 

Едната спестена плочка памет няма да "пренасочи" достатъчно от бюджета за хубава карта. Общо взето избора се свежда до интелската машина само заради този факт. Захранването стига да не е "китайче" би се справило като за начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването смятам, че ще е достатъчно в началото. Ето вариант с FX 6300 + 7790.

Обща стойност - 650.29 лв. с ДДС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването смятам, че ще е достатъчно в началото. Ето вариант с FX 6300 + 7790.

Обща стойност - 650.29 лв. с ДДС

Варианта е супер , забравил съм да спомена , че ще използвам старата си кутия Delux . Парите от кутията , която сте предложили , ще отидат за по скъпо видео , защото Рам памет мога да добавя винаги.

Редактирано от pvitkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта е супер , забравил съм да спомена , че ще използвам старата си кутия Delux . Парите от кутията , която сте предложили , ще отидат за по скъпо видео , защото Рам памет мога да добавя винаги.

Добре ще е да смените кутията.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS GTX650TI-2GD5
CM THERMAL COMPOUND KIT HTK-02

Обща стойност - 272.87 лв. с ДДС

Слагам термопаста.Цената става по-ниска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS GTX650TI-2GD5

CM THERMAL COMPOUND KIT HTK-02

Обща стойност - 272.87 лв. с ДДС

Слагам термопаста.Цената става по-ниска.

Спирам се на това : 

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+ - 119.58

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ - 204.71

4GB DDR3 1600 A-DATA                        - 63.94

ASUS GTX650TI-2GD5                            -277.36

Обща стойност: 665.59 лв

За сега ще ползвам старата кутия .

Идват празници , ще трябва и за Масата да останат средства   :)  . 

P.S.

Първият ми вариант , ще има ли съществена разлика в производителността , спрямо цената ,  която е с 160 лв. повече ? 

ASROCK H87M PRO4 /LGA1150 153.89 лв

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150  332.17 лв.

4GB DDR3 1600 A-DATA   -  63.94

Обща стойност: 550 лв

+ Същата карта след някой месец

ASUS GTX650TI-2GD5 277.36

Обща стойност: 827 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът Интел е по-мощен.Препоръчвам с него да вземете две плочки рам-памет.Все ще устискате известно време,докато съберете за видеокарта,пък и до тогава може да има нови цени и нови предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът Интел е по-мощен.Препоръчвам с него да вземете две плочки рам-памет.Все ще устискате известно време,докато съберете за видеокарта,пък и до тогава може да има нови цени и нови предложения.

Благодаря на всички !

Избора ще е I5 ,  а видео ще вземем след някой месец . А и дядо Коледа (баба , дядо ) може да помогнат на малчугана да си подобри компютъра .  

Лека Вечер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.