Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, взех си телевизор Philips 32PFL4308H/T 3D LED. Пробвах да гледам 3д филм, размазан е както трябва да е, включвам очилата и единственото, което се променя е, че вече е по-малко размазан. Пробвах с няколко филма и ефекта е същият навсякъде. Когато пусна филма трябва да конвертирам ръчно от 2д в 3д. Та къде греша, може ли да е от самото качество на филма или аз греша в настройките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От какво пускаш 3D-то да се възпроизвежда на телевизора ?

От Флаш Памет. Когато го вземах от магазина ми казаха, че няма проблем и дори в магазина го пробвахме именно с Флаш Памет и си вървеше някакво анимационно филмче както трябваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

огато пусна филма трябва да конвертирам ръчно от 2д в 3д. 

При ръчното конвертиране ефектите са мнооого далеч от това, което трябва да бъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При ръчното конвертиране ефектите са мнооого далеч от това, което трябва да бъде.

Да, но защо се получава това ръчно конвериране? Формата на файла е .mkv .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има няколко варианта 3д филмите изясни кой точно ползваш ти? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има няколко варианта 3д филмите изясни кой точно ползваш ти? 

За какви варианти на 3д става въпрос? Извинявам се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако филмът е 3Д, не трябва да го конвертираш 2Д-3Д. Само от 3Д менюто избери вариант ляво-дясно или горе-долу. (Трябва поне едната опция да ти е активна) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви варианти на 3д става въпрос? Извинявам се.

има 2 основни 

единия е като двойна картина /две една до друга/

Публикувано изображение

другия е презредово сплетен

Публикувано изображение

или за червено сини очила

Публикувано изображение

така че си прецени какви ще гледаш 

филипс ползват принципно Side-by-Side варианта

http://www.3duniversity.net

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, взех си телевизор Philips 32PFL4308H/T 3D LED. Пробвах да гледам 3д филм, размазан е както трябва да е, включвам очилата и единственото, което се променя е, че вече е по-малко размазан. Пробвах с няколко филма и ефекта е същият навсякъде. Когато пусна филма трябва да конвертирам ръчно от 2д в 3д. Та къде греша, може ли да е от самото качество на филма или аз греша в настройките?

Я обясни какво точно правиш,че малко не сващам!?

Като пуснеш филма първоначално образа не трябва да ти е ,,размазан,,  Трябва да го виждаш с картина една до друга (Side by side),или една под друга (Top and Bottom)-това са най-разпространените формати!Телевизора би трябвало сам да разпознае,че е открит 3D сигнал и да излезе съобщение за това!В този случай само да натиснеш бутона 3D на дистанционното-телевизора автоматично слива картината и воала.Ако не разпознае сигнала и няма такова съобщение (на телевизора) натискаш бутона 3D на дистанционното и от опциите за 3D избираш ръчно и в зависимост от формата задаваш   Един до друг 3D ,или Отгоре и отдолу 3D !  

Това е правилния начин.

Струва ми се ,че на 3D формат му задаваш да прави конверсия от 2D на 3D и затова ти се получава така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че разбрах какъв е проблемът. Проблемът е именно в това, че съм теглил филмите за червено-сините очила, а сега изтеглих един по-голям филм, не от тия по 4-5 гб и тои е с картина един до друг. Сега ще го разделя на части, ще го кача на флашката и ще го пробвам. Предполагам, че ще стане. Благодаря! Ще пиша по-късно да кажа дали е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е било от това, че съм пускал филми за пасивни очила, не знаех каква е разликата между типовете 3д филми. Благодаря Ви за помощта. Сега си гледам филми на 3д без проблеми, малко е кофти с флаш паметта, защото трябва да разделям на части под 4 гб, но се свиква и с това. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...филми за пасивни очила....

Няма филм за пасивни,или активни очила!За анаглифни-да,но това вече си разбрал.

Да знаеш де ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма филм за пасивни,или активни очила!За анаглифни-да,но това вече си разбрал.

Да знаеш де ;)

Както и да е де. Гледам си вече на 3д :) Малко не мога да схвана как да си разделя субтитрите, но и това ще схвана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и да е де. Гледам си вече на 3д :) Малко не мога да схвана как да си разделя субтитрите, но и това ще схвана.

По-добре си намери друг начин да гледаш филмите,че с тая флашка от 4GB бая зор ша видиш :) а и с  флашка ако искаш да гледаш филм с динамични 3D субтитри няма да стане ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре си намери друг начин да гледаш филмите,че с тая флашка от 4GB бая зор ша видиш :) а и с  флашка ако искаш да гледаш филм с динамични 3D субтитри няма да стане ;)

Флашката не е 4, 16 гб е, но не може да се запише файл над 4 гб и трябва да се разделят. Другият начин да гледам филми е с HDMI. Проблемът е, че нито компютъра, нито лап-топа ми поддържат HDMI и няма как да ги свържа с телевизора. За това остана варианта с флашката. Играчка е малко с разделянето на филмите и субтитрите, но пък си заслужава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че форматирай я в NTFS ако подържа и така ще може да слагаш файлове над 4GB :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.