Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

retaer

Компютъра ми замръзва дали е от кондензаторите?

Препоръчан отговор

Приятели имам един проблем ... Значи компютъра ми е много стар като спомена само бяла кутия може би ви става ясно.Но изчистех го изцяло като започнем захранване,радиатор,смених термо пастата и прочие и прочие.Имам 3 подути кондензатора по дъното готови да кажат "пук"  дали от тях замръзва?Както си работи и изведнъж го няма никакъв.Температурите на компютъра не надвишават 30-31градуса.Искам ви мнението преди да го занеса да ги сменят ... и по принцип колко биха ми взели за смяна на кондензатори? 10 лв мисля ,че би трябвало да са нормални ?Благодаря ви.//Преинсталация съм правил преди повече от година

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледай всички вентилатори /видеокарта, захранване и др./ дали работят. Ако си малко сръчен с поялник, може и сам да се справиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледай всички вентилатори /видеокарта, захранване и др./ дали работят. Ако си малко сръчен с поялник, може и сам да се справиш.

Вентилатора на радиатора е чисто нов върти се , захранването е магарено (магарено разбирай ,че самото захранвено е сменяно с друго и са връзвани на ново кабелите но от 1г съм го карал така и не е правило проблеми така ,че едва ли ще е от него) но и той си върти без проблеми.рамта я чете нема проблеми , с поялник не съм работил и не искам да прецакам дъното, за смяна на кондензатори ориентировачна цена би ли ми казал ?И защо толкова бързо се надуват не знам сигурно 5-6 през годините съм сменял на щайгата ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да си редактираш поста, защото от тези цензурни думи се изчервиха даже и първокласниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилатора на радиатора е чисто нов върти се , захранването е магарено (магарено разбирай ,че самото захранвено е сменяно с друго и са връзвани на ново кабелите но от 1г съм го карал така и не е правило проблеми така ,че едва ли ще е от него) но и той си върти без проблеми.рамта я чете нема проблеми , с поялник не съм работил и не искам да прецакам дъното, за смяна на кондензатори ориентировачна цена би ли ми казал ?И защо толкова бързо се надуват не знам сигурно 5-6 през годините съм сменял на щайгата ... 

10лв със сигурност няма да ти стигнат за ремонт в сервиз. Според мен някъде около 30лв ще ти искат. Кондензаторчетата са някакви стотинки като цена, така че те съветвам да се научиш да ползваш поялник :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай приготви едни 25 30лв. А защо се подуват ? - това най-вероятно е от захранването ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се научихте как се задават въпроси.

Дали няма да се намери работещо дъно за 15-20лв ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се научихте как се задават въпроси.

Дали няма да се намери работещо дъно за 15-20лв ?

Пич аз ако тръгна да сменям дъно по-хубо да не го правя изобщо...аз имам нов стария искам да го направя да хващам нет у другия край на къщата и да играе малкия на него.Аз ,че ще ги сменя ще ги сменя но ако не се оправи замръзването ще си дам парите на вятъра до преди няколко месеца не ми правеше така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич аз ако тръгна да сменям дъно по-хубо да не го правя изобщо...аз имам нов стария искам да го направя да хващам нет у другия край на къщата и да играе малкия на него.

Аз ,че ще ги сменя ще ги сменя но ако не се оправи замръзването ще си дам парите на вятъра до преди няколко месеца не ми правеше така.

"Пич" ремонта на кондензаторите ще ти струва колкото да смениш дъното, ремонта ще е съмнителен и ще си пак в изходна позиция.

Вероятно се подуват от некачествено захранване или просто им е дошло времето, но няма от къде да знаем защото не си казал какво има в бялата кутия.

бяла кутия може би ви става ясно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери някой познат, който умее да работи с поялник. Не е сложна работа. Аз съм сменял кондензатори на 4-5 приятели и не съм срещал някакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таман до ся се информирах кви пари взимат из страната за смяна на кондензатори ... значи грубо казано слагаме кондензаторите по 1 лв до тука имаме 3левчета за смяната искали грубо по 5 на парче значи повече от 20лв няма да им да по смъртно...сръчна работа си е да смениш кондензатор факт ама не искам да се набутвам пак със сумати пари за дарака.Бях ходел преди години си спомням сега бяха ме одрали за 5-6 кондензатора 35 кинтака ако не се бъркам ... баси кожодерите/// 

andreygg аз бих се навил и сам да ги сменя но пък като знам ,че бих го прецакал дъното ще прекъсна някоя пътека и ше трябва да си намеря същото ... така ,че по добре 20лв отколкото после 40левчета може и повече за същото дъно.Между другото информирах се добре и защо така цъфтят ... един приятел който е ел техник нали ви казах магари ми захранването ,че после връзва кабелите ... всичко е тип-топ едва ли е от захранването , по -скоро мисля ,че или не са качествени самите те или е от енергото особено през зимата токовите удари са нещо обичайно ... ама като се замислиш всичко играе роля ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.