Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте от скоро пробвам убунту 12,04. За сега ми харесва, но немога да намеря драйвер за видеото.

Моля ви помогнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва и да търсиш защото те се инсталират  сами от jokey .Тази програмка я има поне от 5 години  и с нея се инсталира елементарно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажи какво е видеото?командите за всяко са различни

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вграденото е интел хд грапхик 3000

При дистрота след 12,04 не се налага инсталиране....

В твоят случай командите са следните:

sudo apt-add-repository ppa:glasen/intel-driversudo apt-get updatesudo apt-get install xserver-xorg-video-intel

А това за жокея:

sudo (jockey-gtk &)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:(  аз ли не правя нещо както не трябва или ?

sudo apt-get install xserver-xorg-video-intelЧетене на списъците с пакети... ГотовоИзграждане на дървото със зависимости    Четене на информацията за състоянието... ГотовоНякои пакети не можаха да бъдат инсталирани. Това може да означава,че сте изискали невъзможна ситуация или ако използвате нестабилнатадистрибуция, че някои необходими пакети още не са създадени или пъкса били преместени от Incoming.Следната информация може да помогне за намиране на изход от ситуацията:Следните пакети имат неудовлетворени зависимости: xserver-xorg-video-intel : Зависи от: xorg-video-abi-11   Зависи от: xserver-xorg-core (>= 2:1.10.99.901)E: Неуспех при коригирането на проблемите, имате задържани счупени пакети.ilhan@ilhan-H55M-S2:~$ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми като зависи  от еди си кой пакет  инстални ги тия двата пакета  и после  пробвай пак . 

sudo apt-get install xorg-video-abi-11

sudo apt-get install  xserver-xorg-core

И  обърни внимание за втория пакет ,че ти трябва равана или по голяма версия а ти явно имаш по ниска от нея и за това ти  гърми драйвера. 

http://packages.ubuntu.com/search?keywords=xserver-xorg-core

http://packages.ubuntu.com/bg/precise/xorg-video-abi-11

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
sudo apt-get install intel-linux-graphics-installer

Пробвай това за зависимостите:

sudo apt-get install -f

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг начин:

sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa

след това:

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

След като свърши процеса на инсталация рестартираш машината, отиваш до софтуерния център за да приложиш ъпдейтите на драйверите, рестартираш отново и вече трябва да имаш инсталирани драйвери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг начин:

sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa

след това:

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

След като свърши процеса на инсталация рестартираш машината, отиваш до софтуерния център за да приложиш ъпдейтите на драйверите, рестартираш отново и вече трябва да имаш инсталирани драйвери.

Нищо не стана, след като написах командите рестартирах и средата не стартира изписа несъвместими байтове и толкова.

Инсталирах Вин 7. Интересното е че убунту 12,04 върви идеално на лаптопа. Намери си всички драйвери инсталирах сумати програми и проблеми няма.

Другото което ми направи впечетление е че на компира от подписа тормози страшно харда четеца не спира а използваната рам е около 1к :(

п.п. Благодаря ви все пак че се опитахте да ми помогнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не стана, след като написах командите рестартирах и средата не стартира изписа несъвместими байтове и толкова.

Инсталирах Вин 7. Интересното е че убунту 12,04 върви идеално на лаптопа. Намери си всички драйвери инсталирах сумати програми и проблеми няма.

Другото което ми направи впечетление е че на компира от подписа тормози страшно харда четеца не спира а използваната рам е около 1к :(

п.п. Благодаря ви все пак че се опитахте да ми помогнете

Eее много бързо се отказа> слагай ментата и не се бой, ще помогаме с каквото можем!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:angry22: не съм се отказал някаде имах убунту ултимейт едитшан. Май бе нещо с 2,6 нещо си, търся диска утре ще се пробвам пак

п.п. Било е убунту 9,10 имахпроблеми с него 2011 година използвах го на лаптоп тошиба и фана заработваше на 75 градуса. утре го пускам да видя как е.

винаги съм бил скиптично настроен към новите версии

Поздрави и лека вечер :)

Редактирано от Илхан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:angry22: не съм се отказал някаде имах убунту ултимейт едитшан. Май бе нещо с 2,6 нещо си, търся диска утре ще се пробвам пак

Човече стига с тия антични дистрибуций  после що това, що онова....Ако беше сложил последното убунту нямаше да го имаш пробле с драйвъра.Все пак избора е твой.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.