Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, сегашния ми компютър е доста стар и отдавна искам да го сменя, но чак сега имам възможността, но не разбирам много от хардуер, затова се надявам да ми помогнете.

Искам геймърски десктоп с който също бих искал да стриймвам, ако е възможно на цена от 1000 до 1100 лева. Също съм чувал че ССД е по добре от ХХД, но не знам кое е по добре така, че ако може да ми обясните, мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е важно да кажеш също(често се пропуска от другите потребители) дали крайната цена от 1100 лв. включва вътрешна доставка.? Или крайна цена 1100 лв. + - 5 лв. и ще отпуснеш отделни около 30-40 лв. за доставка (зависи дали е наложен платеж или по банков превод и от кой град си и т.н. са определящи фактори за цената на доставката).?

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми принципно не съм предвидил повече от 1100 лева, но ако има нещо което е по добро за тази цена, мога да купя примерно повече рам по късно когато имам пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ссд е по-добро ,но има по малко дисково пространство,ако това не е проблем :    

Обща стойност - 1 141.61 лв. с ДДС
Малко над бюджета,но си заслужава 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD+SSD:

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON - по късно втора плочка.

INTEL 120 SSD 530 929868

GB R9 270 OC 2GDDR GV-R9270OC-2GD

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Обща стойност: 1050.26 лв. с ДДС - Количка

Предложение с възможност за овърклок в бъдеще когато посъбереш пари и си купуваш един охладител като: CM Hyper 412S, Arctic Cooling A30 и процесора се клоква до 4-4, 4.5 GHz = 35 % повече производителност. По късно ще си добавиш втората плочка оперативна памет. Не съм добавил хард а SSD-120GB и си инсталирай най важните игри и като за начало може би ще ти стигне докато събереш първо пари за нов хард диск(какъв е стария ти хард диск? Със сата интерфейс ли е?). А все пак сега ако имаш възможност за хард = 90 лв. 500GB(WD Син, 500GB, 16MB, 7200 об./мин, SATA 3) и 1ТБ - 105 лв.(1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA или този с 3 години гаранция 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR).

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не ми трябва много пространство, аз играя 1-2 игри и това е

Тогава ссд-то взимай и не се замисляй 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не ми трябва много пространство, аз играя 1-2 игри и това е

Тогава се насочи към 120/128GB SSD. До тук имаш прилични предложени конфигурации.

Само да вмъкна че авотра няма нужда от тази карта на Sapphire с 4GB видео памет ;)

@Към моята конфигурация или се взима охладител и се клоква процесора - CM Hyper 412S- 63 лв. или се взима още една плочка памет или направо кит от 2х4ГБ = 2x4GB ADATA 1600G XPG CL9, 2x4GB 1866 MHZ Geil evo Leggera и цената става към 1110 лв. и за доставката отделно :-)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от този сайт могат ли направо да ми го сглобят и доставят, защото аз сам не мога да го сглобя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ще ти го сглобят и то безплатно. Куриерска фирма ще ти достави компютъра.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, от тези конфигурации коя бихте ме посъветвали да взема, за сега съм се спрял на тази на терминатора но и на Нико ми харесва доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, от тези конфигурации коя бихте ме посъветвали да взема, за сега съм се спрял на тази на терминатора но и на Нико ми харесва доста.

Ако ти стигат 120GB се спри на предложението със SSD. Ако не ти стигат се спри на предложение без SSD а с Hard Drive.

ПП: Към конфигурацията на Нико_ и I m Not Inlove(и моята) можеш директно да се насочиш към GB R9 270X OC 2GB GDDR5 GV-R927XOC-2GD(няма смисъл от 4GB-овата Sapphire) защото гледам че позволява бюджета и PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE с това захранване.  A за R9 270 на гигабайт и другите всички R9 270X и нагоре по добре този фортрон защото е с 2x6 Pin PCI-E Connectors а картите искат 2х6 Pin PCI-E.

ПП: Последно какво реши след толкова разяснения? :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти стигат 120GB се спри на предложението със SSD. Ако не ти стигат се спри на предложение без SSD а с Hard Drive.

ПП: Към конфигурацията на Нико_ и I m Not Inlove(и моята) можеш директно да се насочиш към GB R9 270X OC 2GB GDDR5 GV-R927XOC-2GD(няма смисъл от 4GB-овата Sapphire) защото гледам че позволява бюджета и PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE с това захранване.  A за R9 270 на гигабайт и другите всички R9 270X и нагоре по добре този фортрон защото е с 2x6 Pin PCI-E Connectors а картите искат 2х6 Pin PCI-E.

ПП: Последно какво реши след толкова разяснения? :-)

Еми братле все едно ми говориш на китайски  :D  обаче ти се доверявам и не мисля че ще съжалявам, само ако може да ми постнеш линк от който направо да поръчвам ей сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето щях да си редактирам поста но ти писа преди мен:

П.П.П Долу горе предложенията са идентични и ако в момента се чудиш какво ми пише пък този тогава ето ти завършен вид:

GB 970A-DS3P/AM3+ - или ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+ = + 0 лв.

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON - по късно втора плочка.

INTEL 120 SSD 530 929868 - или Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s = + 2 лв.

GB R9 270X OC 2GB GDDR5 GV-R927XOC-2GD - или GB R9 270 OC 2GDDR GV-R9270OC-2GD = - 40лв.(картата с тази на гигабайт 270X се различава единствено по честотата. И можеш да спестиш 40 лв. с GB R9 270 OC).

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU - с 2 вентилатора по 12 см. 

Обща стойност: 1090.24 лв. с ДДС - Количка + GB R9 270X = 1090 лв. но 10 лв. предполагам че няма да ти стигнат и ще трябва да извадиш още 20-30 лв. най вероятно за доставката

или тази ::: Количка + GB 270 = 1050 лв. и остават 50 лв. за доставка които ще са достатъчни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля ,че е добра идея да караш само на SSD.Моя съвет е да вземеш такова след време.

ASROCK H81M /1150

4GB DDR3 1600 A-DATA х2

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

PSU CM GX 450W APFC

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

GB R9 270X OC 2GB GDDR5 GV-R927XOC-2GD

1135 лв

ако 35 лв са много ,смени картата с GB R787OC-2GD

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.