Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, търся мултифункционално устройство за офис. Основните му функции ще са печатане и сканиране. Принтират се може би до 1000 копия на месец. Не е необходим цветен печат. Печатат се документи, така че и качеството на печата не трябва да е на някакво много високо ниво. Доколкото прочетох най-ефективни в съотношението цена и бр. копия са лазерните принтери, така че вероятно е най-добре да е такъв.

Бих искал скенера да има възможност да оставиш да кажем 20 листа и устройството да ги сканира самостоятелно (мисля че се нарича feeder това). Желателно е той да може да сканира цветно. 

Факс не е необходим, но дори и да има предполагам че цената няма да скочи много. 

Нямам конкретна цена в която трябва да се вместим, но да кажем, че цифрата трябва да е 3 цифрена. Идеята е да е нещо изпитано, което ще издържи повече от 1-2 години. За марка няма предпочитания - каквото предложите.

edit...

Пропуснах да спомена че устройството трябва да е мрежово.

Редактирано от ovdesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо такова, би трябвало да ти свърши работа:Canon imageRUNNER 1133A

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за предложенията. Струва ли си да се дават повече от 2пъти пари за по-скъпия модел, след като и brother-a има необходимите ми функции. Скоростта за печат не е от голямо значение, понеже не се печата непрестанно. 

Бихте ли откроили някоя марка пред другите в този клас устройства? Като говорим за мултифункционални у-ва до 800-1000 лв. 

Canon за предпочитане ли е пред Brother? А на Hp добри ли са им продуктите в този клас? Единствения опит който имам е с един Xerox workcenter 3045, който за по-малко от година се скапа и добре че не му беше изтекла гаранцията, та го подмениха. Поради тази причина съм леко резервиран към Xerox

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал съм тези 2 модела и съм доволен и от двата . HP LaserJet Pro M1132  и Samsung SL-M2070 A4 Mono Laser MFP  Консуматива  е към  50 лева  и спокойно с  вашата натовареност  ще изкарате поне 3 месеца. Отделно от това специално за Самсунга може да се пълни касетата  със което  се икономисва и от закупуването на нова.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за предложенията. Струва ли си да се дават повече от 2пъти пари за по-скъпия модел, след като и brother-a има необходимите ми функции. Скоростта за печат не е от голямо значение, понеже не се печата непрестанно. Бихте ли откроили някоя марка пред другите в този клас устройства? Като говорим за мултифункционални у-ва до 800-1000 лв. Canon за предпочитане ли е пред Brother? А на Hp добри ли са им продуктите в този клас? Единствения опит който имам е с един Xerox workcenter 3045, който за по-малко от година се скапа и добре че не му беше изтекла гаранцията, та го подмениха. Поради тази причина съм леко резервиран към Xerox

Аз съм изключително доволен от представителството на Кантек във Враца. Няколко пъти ходих за консултации преди да закупя един лазерен принтер. Хората бяха изключително любезни и отзивчиви. Дори когато го върнах в гаранционния период, а проблема се оказа паднала батерия(АА) вътре в устройсто по наша вина, не ни взеха нито стотинка.Принтера вече е на повече от 6 години и бачка безотказно. Доволен съм от марката Канон и за това я предложих.Бих ти препоръчал да отидеш в офис на Кантек за консултация. Може и да имат у-во, което да е на по-ниска цена и да отговаря на условията ти, но просто аз да не съм успял да го намеря.Разбира се, с оглед на разликата в цената м/у Brother-a и Canon-а и аз бих взел по-евтиния, макар че съм доста скептичен към тази марка.Може да минеш и през още някой друг магазин за офис техника и да видиш какво друго могат да ти предложат и да споделиш после тук, пък ние ще те насочим.Поздрави и успех с търсенето на подходящата машина. Редактирано от ScD (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал съм тези 2 модела и съм доволен и от двата . HP LaserJet Pro M1132  и Samsung SL-M2070 A4 Mono Laser MFP  Консуматива  е към  50 лева  и спокойно с  вашата натовареност  ще изкарате поне 3 месеца. Отделно от това специално за Самсунга може да се пълни касетата  със което  се икономисва и от закупуването на нова.

Моделите ти изглеждат добри, но не отговарят на всичките ми изисквания. И 2та нямат функцията да сканират повече от един документ без човешка намеса. А и на единия му липсва мрежова свързаност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих те насочил към Xerox 3220DN - има факс, дуплекс, ADF, мрежа. Касетата му е с барабан - а не както при Brother - с отделен барабанен модул. Консуматива му също е по-голям. Въпросния Xerox e една утвърдена с времето машина с надеждна механика за среден клас натоварване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих те насочил към Xerox 3220DN - има факс, дуплекс, ADF, мрежа. Касетата му е с барабан - а не както при Brother - с отделен барабанен модул. Консуматива му също е по-голям. Въпросния Xerox e една утвърдена с времето машина с надеждна механика за среден клас натоварване.

Към Xerox както казах съм с леки резерви, може и да са неоснователни, но знаете като видите че даден продукт не работи добре е нормално да не искате да си го вземете. 

Какво мислите за Hp LaserJet pro M1536dnf?

edit.. 

Мисля че се ориентирахме към този. Не е много евтин, но ми го препоръчаха от един сервиз и има полезни функции като двустранно сканиране и печатане. Реално сканирането ако не е двустранно му се губи смисъла според мен. Така че повечето пари би трябвало да си заслужават. Ако все пак някой има основателна причина да го критикува бих я чул. Не съм поръчал нищо още.

Редактирано от ovdesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hp LaserJet pro M1536dnf е пъти по-нисък клас от Xerox 3220DN.

Canon MF 5940 не е лош избор. Има възможност да работи с две касети - Cartridge 719 за 2100 копия и Cartridge 719H за 6400 копия. Естествено стартовата касета е малка.

Касетата се зарежда без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Живко Раев
      Здравейте,
      моят компютър е MAC mini с инталиран последна версия на IOS. Имам скренер Canon Lide 20.
      Въпросът ми е възможно ли е да се намери програма, която да разчете драйверите и скенера да заработи?
      Мисля че проблема е в 32 и 64 битовите четения на програмите.
    • от peter parker
      Здравейте приятели, 

Искам да попитам - има ли някой принтер canon pixma IX6850 , който да го продава?
      Взимам го за части!
      Благодаря предварително!
    • от Сервиз За Компютри
      Употребяван,малък принтер съсскенер ( мини скенер с подаващ лист ). Работещ, в до ро състояние. Барабана му е за смяна, но работи и сканира добре. Може да се вържеком компютър и да се ползва само скенер или принтер.
    • от sins.on.the.cross
      Здравейте, работя в малка счетоводна кантора и шефът ми даде задача ,която се състои в това да избера 2 принтера.До момента ползвахме едни опростени устройства на Brother ,но създават много проблеми и се наложи да ги премахнем.За нуждите на дейността ни е нужен лазерен принтер с автоматичен дуплекс,като с 1 зареждане на главата да може да прави не по-малко от 5000-6000 страници, месечното напрежение ще бъде от рода на 500-1000 страници,живот на барабана над 100 000 копия.Определящи са цената на устройството(бюджетни устройства) и цената на консумативите.Моля, дайте съвети,насоки, ако е възможно и предложения. Благодарности!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.