Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Понеже съм нов в този форум,искам да питам как да гледам 3d филми без грешка.Пробвах всички варианти и не можах да направя нищо,затова искам да питам хора,който имат повече опит в това.Сега ще споделя всичко което си опитах да направя.Първо си качих филм на флашката и нямаше звук.Потърсих информация в интернет и разбрах,че трябва формата на аудиото да ми е ac3.След това намерих една програма Popcorn MKV много време се занимавах да я разгадая,но нищо не стана.Опитвах се да конвентирам аудиото и ми даваше грешка.Мислех,че вече е безнадеждно,но пак търсих из интернет.Накрая намерих някои хора,които казват,че с някакъв сървър ще може да се предава сигнала.Пробвах,излезе ми сигнала,но нямах 3D ефект.И затова искам някой,който може да ми помогне.Ще му дам skype и ще се разберем. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарича се DLNA сървър. Попрочети малко и ще придобиеш представа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето с  DLNA сървър проблемите ти няма да се решат.Ако имаш възможност ползвай HDMI кабел.Всичко друго е компромис и доста проблеми!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам HDMI кабел,но лаптопа ми е с много слаба видеокарта и нямам 3D driver-и за нея.Най-вече искам да ми помогне човек,който може да конвентира от DTS в AC3 защото като гледам само това ми е надеждата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам HDMI кабел,но лаптопа ми е с много слаба видеокарта и нямам 3D driver-и за нея.Най-вече искам да ми помогне човек,който може да конвентира от DTS в AC3 защото като гледам само това ми е надеждата :)

Споделете с нас характеристиките на лаптопа.Модел,марка,видеокартата каква е,колко рам има.

п.п. Какъв е телевизора ви,ползвате ли 3Д очила?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Незнам колко ти е слаба видеокартата,но нито трябва да е специална ,нито трябва специален драйвер.Може ли да плейне филма -значи е ОК!

2.С това конвертиране от DTS в AC3 не виждам как ще си решиш проблемите,но....ти си знаеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделете с нас характеристиките на лаптопа.Модел,марка,видеокартата каква е,колко рам има.

п.п. Какъв е телевизора ви,ползвате ли 3Д очила?

Телевизора ми е Тоshiba,и да имам 2 чифта очила.Значи на лаптопа характериситките са ми

Processor: двуядрен интелски процесор 2.1

Videcard: интелска 200мб карта,даже и по малка

Рам: 1

Лаптопа е слаб,но имам компютър който е много силен но е на около 10-15 метра от телвизора и няма как да го свържа с HDMI :)

1.Незнам колко ти е слаба видеокартата,но нито трябва да е специална ,нито трябва специален драйвер.Може ли да плейне филма -значи е ОК!

2.С това конвертиране от DTS в AC3 не виждам как ще си решиш проблемите,но....ти си знаеш!

Когато си кача филм на флашка ми върви с 3D ефекта,но няма звук.И затова,ако успея да си конвентирам някак 3d звука с ac3 формат мисля,че може да се получи нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш лаптоп и компютър,кой знае от колко време,а не успяваш правилно да опишеш какви са характеристиките им.Срамно е това.

10 метра ХДМИ кабел не са проблем.

Телевизорът ти не поддържа DTS звук.Трябва ти аудио конвертираща програма.

Преконвертирайте DTS аудиото с Audioconverter на AC3 или AAC.Повечето торенти, независимо дали са копирани цели Blu-ray-ове или са Blu-ray Rip в MKV са с DTS звук. Затова трябва да се конвертира звука, за да може безпроблемно да се пуска през USB плеъра на телевизора.Програмата Popcorn MKV AudioConverter чрез която с няколко клика се конвертира звука на един MKV файл от DTS на AC3.http://www.networkedmediatank.com/wi...ert_DTS_to_AC3Ето ви линк за програма, която с 2-3 кликания ви прави всичко.Tutorial for converting audio tracks with HeartWare MKV Audio ConverterPlaneta Optimus ClixИзползвайте този туториал Tutorial for converting audio tracks with HeartWare MKV Audio Converter като слагате максималния битрейт 640 и слагате отметка на Downmix to stereo за 2ch и премахвате оригиналния DTS.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш лаптоп и компютър,кой знае от колко време,а не успяваш правилно да опишеш какви са характеристиките им.Срамно е това.

10 метра ХДМИ кабел не са проблем.

Телевизорът ти не поддържа DTS звук.Трябва ти аудио конвертираща програма.

