Премини към съдържанието
Blue_Hulk

Домашна машина за пелети

Препоръчан отговор

В продавалник видях различни модели машини за домашно производство на пелети.Искам да купя такава машина с капацитет около 60 кг. в час. Откъде е хубаво да купя такава машина? също така какво трябва да знам преди да купувам машината?

Ще се радвам да споделите вашите мнение защото не разбирам нищо от тези неща, а много искам да си купя такава машина за пелети и да ги използвам.

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с материал за пелетите от къде ще се снабдявате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с материал за пелетите от къде ще се снабдявате?

От дърва метровки 50 лв/ кубик. Искам да уточня, че моя баща се интересува от тези неща и понеже той не разбира от компютри и интернет ме накара аз да търся!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви кажа,аз не разбирам пък нищо от пелети.Но да поразсъждаваме икономически и прагматично.

Първо,имате разходи за дървата.Имате влагане на енергия (или разходи) за да произведете стърготините или ситният прах.Влажността трябва да е точно определена,което пък значи,че или трябва да сушите дървесината,което значи,че трябва да имате помещения,или трябва да влагате енергия за изсушаването.

След това,домашно произведените пелети няма да са със тази калоричност,като заводските.Може даже и да са двойно по-слаби.Ще имате и средства вложени за поддръжка на машината-валяци,матрици,електричество.и ако накрая един тон пелети ви излязат под 300 лв ,ще трябва да се радвате.

Хубаво си помислете колко ще ви излиза накрая разходът.Да не стане така,че най-доволен да е продавачът на машината.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви кажа,аз не разбирам пък нищо от пелети.Но да поразсъждаваме икономически и прагматично.

Първо,имате разходи за дървата.Имате влагане на енергия (или разходи) за да произведете стърготините или ситният прах.Влажността трябва да е точно определена,което пък значи,че или трябва да сушите дървесината,което значи,че трябва да имате помещения,или трябва да влагате енергия за изсушаването.

След това,домашно произведените пелети няма да са със тази калоричност,като заводските.Може даже и да са двойно по-слаби.Ще имате и средства вложени за поддръжка на машината-валяци,матрици,електричество.и ако накрая един тон пелети ви излязат под 300 лв ,ще трябва да се радвате.

Хубаво си помислете колко ще ви излиза накрая разходът.Да не стане така,че най-доволен да е продавачът на машината.

Мерси за съветите. Все пак дали знаеш къде се продават такива машини ? също така, към кои модели е хубаво да се насочвам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С машините в продавалника, всеки български тарикат става пелето-производител !След купуване на поредните евтини БГ пелети за пореден път установяваме, че сме попаднали на менте производител, после обвиняваме изградилия инсталацията, че нещата не греят....и така поне 10 г.......чак после ни се набива в БГ акъла, че разликата между БГ и Германските пелети  е  в технологията на производство!!!!Горе долу по същото време осъзнаваме че няма значение дали горим 8 тона бг пелети или 3-4 тона немски, цената на сезон е същата....разликата е в калоричността и обема на склада........и чак накрая разбираме, че топло без пари не става...............после си шиткаме закупената машина за пелети в продавалника  :D  ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С машините в продавалника, всеки български тарикат става пелето-производител !След купуване на поредните евтини БГ пелети за пореден път установяваме, че сме попаднали на менте производител, после обвиняваме изградилия инсталацията, че нещата не греят....и така поне 10 г.......чак после ни се набива в БГ акъла, че разликата между БГ и Германските пелети  е  в технологията на производство!!!!Горе долу по същото време осъзнаваме че няма значение дали горим 8 тона бг пелети или 3-4 тона немски, цената на сезон е същата....разликата е в калоричността и обема на склада........и чак накрая разбираме, че топло без пари не става...............после си шиткаме закупената машина за пелети в продавалника  :D  ;)

Тогава къде да потърся немски машини за производство на пелети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже :eek:

.........технология на производство и машина не означават едно и също  ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже :eek:

.........технология на производство и машина не означават едно и също  ;)

Как да го тълкувам този коментар? Ако не можете да ми дадете полезен съвет какъв е смисъл да пишете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
onogondur го е казал по-горе, няма смисъл да го повтарям....  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.