Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам здратруднения около избора си на видеокарта и по точно идея нямам какво да гледам да разбера ще може ли да работи на съответната дънна платка.По същество,слота на дъното е PCI-e но имало няколко версии - 1.0,1.1,2.0 х 16 и някакъв лимит на Shared memory или нещо от сорта.Въпросът ми е мога ли на това дъно (ASRock 945GCM-s)да сложа Gainward nVidia GeForce GT430, 1024MB, GDDR3, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E или ако не някакъв съвет за по - добра от сегашната ми nVidia GeForce 9400 GT 256mb.Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, да. Кажи какво е захранването, процесора и парите, с които разполагаш за видеокарта!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лимитът за споделена памет се отнася за вграденото на дъното видео.

Иначе имаш един слот PCI Express x16, на който можеш да поставиш отделна видеокарта с такъв интерфейс.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, да. Кажи какво е захранването, процесора и парите, с които разполагаш за видеокaрта.

Pentium Dual-Core CPU E5200 -2,50GHz

Захранването е CoolMaster 500W ,бюджета е 100-120лв макс.

Редактирано от Spas Vidolov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PALIT-GT630-1GB-D5 максимум влиза в бюджета. Не виждам особен смисъл да наливаш пари в тази  платформа, но решението е твое.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще я ползваш за игри, за тези пари няма нищо свястно. GT630, предложена от маниака е оптималното. 240/250 или 6670/7750 също са варианти за малко повече пари!

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще я ползваш за игри, за тези пари няма нищо свястно. GT630, предложена от маниака е оптималното. 240/250 или 6670/7750 също са варианти за малко повече пари!

Добре,много ви благодаря за информацията! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.