Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам възможно ли е да сложа платка RAM памет която е 1333mhz, на компютър който работи с 1066? Защото ми казаха че нямало проблем да се направи да работи на 1066 нищо че е 1333 ? Възможно ли е ? Благодаря ако се отзове някой :) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може,ако дъното поддържа съответният ти ДДР,няма да имате проблеми.Паметта автоматично ще заработи на по-ниските стойности.

В много редки случаи може да се появи несъвместимост между паметта и дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може,ако дъното поддържа съответният ти ДДР,няма да имате проблеми.Паметта автоматично ще заработи на по-ниските стойности.

В много редки случаи може да се появи несъвместимост между паметта и дъното.

А как може да се направи така че да работи...т.е. трябва ли нещо, настройки да се правят или нещо друго ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти обясни колегата, паметта тръгва автоматично на максимум скоростта, която е определена. В случая като сложиш 1333 ще тръгне на 1066. Рядко се налага да я настроиш от биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти обясни колегата, паметта тръгва автоматично на максимум скоростта, която е определена. В случая като сложиш 1333 ще тръгне на 1066. Рядко се налага да я настроиш от биоса.

Питам защото един човек ми сложи 1333 и ми каза че като е сложил 1333 е почнал да пищи и като е сложил пак 1066 старата си е било наред ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам защото един човек ми сложи 1333 и ми каза че като е сложил 1333 е почнал да пищи и като е сложил пак 1066 старата си е било наред ?

Или е била дефектна или не се е поддържала от твоето дъно. Все пак немога да ти разбера смисъл, защо искаш да слагаш 1333.

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или е била дефектна или не се е поддържала от твоето дъно. Все пак немога да ти разбера смисъл, защо искаш да слагаш 1333.

Защото 1066 няма никъде. Трябва ми 4 гб ддр3 на една платка на 1066 но на 1066 няма никъде, просто е стара и не мога да намеря никъде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рам 1066 Кингстън 1066 2х2гб не е трудно да се потърси в интернет магазините било то и втора употреба ;).... Не свиквайте на готово всеки път да ви се дава...

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рам 1066 Кингстън 1066 2х2гб не е трудно да се потърси в интернет магазините било то и втора употреба ;).... Не свиквайте на готово всеки път да ви се дава...

Приятелю, не четеш какво ти пиша. Казах на ЕДНА платка 4гб а не 2 платки по 2гб. Не ми казвай че търся на готово след като не знаеш колко съм търсил. Ако обичаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
    • от rdalei
      Здравейте на всички,
      Купих лаптоп  HP 250 G6 1WY50EA и инсталирах Windows 8. Всичко вървеше нормално, докато не опитах да пусна един филм - започна едно забиване, все едно върви на забавен кадър. Реших да го отнеса в сервиз, за да видя какъв е проблема, тъй като съм половин идиот на тема компютри и периферия Казаха ми, че има 4ГБ РАМ памет и в това е проблема. 
      Та, знаете ли възможно ли е да се сложи допълнително РАМ на този модел лаптоп и дайте някакви предложения ?
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      Търся две плочки RAM (2х4GB), които да са съвместими с тези от приложената снимка. 
      Поздрави, 
    • от Сервиз За Компютри
      Бартеросвам   hynix 4Gb 2Rx8 PC2-6400U-666-12 hymp125u64cp8-s6  за подобни, но 2х2 GB или 4x1GB
      снимката е примерна
      ОСТАНА ЕДНА БРОЙКА 
      Manufacturer: Hynix HYMP125u64cp8-s6 Memory Type: 240 Pin DDR2 SDRAM Capacity: 4GB Bus Type: PC2-6400 Data Transfer Rate: 800Mhz гр.Пловдив - 0897 758 715 или елате в сервиза ми на ул. Арх. Дамаскин 6 - центъра, под света Марина - глухата уличка срещу подлеза на Понеделник пазара
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.