Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте !
Пиша 1 програма на Visual Basic . NET и имам следния проблем:
Публикувано изображение
Моля Ви, помогнете ми :( как да оправя този проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !
Пиша 1 програма на Visual Basic . NET и имам следния проблем:

Моля Ви, помогнете ми :( как да оправя този проблем ?

Вероятно е опитвате да достъпите елемент от масив извън дефинираните примерно имате масив с 20 елемента, вие се опивате да вземете стойността на 21-вия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 часа гледах кода и не мога разбера къде е грешката.. моля помогнете :(

Ето го кода: 

Public Function OnlineUsers()        Dim web As New WebClient        Dim data = web.DownloadString(site + "/users.php?action=read")        count = "0"        ListView1.Items.Clear()        For Each line As String In Split(data, vbCrLf)            If line.ToString.Contains("|") = True Then                Dim splitdata As String() = Split(line, "|")                ListView1.Items.Add(splitdata(0))                ListView1.Items(count).SubItems.Add(splitdata(1))                ListView1.Items(count).SubItems.Add(splitdata(2))                ListView1.Items(count).SubItems.Add(splitdata(3))                count = Val(count) + Val("1")            End If            ToolStripStatusLabel3.Text = "Онлайн : " & ListView1.Items.Count        Next    End Function

Моля помогнете.. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.