Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Дълго време обмислях и искам да си отворя свой собствен web сайт. Но понеже съм нов в тея неща искам да попитам:Мога ли да закупя свой собствен домейн, който да завършва на .com , но да не давам пари за хостинг а сайта да си го хоствам сам - на моя машина. Иначе както казах - да е платен и регистриран в световните DNS сървъри?Искам да направя това, защото ще пусна сървъри за една игра. Като Сайта/форума да са на една машина, сървърите на друга а аз ще си ползвам трето PC за да играя от него. Имам ресурсите (машините), сравнително мощни са..  Мисля дори за форума да бъде e_107 система.. но първо това ме интересува - въпросът ми.

Редактирано от Relic_hunter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да го хостваш  от където ти е кеф.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Дълго време обмислях и искам да си отворя свой собствен web сайт. Но понеже съм нов в тея неща искам да попитам:Мога ли да закупя свой собствен домейн, който да завършва на .com , но да не давам пари за хостинг а сайта да си го хоствам сам - на моя машина. Иначе както казах - да е платен и регистриран в световните DNS сървъри?Искам да направя това, защото ще пусна сървъри за една игра. Като Сайта/форума да са на една машина, сървърите на друга а аз ще си ползвам трето PC за да играя от него. Имам ресурсите (машините), сравнително мощни са..  Мисля дори за форума да бъде e_107 система.. но първо това ме интересува - въпросът ми.

Освен машините ще ти трябва и добър ъплоуд канал т.е. добра свързаност, а това вече съвсем не е лесно постижимо в домашни условия. Иначе колегата е прав, може да си хостваш където искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. За свързаността имам някоя друга идея и мисля, че ще се получи.Лек ден и ако искате заключвайте :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.