Преконвертирайте DTS аудиото с Audioconverter на AC3 или AAC.Повечето торенти, независимо дали са копирани цели Blu-ray-ове или са Blu-ray Rip в MKV са с DTS звук. Затова трябва да се конвертира звука, за да може безпроблемно да се пуска през USB плеъра на телевизора.Програмата Popcorn MKV AudioConverter чрез която с няколко клика се конвертира звука на един MKV файл от DTS на AC3.http://www.networkedmediatank.com/wi...ert_DTS_to_AC3Ето ви линк за програма, която с 2-3 кликания ви прави всичко.Tutorial for converting audio tracks with HeartWare MKV Audio ConverterPlaneta Optimus ClixИзползвайте този туториал Tutorial for converting audio tracks with HeartWare MKV Audio Converter като слагате максималния битрейт 640 и слагате отметка на Downmix to stereo за 2ch и премахвате оригиналния DTS.

Успех

Така.Останал си с грешно впечатление.Мога да ти кажа конфигурацията на лаптопа си.Не я помня,трябва просто да го включа,а е доста бавен.Иначе относно това пробвах със същата програма,и не можах да се оправя.Дава ми грешка като конвентирам Audio-то.Виждам,че имаш опит с това.Ако може да се разберем чрез Skype,Facebook т.н,да ми разрешиш проблема,ако е удобно ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам,но никога не съм се занимавал с преконвертиране на звука.

За скайп,ще трябва да изчакаш като се прибера от работа,довечера.Междувременно,ще ти копирам нещо от друг форум....

Аз ползвам PopCorn MKV AudioConverter - мисля е безплатен, след като се инсталира се разцъква по менютата и бутоните и които кодеци или допълнителни тулчета са необходими - то само ти дава линк да се теглят и инсталират. Работи сравнително бързо и добре се справя. Ползвам го да си конвертирам DTS звука на .mkv-тата в AC3 стерео, за да мога да слушам поне някакъв звук на телевизор от сигнал от WesternDigital WD TV плеер подаден по HDMI кабел (това е основно защото телевизора няма необходимите DTS /Dolby декодери)

за по-лесно: трябват ти тези тулчета:
1. Самия конвертор - http://www.digital-digest.com/softwa...Converter.html
2. Aften - EncWAVtoAC3-3.0-Win32-installer.exe - http://code.google.com/p/wavtoac3encoder/downloads/list
3. delaycut_1212 - http://jsoto.posunplugged.com/tools/...t_1212_exe.zip
4. eac3to - audio conversion tool - http://www.digital-digest.com/softwa...9&ssid=0&did=2
5. FAAD 2 Binaries for Win32 - http://www.rarewares.org/files/aac/faad2-2.7.zip
6. SSRC 1.30 - http://www.videohelp.com/tools?d=ssrc-1.30.zip

Първо инсталираш Попкорн конвертора в някаква папка, после останалите 5 тулчета. След това по менютата на програмата трябва да се ориентираш Публикувано изображение

Но имай в предвид,че е доста натоварващ процеса.Ако е слаб компютъра,може и да се проточат нещата,особено сега с тия новите Блу-Рей филми.Все пак нищо не пречи да пробваш.

Другият вариант е по-дълъг кабел,за връзка с по-силният ти компютър.За мен това е най-добрият вариант,защото изобщо ня да зависиш от адски слабите и неефективни вградени плейъри в телевизорите.

Има вариант и за купуване на външен плейър,така си решаваш в значителна степен проблемите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам,но никога не съм се занимавал с преконвертиране на звука.

За скайп,ще трябва да изчакаш като се прибера от работа,довечера.Междувременно,ще ти копирам нещо от друг форум....

Но имай в предвид,че е доста натоварващ процеса.Ако е слаб компютъра,може и да се проточат нещата,особено сега с тия новите Блу-Рей филми.Все пак нищо не пречи да пробваш.

Другият вариант е по-дълъг кабел,за връзка с по-силният ти компютър.За мен това е най-добрият вариант,защото изобщо ня да зависиш от адски слабите и неефективни вградени плейъри в телевизорите.

Има вариант и за купуване на външен плейър,така си решаваш в значителна степен проблемите.

Значи добре ще изчакам да си дойдеш,но не мисля да давам пари за още един HDMI кабел.Ще го направя през компютъра просто искам малко помощ.Между временно ако искаш параметрите на компютъра ми пиши.На него ги знам на изуст ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом компютъра е по-мощен от лаптопа,тогава ползвай него за преконвертирането.

Във всички случаи,процесът на преконвертиране,запис на флашката,носенето и в друа стая и така нататаък,си е доста тягостен.Най-добре да ни кажете какъв е лаптопа,каква марка и модел е,какъв точно е хардуера му.

