Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, един приятел ще си взима нова конфигурация с бюджет 750-800 лв за по леки игри (Warcaft най-вече, Dota 2). От стария му компютър може да се използва кутията (не е много голяма, мисля че не поддържа Standart ATX), 1x2 GB DDR3 1333, записвачка, периферия и Nvidia GeForce GT 430 Мисля че беше (1 GB DDR3). Има и също някакво китайско захранване, но не помня колко W Беше. В момента е с дъно s775, но pentium dual core не му върши добра работа. Няма претенции за тишина. HDD са му достатъчни и 320 GB. П.П. Много се нервира на WOW и често рита компютъра, така че ако предлагате кутия да е по масивна (тежка).

Сега имам и въпрос за FSB, защото не ми се прави нова тема:

1.  Имам Core 2 Duo E6600 и пише, че FSB е 1066, но има и нещо като CPU FSB Където честотите не са големи (на моя е 266 и като го вдигна в BIOS ми се клоква процесора), тези три цифрени числа как се наричат ? И последно кое е FSB ?

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASROCK B85M PRO4 /BULKI5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA11501TB SEAGATE 6G/7200/64M SATAPSU FORTRON RIDER 550 BRONZE2G DDR3 1333 GEIL VALUEОбща стойност - 668.80 лв. с ДДСКоличка.+ SSD Kingston V300 2.5", 120GB, SATA 3Общо: ~800 лв.Това е ако използвате старата кутия. Добавил съм и 2 ГБ рам за двуканален режим, на дъното остават свободни още 2 слота. А ако продадете старите части, може да се съберат пари за една добра карта. Редактирано от Twingo™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето предложение. Само с 2 ГБ РАМ понеже разбрах, че имате вече една плочка. Видео картата може да се спести щом ще се играе само WoW и да се сложат по-добри части. А това да си риташ кутията е страшно тъпо.

Обща стойност - 806.52 лв. с ДДС
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това да си риташ кутията е страшно тъпо.

Знам, но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системна шина FSB (Front-Side Bus ) на компютъра

Главна шина, по която  се извършва обмен между процесора и оперативната памет, и тяхната връзка с периферните устройства.

Редактирано от Evolutionn (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега имам и въпрос за FSB, защото не ми се прави нова тема:

1.  Имам Core 2 Duo E6600 и пише, че FSB е 1066, но има и нещо като CPU FSB Където честотите не са големи (на моя е 266 и като го вдигна в BIOS ми се клоква процесора), тези три цифрени числа как се наричат ? И последно кое е FSB ?

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да отпусне още малко парички ще бъде по добре за да вместим i5. 

Не може... 800 му е най-големия максимум... 

Това най-много ми хареса, но след като се играе почти денонощно как ще се охлаждат тези 125 W ? Стоковия охладител достатъчен ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това най-много ми хареса, но след като се играе почти денонощно как ще се охлаждат тези 125 W ? Стоковия охладител достатъчен ли е ?

За разлика от интелските стокови охладители на AMD са малко по шумни според някои потребители но няма да има проблем процесора ще се охлажда с него. Ако иска приятеля ти да намали шума ако е много шумен може да закупи в бъдеще един охладител около 50 лв. - CM Hyper T4 Quad Pipes, CM Hyper 212 EVO и дотам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За разлика от интелските стокови охладители на AMD са малко по шумни според някои потребители но няма да има проблем процесора ще се охлажда с него. Ако иска приятеля ти да намали шума ако е много шумен може да закупи в бъдеще един охладител около 50 лв. - CM Hyper T4 Quad Pipes, CM Hyper 212 EVO и дотам.

Не той няма проблеми за шума, само да не грее. Ще разгледам всяка конфигурация и ще му дам една. Благодаря на всички за помощта. :) 

Публикувано изображение

Да де, но тези три цифрените числа, които се умножават по множителя на процесора, как се наричат ?

И примерно ето го моето дъно http://www.msi.com/product/mb/945GCM5-F-V2.html#/?div=CPUSupport защо на FSB не пише 800 или 1066 примерно или 533 за Celeron D ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих взел това дъно на Асрок! Пълен таш@к е! Нищо лично към предложилият го! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих взел това дъно на Асрок! Пълен таш@к е! Нищо лично към предложилият го! :)

Много хора се оплакват от Asrock... Не знам все още обмислям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора се оплакват и от Gigabyte, ASUS, MSI и т.н. Въобще не робувай на марки. Нищо му няма на ASRock-a!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора се оплакват и от Gigabyte, ASUS, MSI и т.н. Въобще не робувай на марки. Нищо му няма на ASRock-a!

