Премини към съдържанието
mitko80

Какво мислите за дървената дограма?

Препоръчан отговор

Здравейте,

предстои ми смяна на дограма вкъщи и чичо ми ме посъветва, че най-удачния вариант бил дървена дограма, защото осигурявала най-добра топлоизолация.В интернет обаче четох друго и повечето предлагат PVC дограма или алуминиева. Ще ми е любопитно хората, които вече са монтирали въпросните продукти, да ме насочат.

Ще се радвам на всякакви отговори. Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е от качествените - дървената дограма е за предпочитане!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно хубавата дървена дограма от съвременен тип със стъклопакет е хубава. Но качествената и хубава дървена дограма е по-скъпа от PVC или алуминиева и иска поддръжка. Ако не е хубава, може дори да почне да се измята, да има фуги, да духа и от там всичко се обезсмисля.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А само още един въпрос имам под поддръжка на дървенията какво се има предвид, нещо полиране или?

Аз съм готов да инвестирам, но да знам, че ще получа пълно топлинно изолиране, тъй като ще ползвам апартамента и за жилище и за офис.

То май накрая ще взема да купя ПВЦ дограма, както е тръгнало :)

Редактирано от mitko80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубавата дървена дограма не се нуждае от поддръжка. Трудно е да се различи от пластмасовата.

А ПВЦ-то ще ти е доста по-евтино...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дървената е капризна и е скъпо решение. Въпрос на вкус и джоб. Аз лично за дом за живеене предпочитам дървена защото останалото е компромис и е за офиси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай PVC VEKA с обков Сигения или Рото и повече не мислиш за нея ! ;-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По - добро от съвременна дървена дограма за сега няма. Цената е в пъти по - голяма от цената на алуминиевата или PVC дограма. Трябва да си намериш и реномирана фирма, която да е с добри отзиви на пазара. Стъклопакета може да бъде по твой избор както е при PVC или алуминиевите дограми. Има голям набор от цветове, а също и от допълнителни екстри като алуминиева външна капачка. Мой познат / приятел живеещ в САЩ си беше по празниците тук и уплътнявайки времето си реши да търси вариант за смяна на дограмата на къщата си. Избора му беше единствен - дървена дограма!!!!

Моята пък е PVC със скъп и евтин профил. Ползвам я 4-та година и само ядове.

Моя брат пък си сложи алуминиева  и като ,че ли сполучи повече от мен.

Е, въпрэс на личен избор, вкус и финанси :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По - добро от съвременна дървена дограма за сега няма. Цената е в пъти по - голяма от цената на алуминиевата или PVC дограма. Трябва да си намериш и реномирана фирма, която да е с добри отзиви на пазара. Стъклопакета може да бъде по твой избор както е при PVC или алуминиевите дограми. Има голям набор от цветове, а също и от допълнителни екстри като алуминиева външна капачка. Мой познат / приятел живеещ в САЩ си беше по празниците тук и уплътнявайки времето си реши да търси вариант за смяна на дограмата на къщата си. Избора му беше единствен - дървена дограма!!!!

Моята пък е PVC със скъп и евтин профил. Ползвам я 4-та година и само ядове.

Моя брат пък си сложи алуминиева  и като ,че ли сполучи повече от мен.

Е, въпрэс на личен избор, вкус и финанси :)

Да благодаря за отговорите на всички. В крайна сметка открих фирма за дограма, на която вероятно ще разчитам. Избрах KMG профили след разговор с консултантите на фирмата.  Дървената дограма ми излиза в пъти по-скъпо и се насочих към ПВЦ-то, пък по-нататък ще видим дали съм бил прав.

P.S.

След 3 дни ми я монтират и ще споделя какви са ми впечатленията, за да помогна на такива като мен, на които им предстои остъкляване.

Редактирано от mitko80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да благодаря за отговорите на всички. В крайна сметка открих фирма за дограма, на която вероятно ще разчитам. Избрах KMG профили след разговор с консултантите на фирмата. Нарочно не споделям линк, тъй като последния път ме обвиниха, че съм спамър, не че обръщам голямо внимание на кой какво ми говори де :) Дървената дограма ми излиза в пъти по-скъпо и се насочих към ПВЦ-то, пък по-нататък ще видим дали съм бил прав.

P.S.

След 3 дни ми я монтират и ще споделя какви са ми впечатленията, за да помогна на такива като мен, на които им предстои остъкляване.

KMG e от най-евтините и има за какво !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KMG e от най-евтините и има за какво !

Не е въпрос само на скъпо - евтино.

Колкото и да е скап профила, то ако монтажниците "осивинят" нещата всичко отива на вятъра!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е въпрос само на скъпо - евтино.

Колкото и да е скап профила, то ако монтажниците "осивинят" нещата всичко отива на вятъра!!!!

Добре! Ще споделя  нещо. Вивапласт на пет години гумените уплатнения и се разрушават от самосебе си и пакетите започват да хлопат, като дъски!  KMG след пет години започнаха да и падат стъклодържателите от самосебе си, съхнат ли, какво е ? Щях да изям боя за такова нещо веднъж! Това работя та имам разни наблюдения !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята дограма в къщи е на година и половина. Дървена с алуминиева капачка, италианска. Доста скъпичка ни излезе, но сега не съжаляваме. Когато избирахме доставчик за дограмата  гледахме и български производители като камбера и син, сикотерм, но италианската е години, години напред като дизайн и изпълнение. Пожелавам повече хора да си позволят качествени стоки. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.