Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам няколко въпроса относно RAM Disk.

1. В момента съм със Samsung 840 SSD и като цяло ще намаля записванията на него, ако преместя кеш-а на 1-2GB RAM disk, но реално ще има ли смисъл да го правя. Понеже тези новите дискове позволяват да се забрави за издръжливостта.

2. Ако има смисъл, какво ще е хубаво да се сложи на този RAM Disk ? Аз си мислех за кеш на браузър и Windows.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам няколко въпроса относно RAM Disk.

1. В момента съм със Samsung 840 SSD и като цяло ще намаля записванията на него, ако преместя кеш-а на 1-2GB RAM disk, но реално ще има ли смисъл да го правя. Понеже тези новите дискове позволяват да се забрави за издръжливостта.

2. Ако има смисъл, какво ще е хубаво да се сложи на този RAM Disk ? Аз си мислех за кеш на браузър и Windows.

Благодаря!

При съвременните операционни системи няма никакъв смисъл от рамдиск. Те сами се грижат добре за кеширането. Иначе можете да сложите кеша на броузера в рамдиск. Но има смисъл само ако имате поне 8Г РАМ

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм много странно да ви поправя SSD-то не са RAM памети специални програмируеми ROM памети енерго-независими за разлика от RAM паметта. Да колегата е прав няма смисъл поради факта, че Windows разпределя място 1:1 RAM към HDD (използва малко място до гигабайт от C: партиция). Ако ще използвате големи програми или игри посочената алтернатива от вас с настройка от Windows е добра, но при днешните големи RAM памети това няма значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.