Не става въпрос, че е Асрок! Просто стар чипсет, мноого стар аудио кодек и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж това не го разбрах, ама по думите на автора усещам, че е резервиран към ASRock! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, но тези три цифрените числа, които се умножават по множителя на процесора, как се наричат ? И примерно ето го моето дъно http://www.msi.com/product/mb/945GCM5-F-V2.html#/?div=CPUSupport защо на FSB не пише 800 или 1066 примерно или 533 за Celeron D ?

Добре де, искате всичко наготово, но няма да стане! Трябва си четене: CPU_multiplier

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/46268p1r47524p1r45925p1r48235p1r48710p1r46784p1rf.html ето ти едно добро предложение с което може да играе и по тежки игри като бф3-4 и крайсис 3 на мед или например планетсиде 2 както и спокойно варкрафт :)

Поздрави 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/46268p1r47524p1r45925p1r48235p1r48710p1r46784p1rf.html ето ти едно добро предложение с което може да играе и по тежки игри като бф3-4 и крайсис 3 на мед или например планетсиде 2 както и спокойно варкрафт :)

Поздрави 

Хм и това не е лошо. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 833.93 лв. с ДДС
Тука се извинявам, че надвиших бюджета 

Обща стойност - 793.64 лв. с ДДС
Тука е колкото бюджета

И в двете конфигурация,ще трябва да използвате старата кутия ето с нова кутия :

Обща стойност - 834.52 лв. с ДДС
34 лв отгоре.Като сложим 2 гб рам = 

Редактирано от I'м no† أnŁ٥vۼ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздрави 

Така първо браво за труда . Второ не бих предложил кутия която върви с захранване защото за 115 лева можеш да си представиш колко е качествено то . Захранването което е от подписа ми е 450w струваше 100 лева а ти предлагаш кутия и захранване за 115 лева . Защо си сложил 4гб рам като автора на темата е написал че имат 2гб рам ddr3 . Не виждам смисъл да се слагат 4 гб рам в този случай .

Редактирано от Brian Krzanich (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздрави 

Ако човека е със 1080p монитор, това 7790 ще хвърли водите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и от мен малко нестандартно предложение с карта по-бърза от 7790 http://nikem-bg.net/cart/1143p1r46943p1r49695p1r44260p1r45335p1r49615p1r47700p1rf.html. Общо 787.61 лева .

Редактирано от Brian Krzanich (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако човека е със 1080p монитор, това 7790 ще хвърли водите.

Не.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от El Shaarawy92
      Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
    • от Vladimir96
      Здравейте решил съм да си сменям старата щайга с нова и за момента съм се спрял на тази. Ще го използвам главно за интернет,филми,музика,и игри през андроид емулатор,може и не само през него,та какво ви е мнението  Благодаря
      Кутия със захранване Segotep ATX SG-PS-111D-500 +2 отделни вентилатора 92 и 120мм
       https://desktop.bg/desktop_cases-segotep-segotep_atx_sgps111d500
      Дънна платка Gigabyte Z170-D3H LGA1151
       https://www.ioncomputers.bg/product/3275/gigabyte-z170-d3h.html
      Процесор Intel Core I3-8350K Coffee Lake
      https://www.ioncomputers.bg/protsesor-intel-core-i3-8350k-coffee-lake-soket-lga1151.html
      RAM памет 2х4GB DDR4 2400 MHz Corsair Vengeance LPX Black Heat spreader
      https://www.ioncomputers.bg/product/5103/ram-pamet-4gb-ddr4-2400-mhz-corsair-vengeance-lpx-black-heat-spreader.html
      Хард диск 1TB 3.5" Seagate Barracuda ST1000DM010
       https://www.ioncomputers.bg/product/7344/hard-disk-1tb-3-5-seagate-barracuda-st1000dm010-s-3-godini-garantsia.html
      Видеокарта Palit GeForce GT 710 (2048MB DDR3) (Закупих я наскоро,заради старата ми щайга )
      https://desktop.bg/archive/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_710-palit_geforce_gt_710_2048mb_ddr3#characteristics
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.