Премини към съдържанието
GoodfeIlas

Slackware - пакетен мениджър

Препоръчан отговор

Здравейте,

вече няколко месеца ползвам тази ОС, но не можах да разбера дали мога да позлвам пакетен мениджър както при убунту например. За да си инсталирам каквото и да било гледам в файл инфото на всяка програма от репозиторито на Slackbuilds и компилирам съответния пакет. Лошото е, че повечето имат доста изисквания и за да инсталирам нещо елементарно като някакъв текстов редактор, трябва преди това да инсталирам всичките му изисквания. Има ли по лесен начин, при който да не се занимавам със изисквания ?

Редактирано от GoodfeIlas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

вече няколко месеца ползвам тази ОС, но не можах да разбера дали мога да позлвам пакетен мениджър както при убунту например. За да си инсталирам каквото и да било гледам в файл инфото на всяка програма от репозиторито на Slackbuilds и компилирам съответния пакет. Лошото е, че повечето имат доста изисквания и за да инсталирам нещо елементарно като някакъв текстов редактор, трябва преди това да инсталирам всичките му изисквания. Има ли по лесен начин, при който да не се занимавам със изисквания ?

Ако си направил пълна инсталация то тогава трябва да имаш следните текстови редактори - Kwrite,nano,vi,vim,gvim,emacs,pico,joe,jed,jove за други не се сещам.Защо не ползваш готови пакети ?

Редактирано от tux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си направил пълна инсталация то тогава трябва да имаш следните текстови редактори - Kwrite,nano,vi,vim,gvim,emacs,pico,joe,jed,jove за други не се сещам.Защо не ползваш готови пакети ?

От къде да ги вземам тези готови пакети ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПОлгедни примерно във  pkgs.org

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Tux

А ми slackbuilds

Без да разбирам от Slack, ми изглежда добра алтернатива за допълнителни пакети, нещо като AUR за Арч.

Може да обесниш и за slackpkg?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Tux

А ми slackbuilds

Без да разбирам от Slack, ми изглежда добра алтернатива за допълнителни пакети, нещо като AUR за Арч.

Може да обесниш и за slackpkg?

Може да ползва също slackpkg+ само си добавя репоситорита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.