Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.

Машинката дето ползвам осезателно взе да се позамисля на някоя друга игрица която играя, та реших да ъпгрейдна малко видеото.

Спрял съм се на две видео карти 

http://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-nvidia-geforce-gtx550-1024mb-gddr5-192bit-hdmi-dvi-pci-e-n550d5-1gi/pd/E40TTBBBM/ Gigabyte Nvidia Geforce gtx550 1gb ddr5 192bit.

и 

http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=9&group2=104&group3=189&group4=&article=17529

Gigabyte Ati radeon r7 250oc 1gb ddr5 128bit.

Знам че има разлики между двете карти, и то големи.

Целта ми е евентуално към края на идното лято да сменя цялата конфигурация като прехвърля само видеото и харда евентуално.

и от там клоня към Ати-то понеже е по ново с 2 години и е PCI-e 3.0

Конфигурацията към момента е следната

дъно: Asrock alivenf5 esata2+ 

процесор: athlon 64 x2 4200+ реално работи на 2.9ghz

рам: 2x2gb OCz ddr2 1000mhz

видеокарта Nvidia Geforce 9600gt

и едно слабичко захранване фортрон 350вата.. (захранването има опция да го сменя)

Като цяло не ми се дават повече от 150-160лв за видео карта

ПП: лошото е че играя на един 37инча телевизор работещ на 1920х1080п резолюция и видеото иска да си ходи като цъкам някоя онлайн игра и се насъберат 50+ човека. Идеята за сега не е да цъкам BF3 и Crysis 3, а да подкарам сносно ммо-тата на големия телевизор.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде малък бюджет, каквото и да вземеш за тези пари няма как да останеш доволен. Отделно при mmo-тата като се насъберат 50+ човека процесора ти издиша повече и от видеокартата, игри като WoW и други mmo например са много повече зависими от процесора, отколкото от видеото!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм не съм се замислял пък за това че процесора има по-конкретна роля в ммо-тата при насъбирането на повече хора.

Не е ли самата видеокарта да трябва да обработи по голяма видеоинформация за да ги визуализира тия 50 човека...Как да е ама то за тая цел пак трябва за да изляза на финалната права, а в момента не ми се дават пари за нова машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

компютъра е на заден план в момента, за това мислех да мина само с видео ама на... явно няма да ми мине номера ;) 

мерси все пак за инфото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.