Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! До няколко месеца ми предстои да си закупя нов настолен компютър и в момента селектирам компонентите. Въпреки че е рано реших да започна отсега понеже по празниците пускат някой примамливи промоции. Като цяло съм се ориентирал почти към всички части с изключение може би само на захранването. Компютъра ще се ползва изцяло за игри и евентуално ще го клокна но в по далечно бъдеще, бюджетът ми ще бъде до 1500лв (компонентите в момента струват малко повече от бюджета, но се нядявам да паднат малко цените в следващите 2-3 месеца), няма да използвам части от предишни конфигурации и монитора не влиза в горепосочения бюджет.Ето ги и компонентите: ASROCK Z87 EXTREME3 /LGA1150

I5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

GB R9 270X OC 2GB GDDR5 GV-R927XOC-2GDCORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3

CM HYPER 212 EVO

Fractal Design Arc Midi R2

В малко по далечно бъдеще смятам да закупя и ssd 120 gb. Относно захранването се чудя дали да заложа на такова, което поддържа повече ватове, но не е толково качествено или на по качествено, но не чак толкова мощно. Ето и няколкото вариянта, които обмислям: Подържащите по голяма мощност:

CORSAIR Builder Series CX 750 Watt

PSU SEASONIC SS-750AM BRONZE

И тези с по-голямо "Efficiency":

CORSAIR TX V2 Series 650 Watt ATX

PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD Пиша тук понеже приятели ми препоръчаха сайта и знам, че тук пишат хора, които са доста по навътре в нещата от мен. Понеже всяка една от частите, които съм избрал е с прилично качество по отделно основното нещо, което искам да знам е дали комбинацията от тях ще работи добре и ако не ще се радвам да прочета вашите предложения за това какво да променя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перфектен си,вземи захранване Сисоник 550Голд,смени рама с нископрофилна Корсар 2 плочки по 4 гиги (другата без това не е налична).

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знаеш само, че за да сложиш тая карта в тая кутия ще трябва да махнеш клетката за хардове. Бих взел тази кутия: CM CM-690 II LITE / BLACK

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната кутия на земята ,която бих взел за тези пари.Да не говорим ,че става въпрос за геймърска конфигурация. Има къде ,къде по-хубави и красиви кутии за 150 лв ,че и по-евтини има   ;)

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си му е добър избора на момъка(изключая едната плочка висока рам),с вещина,не му вкарвайте мишки в главата и колебания.Рядко чета някой да направи запитване,като предложи добре подбрани компоненти.

:P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джони, кутията на CM е доста по-добра от тази на FD. А и е на странно висока цена, поне според мен. CM 690 изглежда и доста по красива. Всеки си има вкус разбира се.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перфектен си,вземи захранване Сисоник 550Голд,смени рама с нископрофилна Корсар 2 плочки по 4 гиги (другата без това не е налична).

И аз към него клоня, единственото което ме притеснява е ако в бъдеще реша да сложа 2-ра видео карта да не се окажат малко ватовете, но едва ли ще правя crossfire по скоро бих си взел една по качествена карта.

Да знаеш само, че за да сложиш тая карта в тая кутия ще трябва да махнеш клетката за хардове. Бих взел тази кутия: CM CM-690 II LITE / BLACK

Да запознат съм, но така или инъче няма да ползвам повече от два-три харда(ssd-та). Не е проблем. А за кутията, която си ми постнал ще изгледам няколко ревюта, но ми се иска да има прозорец.

Последната кутия на земята ,която бих взел за тези пари.Да не говорим ,че става въпрос за геймърска конфигурация. Има къде ,къде по-хубави и красиви кутии за 150 лв ,че и по-евтини има   ;)

Харесва ми понеже има по изчистен дизайн, но приемам предложения.

Редактирано от montesitooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 160.39 лв. с ДДС

Обща стойност - 120.49 лв. с ДДС

Обща стойност - 145.18 лв. с ДДС

Има още много ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.