Кажете ни и какъв точно е телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизорът е Toshiba.Точен модел точно не мога да ви кажа.Лаптопа е Lenovo и е от преди 6 години.Сега не мога да се сетя какъв е точно модела,защото лаптопа е при майка ми :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,когато сте достатъчно готов да споделите точни спецификации и модели,пишете тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,когато сте достатъчно готов да споделите точни спецификации и модели,пишете тук.

Аз тебе чакам.Знам какъв ми е лаптопа няма смисъл да го коментираме като няма да го използваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,форумци :) Имам 2 такива Тошиби,LED SMART 3D,едната 40,другата 48.Промлемът при мен е,че не искат да се свързват,нито към компютъра,нито към двата ми лап топа чрез HDMI.Пробвах с нов кабел,купих Philips,имам и един по-евтин.Не става и не става.Интересното е,че на 2-3 пъти съм ги свъзвал,но не мога да кажа как,просто ги закачам и понякога става,но скоро не ми е връзвало.Пускам ги на изключени и компютър и телевизор,пускам си от менюто даденият HDMI порт,но не става,не ми ги отчита и в Control Panel като втори екран,не знам какво да правя,ПОМАГАЙТЕ :) Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Като за начало,инсталирайте си програмата Speccy, пуснете я да сканира и ни кажете после какви точно са компонентите на лаптопа и настолният компютър.Споделете с нас и дали имате всички драйвери инсталирани.Какви настройки са зададени на видеокартата,за да изкарва сигнал от ХДМИ?

Вие ми писахте на лично съобщение,че настолният ви понякога показва,че сте с видеокарта АМД,понякога с НВидиа. Това е някакъв конфликт,който трябва да се премахне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Martin Manchev
      Здравейте на всички,
      Имам нужда от малко помощ за избирането на компютърна конфигурация за 3D визуализация. За момента, програмите, които ще се използват са: 3dMax, AutoCAD, VRay, Google SkechUp. Най-вероятно и други, но тези ще са основните. Честно казано в момента се двоумя, дали да се опитам да сглобя някакъв компютър или да взема някоя втора ръка работна станция. Работните станции, които гледах бяха до около 2000-2300лв и не мога да преценя дали си заслужават ( Lenovo ThinkStation D30, HP Workstation Z820) 
      Разгледах доста бечмарк тестове и не бих казал, че наличието на много ядра в тези работни станции води да страшна производителност. В бечмарк класацията на VRay (тук) се вижда, че по новите процесори макар и с по-малко ядра се справят доста добре...което е нормално все пак трябва да има еволюция. 
      От това което разгледах, може би процесорите AMD Ryzen 7 1600X/1700X/1800X,  Intel Core i7-7820X не са лош вариант и може би някоя от тези карти GTX1080, GTX 1050, GeForce GTX 1050 Ti. Но, честно казано....малко стрелям във въздуха.
      Ако случайно се намира някой по запознат в избирането/създаването на конфигурация за 3d визуализация, бих го помолил за малко помощ.
      *Това което съм цитирал като процесори и видео карти не е задължително, а по-скоро като предположение. 
      Бюджетът с който разполагам е около 2000-2300лв, като това е само за компютърът, без монитора и каквато и да е било друга периферия.
      *Конфигурацията може да бъде без SDD, тъй като имам едно 256gb.
    • от georgewallker
      Здравейте на всички. Имам един въпрос възможно ли е да гледам 3Д филми през видео картата без телевизора ми да е 3д. Спомням си че преди време гледах на stereoscopic 3D но в момента питам за онези филми от замунда дето са с Blue-Ray плеъра ?
    • от loloto
      Една интересна Indiegogo кампания на българи:
      https://www.indiegogo.com/projects/tsarevets-visualization-vr-3d#/
    • от vans
      Здравейте,
      искам да си сглобя конфигурация използвана предимно за филми и работа с 3д програми (AutoCAD, Rhino, etc.) за проектиране (непрофесионално, колкото да ги разучавам). Игри няма да се играят, евентуално CS:Go. Няма да се клоква. Нямам останали пц компоненти.
      Бюджет 800 лева, без видео, видеокарта ще се вземе по-късно. Някоя запазена Quadro втора ръка или нова геймърска.
      Колебая се между Intel-i5 и платформа на AMD с 8 ядра, и дали да е DDR3 или DDR4.
      Благодаря ;]

• от iSecure
      Здравейте, интересува ме при самото моделиране във viewport средата (а не рендериране) в 3DS MAX, дали има разлика в бързодействието, ако се ползва карта на Quadro или GTX, защото знам, че при рендерирането с Vray RT, Quadro сериите са по-бързи, а при Vray Adv (какъвто ползвам аз) - процесорът и  рам-та са от значение, но при самото моделиране как стоят нещата?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.