Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
MoH7aH4o

Проблем с Toshiba Satellite l50-a-119

Препоръчан отговор

Здравейте, преди един месец си закупих ето този лаптоп: ЛИНК . Направи ми впечатление, че при пускането зарежда доста бавно, като се вземе в предвид какви са му характеристиките, не мисля че трябва да седи и да се чуди по 3-4 минути, някой път и повече, какво трябва да направи. Мислех, че е от windows-a и го смених с друг, но пак същата работа. Реших да го сменя отново и му сложих този път оригинален Windows7 Ultimate SP1 x64, но отново седи и се чуди какво да прави, като пускам някоя програма, каквато и да е пак седи и мисли доста време. Не съм му слагал никакви програми, които да седят и да го товарят, дори съм му изключил доста неща, като ъпдейти, шерване в интернет медиа файлове и такива ти работи, но не се оправи и при 3-те ОС.

Та от какво, може да се дължи този проблем? Все ме навява мисълта, че нещо харда не е като хората, пък може и рам-а. Допитвам се до Вас, защото не мога да отида да го оставя в сервиз(в гаранция е) точно сега или в близките 2 седмици поради факта, че ми трябва, но искам горе - долу да знам от какво може да е за да си направя сметка, как да го използвам през тези 2 седмици.

Редактирано от MoH7aH4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли му има нещо, хард диска е "спряла работа" за това се влачи при старта. Моя диск (на лаптопа от подписа) е 1TB HDD + 8GB SSD (SSHD) и пак зарежда много бавно, особено след старт и докато си кешира нужната информация на SSD-то че да отваря по бързо приложенията. Аз съм с Windows 8 Pro x64 (оригинален) и зарежда поне 2-3 мин (Windows + началните програми) да не казвам и повече. На стария лаптоп бях сложил 32 GB SSD mSata за ОС ... разликата е огромна, старта беше за 30-40 секунди за същата ОС. Да не говорим какво става когато се инсталира някоя по голяма игра примерно ... лаптопа става почти не използваем :)

Та според мен проблема с бавното зареждане идва от изключително бавния хард диск. Ще видим какво ще кажат и колегите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.