Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

alexandrow

Сглабяне на конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля да ми помогнете да ми сглобите Quad Core 4 (четириядрен компютър) с добър процесор и 32ГБ рам( няма значелие дали 2x16 или 4x8 )

Моля да ми направите една много добра конфигурация от nikem или от някъде другаде.. целта е да е четириядрена машината с добър процесор!

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А целта каква ти е? Бюджет нещо? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябват 2x16, направо една плочка от 32GB слагаш, но няма да е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Ето ти машина за работа ако това е целта? Ако искаш да цъкаш и игри ще трябва де се смени видеокартата (сегашната става само за филми).

Броя на плочките оказва влияние на производителността та има значение. В случая 4 са за предпочитане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо подобно да! Цената да е в рамките на 2000 и нещо, максимум.

Машината ще бъде ползвана да хоства игрални сървъри, затова гледам да е по-силен процесора и по-голяма памет. Затова мисля, че четириядра ще са перфектно!

Количка

Ето ти машина за работа ако това е целта? Ако искаш да цъкаш и игри ще трябва де се смени видеокартата (сегашната става само за филми).

Броя на плочките оказва влияние на производителността та има значение. В случая 4 са за предпочитане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо подобно да! Цената да е в рамките на 2000 и нещо, максимум.

Машината ще бъде ползвана да хоства игрални сървъри, затова гледам да е по-силен процесора и по-голяма памет. Затова мисля, че четириядра ще са перфектно!

За твоите цели една система около 1000лв. е напълно достатъчна!

ASROCK H81M /1150

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

2X8G DDR3 1600 GEIL DRAGON

1.5T SG SATA 6G 64M 7200

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Общо 926лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно сървърно решение със XEON и 32GB RAM памет:

BB код:

Обща стойност - 2 013.90 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.