Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте искам да си запиша един диск с операционна система, но немога. Немога защото не успявам да си инсталирам Nero над версия 6.3.0.3, а той не разпознава файла на ISO-то. Опитах да инсталирам по горна версия на NERO, но която и да дръпна ми дава грешка още при инсталирането. Опитах и с друга програма CDBurnerXP там пък ми изкарва диска, че е повреден. Купих нов диск и него го изкара повреден. Опитах да запиша клипчета на диска и успях - това със старото Неро 6.3.0.3 което ме навежда на мисълта, че няма да е прецакана записвачката, а ще е нещо друго. Дайте съвет защо неможе да се инсталира Неро и защо CDBurnerXP не желае да запише диск с ISO и до дава повреден. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай BurnAware Free. С нея се работи изключително лесно, и всичко става с няколко клика на мишката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nero Burning ROM 6.6.1.4

Пробвай с тази версия,с нея нямам проблеми.Други версии на nero са ми правили проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това Неро немога да запиша- възможно ли е да ми липсва някоя програма или драйвър и затова да става така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нерото, не е безплатна програма.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То въобще не тръгва да се записва- изобщо не стига до момента в който да ме пита за сериен номер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това Неро немога да запиша- възможно ли е да ми липсва някоя програма или драйвър и затова да става така?

Може самата програма да е прецакана.Търси ли сериен номер по време на инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам това - http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1329 , рядко записвам на диск, но не съм чул някой да се оплаче, а и е безплатна ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключим недомисления пост, че Nero-то не е безплатно, то бих добавил, че има и олекотена безплатна версия на въпросната записвачка, а друг е въпроса - има ли и по леки и по добри такива???

Използвам Ashampoo burning studio 6 free и съм доста доволен.

Сега е ще ти задам въпрос - сигурен ли си ,че правиш всичко правилно т.е:

- как си изтеглил OS ? 

- как се опитваш да го запишеш?

- съобразяваш ли обема на файла с обема на диска?

- сигурен ли си че файла, който искаш да запишеш е читав?

- изправна ли ти е записвачката?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Въобще изправен ли ти е компютъра софтуерно? Особено операционната ти система. Също погледни пост  #10 и #11 и  разбери що за записвачка имаш инсталирана.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключим недомисления пост, че Nero-то не е безплатно, то бих добавил, че има и олекотена безплатна версия на въпросната записвачка, а друг е въпроса - има ли и по леки и по добри такива???

Използвам Ashampoo burning studio 6 free и съм доста доволен.

Сега е ще ти задам въпрос - сигурен ли си ,че правиш всичко правилно т.е:

- как си изтеглил OS ? 

- как се опитваш да го запишеш?

- съобразяваш ли обема на файла с обема на диска?

- сигурен ли си че файла, който искаш да запишеш е читав?

- изправна ли ти е записвачката?

Отговарям веднага:

-изтеглих я от замунда

- немога да се опитам да го запиша защото още при пътвата стъпка от инсталирането на Неро и то дава грешка.

- да съобразен е- файла е 2.6 гб. а диска 4.5

- Предполагам е читав още 3000 са го дръпнали и записали без забележка

- записвачката записва ДВДта с филми и музика така че предполагам е читава.

Остава Варианта операционна система тя е Windows 7 възможно ли е нещо от нея да ми липсва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още не си пробвал с BurnAware Free. Ами ние за чий пишем тука за да помагаме ? Ако с тази програма не успееш да си запишеш образа, то не знам с коя друга програма ще ти е по-лесно. Спирам с дискусията в тази тема, щом автора няма никакъв интерес.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още не си пробвал с BurnAware Free. Ами ние за чий пишем тука за да помагаме ? Ако с тази програма не успееш да си запишеш образа, то не знам с коя друга програма ще ти е по-лесно. Спирам с дискусията в тази тема, щом автора няма никакъв интерес.

Успех !

Имам интерес бе братче, ама на мен главният ми въпрос е - защо немога да инсталирам никаква версия на Неро. А и опитах с всички посочено от вас програми- ни единствено с Ashampoo  ми тръгна да се записва ама или аз не го направих като хората или програмата не ме разбра  ( записвах като имейдж файл) и като опитах да го пусна няма Ауторън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се мъчиш с разни програми а не използваш вградения на уиндоуса инструмент .Никога досега не ме е предал .

Просто опитай.

1.Вкарваш диска
2.Отиваш на файла, който искаш да запишеш и го маркираш
3 Натискаш падащото меню на „Отвори” и избираш „Инструмент за запис на образи на дискове на Уиндоус”
4.В новия прозорец слагаш отметка на „провери диска след запис” и натискаш „Запис”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема се реши като: 1- послушах Dishkata и записах диска с вградения инструмент в уйндолса. И 2- преинсталация с по читав Уйндолс и вече няма проблем :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.