Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Kamen Veliov

Моля за помощ за курсова работа по Програмиране на Паскал

Препоръчан отговор

условието ми е: За група студенти са зададени Име,ЕГН,оценки по физика,математика и програмиране.Да се напише програма,която съхранява данните във файл и избира следните операции от меню:*създава празен файл*добавяне на данни за студентикъм файла*изтриване на данните за студент по зададен ЕГН*извеждане в текстов файл на имената и ЕГН на студентите които трябва да се явят на поправителен по ПрограмиранеКода ми е верен с изключение на последната процедура която не мога да се сетя как ще станеБЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!------->>>>TypeTipStudent=recordIme:string[20]; EGN:string[10];OcFiz,OcMath,OcProgr:integer;end;VarStudentFl:file of TipStudent;TxtFl:text;ImeFl:string[20];Student:TipStudent;C:byte;Procedure ReadStudent(Var St:TipStudent);BeginWith St dobeginWrite(' ':20,'Vavedete ime: ');Readln(Ime);Write(' ':20,'Vavedete EGN: ');Readln(EGN);Writeln(' ':20,'Vavedete ocenki po 3-te disciplini: ');Write(' ':20,'Vavedete ocenka po fizika: ');Readln(OcFiz);Write(' ':20,'Vavedete ocenka po matematika: ');Readln(OcMath);Write(' ':20,'Vavedete ocenka po programirane: ');Readln(OcProgr);endEnd;Procedure WriteStudent(St:TipStudent);BeginWith St do Writeln('Ime: ',St.Ime);Writeln('EGN: ',St.EGN);Writeln('Ocenka po fizika: ',St.OcFiz);Writeln('Ocenka po Matematika: ',St.OcMath);Writeln('Ocenka po Programirane: ',St.OcProgr);End;Procedure SzdPrz;BeginRewrite(StudentFl); Close(StudentFl);Writeln;Writeln(' Failyt e syzdaden.')End;Procedure Dobaviane;VarCh:char;BeginReset(StudentFl); Seek(StudentFl,FileSize(StudentFl));RepeatReadStudent(Student); Write(StudentFl,Student);Write('Shte prodyljite li dobavqneto? ');readln(Ch)until Ch in ['N','n','Н','н'];;Close(StudentFl);End;Procedure Iztrivane;VarDelFl:file of TipStudent;EGN:string[10];BeginWrite('Vavedete EGN: ');Readln(EGN);Reset(StudentFl); Assign(StudentFl,'Del'); Rewrite(DelFl);While not EOF(StudentFl) dobeginRead(StudentFl,Student);If Student.EGN<>EGNthen Write(StudentFl,Student)else Writeln('Dannite za student s EGN: ',EGN,' sa iztriti.');end;Close(StudentFl); Close(DelFl); Erase(StudentFl); Rename(DelFl,ImeFl);Writeln;End;Procedure Izvejdane(St:TipStudent);With St do beginReset(StudentFl); Seek(StudentFl,1);While Not EOF(StudentFl) do beginRead(StudentFl,St);If St.OcProgr=2Append(TxtFl);Write(TxtFl,St)end;end;BEGINWrite('Zadaite ime na faila ');Readln(ImeFl);Assign(StudentFl,ImeFl);RepeatWriteln(' ':20,'MENU NA IZPALNQVANITE OPERACII:');Writeln(' ':33,'1 - za syzdavane na nov fail');Writeln(' ':33,'2 - za dobavqne na studenti');Writeln(' ':33,'3 - za iztrivane na studenti');Writeln(' ':33,'4 - za izvejdane v tekstov fail na neizdyrjalite izpit po Programirane');Write(' ':20,'Posochete operaciq ili 0 za krai: ');Readln©;Case C of1:SzdPrz;2:Dobaviane;3:Iztrivane;4:Izvejdane;end;until C=0End.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Alexandar Jelev
      Здравейте, искам  да попитам някой може ли да ми помогне за курсовата задача, ще му бъда изключително благодарен? :)
      Задачата е следната:
      Съставете програма с функции за:
      а) Въвеждане от клавиатура във файл и в масив ( чрез добавяне) данни за автобусни превози ( до 35 ) - Автогара Варна: маршрут, дата (1 до 31), номер на автобуса, фамилия на водача, брой пътници, цена на съответните билети, обща сума на билетите - през месец юли. Извеждане текущото съдържание на масива (файла) на екран;
      б) Извеждане на екран справка за всички превози през избран ден от месеца ( със запитване за нова справка);
      в) Извеждане на екран номерата на автобусите и общата сума на билетите от превозите, извършени с тях, подредени в низходящ ред по сумата.
                   Главна функция main() -с меню  за избор на функции и проврка за състоянието на данните.  Използване на функции с предаване на параметри.

• от BWB. Eclipto
      Търся помощ за курсовата си работа по програмиране, защото отсъствах близо два месеца поради операция, а не се имам с колегите си.
      задачата гласи :"Съставете алгоритъм и напишете програма за въвеждане координатите на точки и извеждане на екрана координатите на онези от тях, които не лежат в защрихованата област.Въвеждането се прекратява, когато броят на въведените точки стане най-малко М и броят на лежащите в защрихованата област стане N."

помощ!!
    • от Фердинанд Костадинов
      Здравейте, имам задача по корпоративна политика
      Да се изясни достоверността и обективността на поднесената информация в 
      следния линк:

https://www.youtube.com/watch?v=PEfeQ2pTaK0&feature=share
      Къде ли не търсих в интернет, но не намирам почти никаква информация, която да докаже, че нещата, които този човек
      говори и споделя са истина.Трябват ми поне няколко аргумента, за да мога да изясня достоверността на поднесената информация от
      г-н Станков.
      Когато му напиша името в гугъл ми излизат съобщения, че според не знам какви закони,
      са изтрити по негово желание доста линкове, а точно те ми трябват, как бих могъл да стигна до тях и въобще
      възможно ли е да се направи от човек, който не е толкова на ти с IT сферата?
      Възможно е някои резултати да са били премахнати съгласно европейското законодателство за защита на личните данни.
      Ако някой има идея, как мога да се справя с това като цяло, моля да сподели.

• от Karttela
      Здравейте! Затруднявам се много с втората ми курсова работа по програмиране на c++. Моля някой да ми помогне понеже няма как да я направя... Ще съм много благодарен ако някой успее да ми помогне понеже тези файлове са ми пълна индия... Благодаря предварително ! Условието ще го кача като снимка!

• от 97joro
      Хора, трябва ми спешно да направя една лесна (според преподавателя) задача на free Pascal, но не съм се занимавал никога с програмиране и за това, ако може някой да помогне със задачата и малко обяснение към нея, ще съм много благодарен.
      Ето и задачата: Да се намери сумата от елементите в отделните стълбове на двумерен масив с m реда и n стълба.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.